Шуменски университет КСК 2021

  • 1 518
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте,някой знае ли колко е бил минималния бал в ШУ миналата година? Имам чувството,че е някаква тайна,тъй като никъде не мога да го намеря.По специално ме интересува специалност "Българска филология"? Ако има хора, които учат в момента тази специалност ще бъда благодарна да споделят информация относно преподаватели,изпити и т.н. Simple Smile

# 1
  • Bulgaria
  • Мнения: 463
Няма да ти е трудно да влезеш в този университет, там конкуренцията не е толкова голяма. То вече в УНСС и в СУ се влиза сравнително лесно, какво остава за Шуменския. Още повече виждам, че пишеш грамотно, което означава, че на ДЗИ вероятно ще изкараш висока оценка. За специалността "Българска филология" се кандидатства с оценка от ДЗИ по БЕЛ, така че ще влезеш, не се притеснявай. По-скоро помисли дали това е университетът, в който наистина желаеш да учиш, за да не останеш разочарована накрая. Имай предвид, че в него отиват деца от по-малки градчета и селца, които искат просто да имат висше образование и невинаги влагат усилия, съответно няма да имаш конкурентна среда, а това в повечето случаи е важно предимство. Преподавателите вероятно са както навсякъде - има и добри, има и не толкова добри. Но каквото и да си говорим - Шуменският университет не може да се сравнява със Софийския, нито с Пловдивския, нито с Великотърновския. Ако имаш възможност и желание, по-добре се запиши в някой от тях (който ти е най-близо).

# 2
  • Мнения: 10
Благодаря ти много за отговора.Аз естествено знам,че ШУ далеч не е най-добрата опция.Въпроса е ,там че като майка на пълен работен ден не мога да си позволя да пътувам и да ходя на лекции в друг град,от друга страна това е специалността,която искам да уча-значи трябва да се задоводя с ШУ.На изпита в университета по БЕЛ имам 5,а в дипломата по БЕЛ 4.5,което прави бал 19.5.Дали да се явявам пак за по-висока оценка или това ще е достатъчно?

# 3
  • Bulgaria
  • Мнения: 463
Аз уча "Българска филология" също, но в Софийския, така че ще ставаме колежки по специалност. Simple Smile Според мен този бал ще ти бъде достатъчен, за да влезеш, но ако ще се чувстваш по-спокойна, имаш време и желание, можеш да се явиш още един път на изпит. Минимални балове вече почти никой университет в страната не споделя и не качва, така че вариант е да попиташ или някой, който учи сега тази специалност там, или в някоя Фейсбук група на университета, ако съществува такава. Но вярвам, че ще си приета и с тези оценки, които имаш към момента. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 204
Здравейте, dell4etu. Искам да попитам, понеже ми предстои кандитастване в ШУ,  а и аз съм с малко дете, Вас приеха ли ви и много ли трудно се справяте с лекции, дете.....?Понеже вече започнах да се двоумя дали ще ми се получи и ме хваща страх, та затова се интересувам.

Общи условия

Активация на акаунт