"Кърмене с шише"

  • 1 312
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Монреал
  • Мнения: 84
Здравей, Zipur! Честита ти радост!
Аз на твое място не бих се отказала от директното кърмене. Зарежи помпи и шишета, няма по-лесно нещо от кърменето, щом веднъж се регулира!
И аз кърмих 3 месеца със силиконови зърна по съвет на педито (моите бяха плоски), цедих се, дохранвах с АМ (пак по съвет на педито  Embarassed ), дъщеря ми в началото изобщо не искаше да суче (дадоха ми я чак на 4тия ден, а кърмата ми слезе след 6тия), ближеше зърното ми и се дърпаше от гърдата сякаш е отрова... Изглеждаше ми мъчение да я карам да суче, но с рев, люлеене на ръце и постоянни опити взе че се получи! За около седмица махнах силиконовите зърна, за още 3-4 дена ми се регулира кърмата, спрях да се изцеждам, спрях АМ Simple Smile
Искам да ти дам кураж - възможно е, но наистина се приготви за борба. Ще има рев, дърпане, ще се чувстваш едва ли не мразена от бебка, всички ще ти викат "не мъчи детето, дай му АМ, що го държиш гладно!". Но си заслужава! Мамите са писали разни цаки - притъмнена, тиха стая, различни пози, люлеене, пеене, да сте голички и двете, да си отпусната, да я хванеш като е полузаспала бебка, да изцеждаш малко мляко преди да кърмиш - хем да усеща вкуса на кърмата, хем гърдата да не е препълнена, а по-мекичка, аз даже си стисках ареолата преди да  подам, за да я оформя и по-лесно да я захване беба. В началото даже цедих директно в устичката, за да  й стане вкусно и да се понастърви за хапване Simple Smile Докато подаваш гърдата също с един пръст натискай леко долната челюст на бебо, за да отвори по-широко уста, тогава бързо натъпкваш колкото можеш повече от ареолата в устичката й. Забрави за шишета и биби, първо предлагай гърдата и след няколко опита, ако почне много да се криви и дразни, тогава давай АМ или кърма с лъжичка или чашка, за да спре объркването на зърното.
Ти сама ще си прецениш дали изобщо ще опиташ да се кърмите, просто и двете трябва да се научите как да го правите. При нас седмица отне да я науча да поема силиконовите зърна и изобщо да суче криво-ляво, после като позаякна и поиздърпа зърната ми (на 3тия месец) за още около 10 дена махнахме добавката и започна НАИСТИНА да суче, без режим, без вода, на поискаване, както си е по правилата  Laughing

Извинявай за многословието, дано съм ти вдъхнала поне малко кураж. Желая ти успешно кърмене (със шише или от гърда, както решиш)!

# 16
  • Мнения: 263
Най-добрата помпа е бебшката, най-доброто шише - гърдата!
От опит зная, колко е трудоемко цеденето... опитай, бъди настоятелна за връщане към гърдата - няма невъзможни неща!!!
УСПЕХ!

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Към подкрепящите постове на момичетата бих препоръчала да прочетеш долните линкове, като вместо 'АМ' приемай, че става дума за хранене от шише по принцип.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20138
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20199
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25220.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21132.0

Имаш шанс да научиш бебето да суче от гърда. Няма да го 'мъчиш' - естествено, не можеш директно да му махнеш храненето с шише, защото може да не успява да суче добре само от гърда. Докато го учиш да суче от теб, пак му давай изцедена кърма, за да си сигурна, че яде достатъчно, но вместо от шише, му я давай с чашка, лъжичка или спринцовка.

Пробвай да го слагаш на гърда когато е спокойно, а също когато е сънено - преди и след сън. Пробвай различни пози - не знаеш как ще му допадне най-много, докато не опиташ Simple Smile
Стискам палци да се похвалиш скоро с успех Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 424
Аз също знам колко е трудоемко с помпата. С първото ми дете се цедях почти от началото , помпата ми не беше хубава и баба , която повтаряше че си мъча детето. И накрая аз се подадох и започнах с АМ за което много съжалявам . Не изкара даже и месец на кърма. Втория път бях много по търпелива и упорита и успях. Не се отказвай като мен и съм сигурна, че ще успееш.

# 19
  • Мнения: 9
здрасти ние с моя бебок започнахме първо да се храним със силиконови зърна. защото в болницата не успявах да го събудя поспаланкото и сестрите го храниха със шише. Когато се прибрахме бяхме на силиконови зърна зашото човека неискаше да сучи "натурално" така да се каже а и едното ми зърно беше леко хлатнало. Започнах да му предлагам bombs когато не е гладен и той постепенно започна да свкиква да суче без "силикон" . Мога да кайа че тази тактика да слагаш детето по често на гърда е успешна защото сега моя тримесечен юнак суче  и от двете и за мое голямо учудване в момента предпочита тази с (бившвто) хлътналото зърно макар че тя пуска по малко Simple Smile успех на висчки мамчета   bouquet   

# 20
  • Мнения: 3 089
браво момичета.
с или без шише, важното е че кърмите.
евала
   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт