Пиенето при мъжете

  • 17 370
  • 413
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте!
Моят мъж, както много други, обича да си пийва. Не е алкохолик, пие с мярка, но когато се съберем в компания, винаги прекалява. Така е откакто се познаваме. Мразя това състояние. Никога не ставаме от масата без спор и да се караме или да го моля два часа, за да стане и да тръгваме. Колкото повече, толкова повече. Не мога да понасям поведението му, когато е пил (не само неговото, изобщо на пийналите). В повечето случаи се караме, спорим и накрая спим отделно.
Всеки има нужда да се отпусне, да се разтовари, но това не е моето нещо. Не пия и не мога да се справя с чувствата си в тези ситуации. Мога да кажа, че ненавиждам пиенето му.
Как се справяте в подобни ситуации? Как постъпвате в такива случаи?
Сигурна съм, че не е само при нас. Чак темата ми звучи отвратително.

# 1
  • Мнения: 21 515
Не казваш какво прави, като прекалява, защото ако само му става лошо, или спи до следобед на другия ден е едно, а ако става неприятен и налита на скандал, съвсем друго.

# 2
  • Мнения: 12 473
Ако винаги го прави, защо чак сега те дразни?

Не, не е нормално за мен и не бих търпяла.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Не се справих.
Понеже, когато се запознахме и оженихме той не пиеше абсолютно никога аз просто го харесвах такъв.
Когато започна да пие първо бири само, а после и концентриран алкохол, ей така за мен беше непоносим. Не е бил агресивен или нещо такова, но просто неадекватно държание, не е човека, който харесвах. Карахме се разправяхме се, а поради една или друга причина тази нужда "да разпусне" и то точно с алкохол ставаше все по-честа. Е стигна се и до там, че аз откровено да кажа /не в момент на афект/, че според мен се превъща в алкохолик. За мен алкохолик е човек, който няма една седмица без да се напие и една вечер без алкохол изобщо.
Резултата е, че той се влюби в жена, на която това не й е проблем и тя самата пие /не казвам, че е пияница/, за разлика от мен. Пиенето, пушенето, осъмването в компании и силната музика не са й проблем. Съответно той си тръгна, за да бъде с новата си любов и се разведохме.
Може би твърде крайно е мнението ми, но това е историята, която имам аз с мъж, който пие.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 15 555
Нищо не разбрах от темата...
На теб какъв ти е проблемът, че мъжът ти си пийва?

# 5
  • Мнения: 50
Не казваш какво прави, като прекалява, защото ако само му става лошо, или спи до следобед на другия ден е едно, а ако става неприятен и налита на скандал, съвсем друго.
Не, не налита на скандал, нито ми посяга, но става лигав, започва да обижда и да се изтъква, колко е велик.

Ако винаги го прави, защо чак сега те дразни?

Не, не е нормално за мен и не бих търпяла.
Винаги ме е дразнело, почти винаги го прави, когато излезем на заведение или се събираме в компания. Все си мисля, че аз имам проблем и не бива да преувеличавам, но чак се отвращавам вече. Не ми се излиза и не ми се ходи ако ни поканят някъде. Излизаме от вкъщи с уговорки. Всичко друго е наред, но това ....

# 6
  • Мнения: 21 515
Ясно.
Честно да ти кажа, много мразя този тип пиене, то всякакво пиене е противно.
Надявам се, че поне не го прави твърде често.
Освен да излизате без да пие, примерно да сте с колата и да трябва да кара.

# 7
  • Мнения: 12 473
От тук до алкохолизма е само 1 крачка. Към насилието също.
Човек, който не може да контролира пиенето си - не бих искала да съм до него.

# 8
  • Мнения: 46 545
Така е откакто се познаваме...
Очевидно имаш други приоритети, щом си приела това като част от връзката си.
Той ти е показал от самото начало какъв е. Решението е твое. Ако не те устройва, просто прекратяваш връзката.

П.П. Ние си пийваме и двамата, нямаме проблем с това. И имаме кротко пиянство. Той просто заспива. С възрастта нещата се промениха, като млади купонясвахме повече, вече на по 42 и 45 сме много умерени и разредихме доста.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Цитат
Не, не налита на скандал, нито ми посяга, но става лигав, започва да обижда и да се изтъква, колко венвелик.
Точно това!
Ами гнусно е.
И когато и на трезво и на пияно съм се опитвала да му обясня, че е гнусно отговора все беше "нали не те малтретирам, какъв ти е проблема". Е проблем е... "аз не съм се омъжила за някакъв лепкав лигльо дето се държи неадекватно и смешно и води олигофренски спороме на тема кой е по-по-най с други също така наквасени типове до зори".

# 10
  • Мнения: 102
А вие на по колко сте години? Може би с времето ще поулегне. Моят не пие, но повечето мъже в нашата компания са така. ММ и приятелите му са на по 30 години и определено купоните ни са дооооста по-спокойни в сравние с преди 5 години примерно. 😂

# 11
  • Мнения: 7 457
Ако не те малтретира, не ти вдига скандали,  тогава какъв е проблема? То много неща ни дразнят, ама трябва компромиси.

# 12
  • Мнения: 9 749
Не мисля, че с времето ще улегне. По-скоро ще наблегне на чашката по-редовно.

# 13
  • Мнения: 15 960
Не казваш какво прави, като прекалява, защото ако само му става лошо, или спи до следобед на другия ден е едно, а ако става неприятен и налита на скандал, съвсем друго.
Не, не налита на скандал, нито ми посяга, но става лигав, започва да обижда и да се изтъква, колко е велик.

Ако винаги го прави, защо чак сега те дразни?

Не, не е нормално за мен и не бих търпяла.
Винаги ме е дразнело, почти винаги го прави, когато излезем на заведение или се събираме в компания. Все си мисля, че аз имам проблем и не бива да преувеличавам, но чак се отвращавам вече. Не ми се излиза и не ми се ходи ако ни поканят някъде. Излизаме от вкъщи с уговорки. Всичко друго е наред, но това ....
Ако пие само тогава, спирате заведенията и компаниите. За какво да ходиш, щом и без това нямаш желание?

# 14
  • Мнения: 505
Въобще не бих се молила и увещавала някого да става от масата и да си тръгва. Като му се стои, да стои. Ако на мен ми се тръгва, ще си тръгна.
Снощи бяхме с компания, жените окапахме към 2 часа, мъжете са висяли до сутринта. Ми нека, днес те страдаха повече от нас.

Общи условия

Активация на акаунт