Фациалис

  • 854
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 501
Здравейте. Преди една година получих фациалис, но почти нищо не се забелязваше на външен вид, само като усещане го имах. Тоест специалистите можеха да го забележат само по крайчеца на устата, леко изгладени бръчки на челото и това беше. Изписаха ми Милгама Н, деанксит, някакъв кортикостероид ( не му помня името) и ходих 3 месеца на физиотерапия. Визуално проблем не ми остана, обаче вече една година по-късно постоянно ми се случва да чувствам изтръпване от време на време. Тоест може 2 месеца нищо да ми няма, и когато имам по-голям стрес отново ми изтръпва и аз взимам Милгама Н, за да се подсигуря да не стане нещо по-сериозно.
Аз търсих причината и разпитвах и невроложката, и физиотерапевтката, и зъболекаря ми, кой ли не, тъй като имам три възможни теории в главата си, но всички те твърдят, че не може да  е от стрес (първа), както и от другите ми предположения. Второто ми предположение е, че имам инсулинова резистентност и приемам Глюкофаж, който намалява количеството на Б12 витамин в кръвта, което води до подобни проблеми. И третата ми теория е, че може когато ми извадиха мъдрец ретириниран от тази страна да са ми засегнали някой нерв. Затова питах и зъболекаря ми, но и той не вярва да е възможно. Изключително неприятно и дразнещо е, и се чудя какво да предприема, за да открия и отстраня първопричината. Четох в интернет, че можело да се направи компютърна томография, за да се види има ли поражения по нерва. Какво бихте ми препоръчали - конкретен лекар - невролог ? Какъв метод да изискам, за да разбера причината ?

# 1
  • Мнения: 4 026
99%  е от мъдреца. Хирурзите последно време са малко като маймуни със скалпел - въобще не гледат и не внимават какво натискат и какво закачат. Имам такъв засегнат нерв от последното вадене на мъдрец, вече втора година минава,  а още имам подобни симптоми на вашите. Лека-полека се оправя, с витамини и време.

# 2
  • Мнения: 468
Да не ви разочаровам,но един път получено,винаги ще напомня за себе си, понякога.Много вероятно е засегнат нерв,и да при стрес или напрежение се възбужда нервната система и дава отражение и там.Те затова са ви лекували с успокоително и противовъзпалително.Вие правилно процедирате,като започвате профилактика с милгама при неразположение,ако е полезно, правете периодично и поддържащ курс физиотерапия.По мои наблюдения,както всяко заболяване излекуване няма,търпиш си го и профилактика! Всичко добро!

# 3
  • Мнения: 196
Включвам се и аз, само за да потвърдя, че от стрес също може да се възбуди и този нерв. Имах възпален нерв, поради проблемен зъб и помня, че когато бях стресирана и започваше едно неприятно мравучкане, трептене, прескачане. Така че най-вероятно на стрес се дължи това активиране. Лошото е, че като се активира и ставаш още по-стресиран.Аз съм пила магнезий и милгамма н.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт