За почистването на нослето на бебето

  • 2 210
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 922
Нослето почиствам с вода Стеримар откакто сме се прибрали от родилният ден, а нослето с клечки за уши с ограничител.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 154
аз използвам за нослето бебешките клечки за уши,които са с ограничител защото ме е страх като му почиствам нослето с обикновенна клечка да не мръдне и .................. Sad
а за хремата моята педиатърка ми каза да му слагам витамин С  който е на  ампули-по две капки сутрин и вечерэ и чай от лайка

# 17
  • Мнения: 1 734
А някоя от вас ползвала ли е помпичка за нос? Чувала съм, че е много полезна вещ. Аз имам такава, но до сега не съм я ползвала и честно да си призная, не знам как Embarassed

# 18
  • Мнения: 4 242
Всяка вечер след къпане почиствам нослето внимателно с клечки за уши, а сутрин впръсквам Стеримар и после с аспираторчето. Хареса ми това за намазването на клечките с бебешко олио и ще взема да пробвам, но си мисля как ще се захване секрета ако е мазна клечката? Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: albenadi
А какви капки използва за лекуване на запушения нос? Че и ние сме така от 6 дена вече и утре съм при педиатърката да й кажа, че тези Коларголови капки въобще не помагат.  Imp


Коларголът не отпушва носа!!!!! Той действа антибактериално и се изписва по-скоро да облива сливиците отколкото заради носа. Дезинфекцира нос и сливици. За запушено носле нека да ти каже лекарката ти. Не слагай нищо без да го е изписала, защото бебето ти е много мъничко!

# 20
  • Мнения: 1 278
Цитат на: albenadi
....Коларголови капки ....  

Цитат на: Vache
Коларголът не отпушва носа!!!!! Той действа антибактериално .... Не слагай нищо без да го е изписала, защото бебето ти е много мъничко!




Коларголът сам по себе си наистина не отпушва носа, но често пъти коларголовите капки се правят в комбинация с адреналин, който е точно съдоразширяващ и, уж, отпушва носа.

Момичета, на ваше място аз не бих слагала нищо друго в носа освен физиологичен разтвор и евентуално локалния антибиотик след направена микробиология и антибиограма!!!. Бебетата ви наистина са много мънички, а носната лигавица е много "тънка" работа и след всяка намеса с каквито и да било капки става още по-чувствителна и податлива на заболявания. Знам колко са тежки нощите, кърменията и изобщо всичко, когато нослето "не може да диша", но моля ви въздържайте се от капките. Бихте могли да допълните лечението с хомеопатия, след консултация с педиатър-хомеопат. Това наистина помага и няма неприятни последици.

# 21
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Demetra
Коларголът сам по себе си наистина не отпушва носа, но често пъти коларголовите капки се правят в комбинация с адреналин, който е точно съдоразширяващ и, уж, отпушва носа.


В Collargoli  1%, 2% или 3% няма адреналин!!!
Ако има капки, в които е комбиниран Коларгол с адреналин, това вече не е Коларгол. М/у другото за първи път чувам за тази комбинация. Знам, че адреналин има в капките на Оливинов. Ние редовно ги ползваме  Grinning

# 22
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Vache
... М/у другото за първи път чувам за тази комбинация...


Не знам за готовите капки, аз винаги съм си ги поръчвала или просто съм си купувала сребърен нитрит на прах и съм го разреждала до съответния % Wink .
Иначе единият от педиатрите винаги ни е изписвал рецептата с адреналин. Аз обаче никога не съм се възползвала от него и съм ги искала без  Wink

# 23
  • Мнения: 3 394
Цитат на: sia
А някоя от вас ползвала ли е помпичка за нос? Чувала съм, че е много полезна вещ. Аз имам такава, но до сега не съм я ползвала и честно да си призная, не знам как Embarassed


Аз имам помпичка за нос, свърши ми чудесна работа само първия път и спрях да я използвам. Значи стискаш с пръсти помпата, вкърваш я в ноздрата и отпускаш пръсти, за да изпуснеш въздуха. Но моето бебе реагираше доста гадно на помпата, а и аз имах чувството, че все едно му бъркам в мозъка и я зарязах #Crazy Сега почивствам редовно нослето като правя фитилче от памучните кърпички за еднократна употреба-те са навлажнени с преварена вода за да омакнат секретите и ако са по -твърди използвам ново фитилче, но без вода. Това е

# 24
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Demetra
Цитат на: Vache
... М/у другото за първи път чувам за тази комбинация...


Не знам за готовите капки, аз винаги съм си ги поръчвала или просто съм си купувала сребърен нитрит на прах и съм го разреждала до съответния % Wink .
Иначе единият от педиатрите винаги ни е изписвал рецептата с адреналин. Аз обаче никога не съм се възползвала от него и съм ги искала без  Wink


Ама аз сега виждам къде живееш... Shocked
Може, може... Grinning  Тук, обаче Collargoli го бъркат в аптеката на съответния процент и със сигурност няма адреналин вътре. А в каплите на Оливинов има... има и гентамицин и соли  Grinning

# 25
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Vache

Ама аз сега виждам къде живееш...


Хаха, живея в Загреб едва от месец Laughing  Laughing  Основният ми мамешки опит обаче е в Бг  (обикновено гледам да несе изказвам неподготвена) Laughing  Laughing
Това, което исках да кажа за капките е, че когато се бъркат в аптеката, се бъркат по съответната рецепта. Някои педиатри обаче пишат рецептата като към съответния процент коларгол, добавят и 0,1% адреналин (ако не ме лъже паметта за цифрата  Rolling Eyes ). Идеята е точно да помага на дишането. На мен лично не ми допада, както вече май стана ясно, де Wink , но някои лекари го изписват. Просто "коларголови капки" е много относително...
Освен това, според нашия бг алерголог   Grinning , коларголът има и лек антихистаминов ефект, което пък от своя страна помага на дишането, когато проблемът е от този характер. Но в случая не говорим за това...

# 26
  • Мнения: 255
Та значи и аз да кажа, защото съм манячка на тази тема чистота Grinning Чистя му нослето най-редовно с клечки за уши и стеримар и човека диша спокойно Laughing

Общи условия

Активация на акаунт