Малко размисли и въпроси...

  • 3 179
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 932
Аила,не стана заради теб.Нито ти си казала нещо лошо.Просто тръгнаха пак едни защити-опровержения...И ме хвана яд на някои изказвания.

# 61
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Ira_d, мила, ама защо така го прие това, бе душа?

Аз, честно казано, тук не видях обиди и нападки... А и помисли, ние пишем тук от сума ти време... аз поне от годин и половини и неведнъж се е случвало една и съща тема да се дъвче много пъти, но не защото някои иска да обвинява някого, а защото идват нови хора, които не са я дъвкали никога.

А колкото до биенето по гърдите... ами какво да ви кажа... ами горда съм си пък... Wink особено като ми кажат:"Леле, какво голямо бебе, и какво, само на кърма ли е? Ау-у-у-у!"

# 62
  • Мнения: 1 097
И аз съм много горда, че кърмя и се тупам в гърдите, та пушек се вдига!  Mr. Green
Обаче не смятам ,че даващите АМ ас глупави, изостанали, лоши майки и децата им са "напомпани" и с големи грави ..  Shocked АМ затова е АДАПТИРАНО, специално за бебета, не е кисело мляко... А майките, които са опитали да кърмят или не ... при направен информиран избор - винаги съм съгласна с тях. Защото всеки си има причини да не кърми. Преди време четох темата на доброволно отказалите се от кърменето и доводите им. Еми, мога да ви кажа, че съм била ахааааа на косъм поне 100 пъти да пиша там, но и аз си се чудя как съм устискала. Както има праг на болката, при някои е по-висок, така има и праг на търпението. Майки, които не могат да издържат на задълженията и ограниченията покрай кърменето са си прави! Наистина е по-добре спокойна и отпочинала мама и бебче на АМ, отколкото нервна и озлобена кърмачка!
Има много други критерии, по които да се мерим - кои са по-по-най. Не се засягайте, понякога звучи като проповед агитацията и аз съм се дразнила няколко пъти на себе си  Embarassed Не на всеки му се отдава да агитира, пък на някои желанието им е в повече. А ако системата му на общуване предполага само монолог от типа АЗ СЪМ ПРАВ! СЛУШАЙ МЕ,ТИ БЪРКАШ! ще има доста такива спорове.

Аз смятам, че ще бъда даобра майка не, защото кърмя. А защото ще обичам детето си силно, ще му обръщам нужното внимание, ще обяснявам спокойно без да бия, ще го пазя, понякога ще го оставям да разбере само... ще избирам най-доброто за него... Ето в тези неща мисля, че е по-добре да се конкурираме и да се съветваме как да постъпим.

Когато се роди бебето ми, само кърмене ми беше в главата. Бях изчела кърмаческия от-до и чак сънувах как ще поставя бебето на гърда още при раждането.... Минаха 2 седмици и единден си каза х - Абе...това бебето не било само кърмене ..  ooooh! Blush Та, и от много вманиачаване няма полза, да знаете  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 145
Здравейте,

Правото на избор е изконно човешко право. Не бива да се отнема и да се съди човек.
Малко или много началото на темата звучеше осъдително, ако не към други, то поне към августувските мами, които дохранват или отбиват.
"Живей и остави другите да живеят". Ако бяхме по-толерантни един към друг, навън щеше да има доста повече усмихнати хора.
Смисълът на тези форуми не е ли да се подкрепяме, а не да се съдим и чудим "защо"?
Всеки, който иска съвет, намира откъде да го получи. Особено тук. Няма нужда от натрапване.
Разбирам, че кърмещите мами много се подкрепят една друга. Защо мислите, че мамите, които дават АМ нямат нужда от подкрепа?

 

# 64
  • Мнения: 932
Хи-хи,маиските мами могат да основат нова тема тук. Laughing
Не бе,Иги,не за такова тупане става въпрос.А за едно друго-горделиво и осъдително.Ти си се тупаи-то твоито чадо заслужава.
smile3501Аз смятам, че ще бъда даобра майка не, защото кърмя. А защото ще обичам детето си силно, ще му обръщам нужното внимание, ще обяснявам спокойно без да бия, ще го пазя, понякога ще го оставям да разбере само... ще избирам най-доброто за него... Ето в тези неща мисля, че е по-добре да се конкурираме и да се съветваме как да постъпим.smile3501

# 65
  • Мнения: 4 422
Крейзи бравос !малка си ама умничка.подкрепям мнението ти напълно.И аз съм горда,но не ми е това основния критерий кой кърми и кой не Peace
Ддухи Пухи ще те извиним -чети по честичко Wink

# 66
  • София
  • Мнения: 4 381
ira_d , да сами се гледаме. Бабите са далеч. Само сестра ми първите 3 дни след изписването остана да ми помогне с подреждането на дрешките, но с голямата племеница е трудно да си отпочине човек. На всичкото отгоре трябваше да уча момата да суче от гърда. Как да не се гордея от себе си  Mr. Green

И аз съм много горда, че кърмя и се тупам в гърдите, та пушек се вдига!  Mr. Green
Обаче не смятам ,че даващите АМ ас глупави, изостанали, лоши майки и децата им са "напомпани" и с големи грави ..  Shocked АМ затова е АДАПТИРАНО, специално за бебета, не е кисело мляко... А майките, които са опитали да кърмят или не ... при направен информиран избор - винаги съм съгласна с тях. Защото всеки си има причини да не кърми.

Аз смятам, че ще бъда добра майка не, защото кърмя. А защото ще обичам детето си силно, ще му обръщам нужното внимание, ще обяснявам спокойно без да бия, ще го пазя, понякога ще го оставям да разбере само... ще избирам най-доброто за него... Ето в тези неща мисля, че е по-добре да се конкурираме и да се съветваме как да постъпим.

Абсолютно съм съгласна. Е, малко със спокойното обясняване и боя не съвсем, но работя по въпроса  Laughing

Аила, да нацелуваш близначкит от нас  Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 169
и аз отдавна не съм се мяркала към отчетните... поздрави!
 Hug

# 68
  • Мнения: 3 092
Хайде говорим за отчетните теми - само да кажа за юнските мами и там има кърмещи и аз също съм една от тях.Има и хранещи с АМ.Важното е че са хубави хора , разбираме се и често се подкрепяме.
Срещнах пост на Камбанска , която кой знае защо е писала че е от майските мами , след като роди на 04.06., но това последното е офф и моля да ме извините. Stop

# 69
  • Мнения: X
И аз малко оф-ама не мога де не се защитя.....Вили1-знам,че съм юнска по документи,ама си изкарах бременноста и в двете теми и продължавам/нали бях зараждала отдалече Mr. Green/ да се разписвам и при майските/пък тук ставаше вапрос за кърмещите в майската тема и неможах да си премълча/И само да отбележа,че родих на 2ри,на на 4-ти...Целувки на Илианка

Общи условия

Активация на акаунт