Къпете ли всеки ден?

  • 3 719
  • 138
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 5 079
Къпем се всеки ден, наистина си го изисква бонбонът, без този ритуал трудно заспива и нервничи. Къпането е голям кеф! Пропускаме го само ако ни е бита ваксина или сме на друг климат (обстановка). Но вкъщи - задължително. Peace

# 76
  • Мнения: 5 391
И ние къпем всяка вечер, т.е баща му го прави.

# 77
  • Мнения: 96
Да и двамата ги къпя всеки ден!  bath1

# 78
  • Мнения: 506
Teddie, точно така. Тук (Холандия) препоръчват да се къпе през ден новороденото. Ако има чувствителна кожа - даже на 3-4 дни. Но предполагам, ако това правиш в България ще те изкарат не достатъчно грижовна майка със съмнителни хигиенични навици.
Личното ми мнение - познаваш си детето най-добре, карай на вътрешно усещане. Ние къпехме до 6 месец през ден (дупето разбирасе всеки). Сега и по-често. Може пък затова детето ми да не е имало обрив нито веднъж до сега. yes
Точно от чужбина ми идва информацията за НЕкъпането всеки ден.Тук в БГ не съм чувала за това.И ми беше интересно да попитам Simple Smile

# 79
  • Мнения: 656
Да, но без косата! Косата я мия два пъти седмично!

# 80
  • Мнения: 1 555
До преди един месец всяка вечер го къпех, а сега всяка вечер мием дупе, ръце и лице, а през вечер му мия и косата

# 81
  • София
  • Мнения: 3 688
къпя го всяка вечер
много рядко да мине само с измиване на дупе

# 82
  • Мнения: 942
Ние се къпем все още всеки ден.И смятам да продължим с този ритуал поне до годинка. Simple Smile

# 83
  • Мнения: 10 758
Да, но без косата! Косата я мия два пъти седмично!
Така правя и със сина Peace

# 84
  • Мнения: 5 103
Къпеме се всяка вечер, в редки случаи пропускаме.

# 85
  • София
  • Мнения: 726
Като малък Додо го къпехме 2 пъти седмично, именно защото се гледаме по немската школа, която отрича ежедневното къпане поради измиването на естествения слой на кожата.
Сега го къпем средно 2-3 пъти седмично, изключая лятото, когато си играе всеки ден в пясъчника и е като едно малко прасенце - тогава го къпем всеки ден.

Има много теми за и против ежедневното къпане.

Това е нещо, което всеки родител си решава след като си прецени + и - от това.

Сега чакаме второ бебе и смятам пак да заложа на немската школа  Laughing.

# 86
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
От както се е родила не е пропуснала банята пък и моето бебе много я обича  Heart Eyes

# 87
Имам две деца. И двете съм ги къпала до осмия месец всяка вечер. Изобщо не им е навредило и не мога да кажа, че са се разболявали повече. Дори напротив и двете обичаха много банята и дори някога да ме е домързявало, само като ги поставех в коритцето и като започнеха да пръскат вода и да пърхат с ръчички, умората се забравя. Къпи спокойно, детето се освежава по този начин.

# 88
  • Мнения: 992
Не!
Къпя я  през ден, но само един път в седмицата ползвам измиващо средство, през останалото време само с вода.
Педиатърката ми каза, че нямало нужда всеки ден, даже един път в седмицата било достатъчно, но на беба и харесва във водата и я къпя през ден.

# 89
  • Мнения: 2 000
Не. През ден, през два, но не и всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт