Искам да се порицая.

  • 1 586
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 245

Както винаги нямам какво да добавя след такъв постинг Simple Smile, точно така мисля и аз.
И мен безумно ме дразни фактът, че има правила, които аз държа да спазва моето дете, а другите родители си го пускат през крачола, с извинение.
Но не е ли така и при възрастните - едни спазват знаците по улиците, спазват да пазят тишина пт 2-4 като правят ремонт, на други - не им пука #Cussing out
И аз съм се сблъсквала с това късане на цветя... НАистина, всеки има право да възпитава детето си, както той намери за добре, но не са ли общи правилата за всички деца, както и за нас - родителите? Да късаш цветя от обществените градинки, не е разрешено, но един не къса, друг - къса.
Ето и аз, отивам в един парк с Гери, тя хуква към цветята. Кресвам по нея, да се върне и че не трябва да къса цветята. Тя, учудващо бързо се връща, без да е късала. Заиграва се нещо из пясъчниците... След малко идва друго дете, по-голямо от нея, което отива в цветята и започва да ги къса. Майка му не му прави забележка. Моето вижда това, хуква и то в цветята, започва да къса с другото дете... Аз, примряла от яд, че волята ми Mr. Green е престъпена, кресвам че съм казала, че цветята не трябва да се късат и тя не трябва да подражава на всеки простак Blush! Замъквам я за ръката и си тръгваме оттам.
И аз се срамувах, че не си сдържах нервите пред другата майка и косвено я нарекох простак. Разгневих се, защото аз се мъча да обяснявам на детето ми, че трябва да спазва някакви правила, а когато ме послуша, миг след това видя, че тези правила могат и да не се спазват.
Напълно те разбирам, как си се чувствала.

# 31
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Проблема с цветята го реших кардинално:)
Лятото взехме една саксийка и семенца.
Тя сама трябваше да си посади и отгледа цветята и после ако иска - може да си ги къса.

Е..помагах с поливането доста, то нейните грижи не са една и две, че и за това да мисли постоянно, но когато цветята пораснаха нямаше никакво желание да ги къса.

Сега знае, че може да откъсне 1-2 цветенца от някоя поляна, където има много, но без корените!
А от градинки, за които явно се грижи някой - не пипа.
Вече знае колко би и било гадно, ако дойде някой и накъса нейните цветя.

Другите деца....ами случва се да се отнесе в играта и на двърши някоя простотия, но рядко и се карам на място пред много хора (освен ако не прекали, тогава леко полудявам). Предпочитам по-късно - по пътя  към вкъщи или вечер, докато си говорим да обсъдим случката. Не я подпуквам директно, че е направила нещо лошо. Питам я какво мисли за случката, така ли е трябвало да стане и защо. Как се е почуствала след това и т.н.
Аз си казвам какво бих направила аз и защо.

...мисля, че има ефект:)
Виж..за ревността...не мога да ти дам съвет от личен опит, но пък чета интересни идеи:)
  bouquet
Дай си  малко почивка!
Ти не си от желязо.
Пази си нервите и здравето.

Аз понякога не се запъвам, когато видя че срещу мен е не дете а Инат - казвам ОК, прави каквото искаш, но знай че на мен ми е много неприятно и ако дойде някой да ти се кара, няма да те защитавам. Объщам се и си тръгвам.
Елината е малко шубе...и обикновено тръгва след мен Simple Smile

# 32
  • Мнения: 4 447
Dodo, права си и не се безпокой - ти си им майка и правиш всичко по силите си за тяхното добро.
Спомням си, че веднъж закъснях с около пет минути за едно тържество в детската градина. Докато бързах с таксито, бях си тръгнала по-рано от работа, където бях единствена майка и никой не разбираше значението на това тържество за мен, вече плачех, защото си представях как очичките на сина ми ме търсят и не ме откриват, колко му е свито сърчицето и т.н. Тази вина и до днес ми тежи, даже наскоро му разказах случката (малко да си освободя душата) и се оказа, че той няма спомен за това тържество, пък камо ли, че майка му е закъсняла. Аз, естествено, все още се коря, но децата са толкова благородни и ни обичат такива, каквито сме!
Малко дълго стана, но исках да ти кажа - Не изневерявай на себе си, постъпвай правилно, нищо, че понякога не ни разбират! Hug

Общи условия

Активация на акаунт