Чай за увеличаване на кърмата?

  • 10 813
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 343
Моля ви, да ми кажете, ако знаете къде в София може да се купи чай, който спомага за увеличаване на кърмата и как се казва.
Предварително благодаря!

# 1
Във всички аптеки се продавт лактогони чайове. Аз съм ползвала на Хип и български имат почти едни и същ ефект, но българският е доста по ефтин. При мен кърмата се увеличава доста от червено цвекло и пилешка супичка. Пробвай също и бирена мая и се изцеждай след всяко хранене. Влез в библиотека ще намериш и други полезни съвети.
Успех! Grinning

# 2
  • Мнения: 277
Госта съм аз Grinning

# 3
  • Мнения: 7 106
Само да допълня jen, българският чай се казва "Лактогонно средство" и го има във всички аптеки, струва около лев и нещо.Яж супи, прави си сокове, изобщо около 2 литра течности на ден и често кърмене е цаката.
Понеже гледам че бебчо е още на 2 седмици, можеш да се изцеждаш след всяко кърмене, за да стимулираш допълнително гърдите, но по-добрия вариант е да кърмиш по-честичко.Бебето най-добре може да си "изработи" повече мляко.Ако се кърмите с режим, зарежи го и кърми на поискване.

# 4
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Аз мога да кажа, че едвам намирам българския чай, едвам намирам аптека, в която го има.... Но пък като ефект мисля, че е много по-добър от този на Хип, поне на мен по-добре ми действа

# 5
  • Мнения: 343
Кърмя на поискване на 2 до 3 часа. През нощта бебе не се събужда около 5 - 6 часа. Пия доста течности. Обаче ми се струва, че кърмата намалява. Преди му стигаше да се наяде и да заспи щастливо само от едната гърда, а сега изпомпва и двете и иска още, а няма Sad

# 6
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Пробвай да увеличиш и с бирена мая, страшно помага, поне на мен де - 3 пъти по 2 хапчета на ден, не може после да не му стига на бебо Tada

# 7
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Jenny
Преди му стигаше да се наяде и да заспи щастливо само от едната гърда, а сега изпомпва и двете и иска още, а няма Sad


Нормално е преди да се е наяждал само от едната гърда, все пак бебе на няколко дни му трябват по 30-40 мл. на хранене , а сега расте и нуждите му се увеличават.Правилно пъстъпваш, като предлагаш и двете гърди, дори и да има период в който ще суче през час, това е най-сигурният начин да увеличиш кърмата си.Това не значи че кърмата намалява, а че бебето "работи" за да увеличи "порциона си" Grinning .Как иначе оргънизмът ще разбере, че трябва да произвежда повече? Wink

# 8
  • Мнения: 1 753
Цитат на: Jenny
Моля ви, да ми кажете, ако знаете къде в София може да се купи чай, който спомага за увеличаване на кърмата и как се казва.
Предварително благодаря!


Здравей. Аз си купих чай на Хип, но въпреки това кърмата ми спря....  Sad
Той е почти цял, е отворен е, но ако искаш мога да ти подаря остатъка Simple Smile)) Пила съм го 3-4 пъти.

# 9
  • Мнения: 439
мила, не се шашкай. Четох, че това се нарича урегулиране на кърмата - виж този постинг http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10719. Нали знаеш, че и аз минах през тези притеснения - но аз изгубих месец и половина, докато попадна на този форум, а ти си късметлийка, че още в началото можеш да преодолееш проблема. Успех и само не се притеснявай.

# 10
  • Мнения: 439
Иначе българския чай за увеличаване на кърма се продава почти на всякъде, но ако не можеш да намериш мога да ти изпратя (при нас в аптека "Принзцеса" има винаги). Аз отдавна спрях да го пия, пия по около 2 литра течности на ден и особено преди и по време на кърмене - веднага усещам мравучкане в гърдите

# 11
  • sofia
  • Мнения: 482
И аз не мисля, че кърмата ти намалява, а просто бебенцето расте и му трябва повечко мляко, което ще дойде след 1-2-3 дни, кърми го по-често и през нощта също е добре да се кърмите, навий си часовника и храни бебчо дакото си спинка.

Кой си прави труда да кърми в днешно време, нали има от онези *хубавите* млека...., та чая само да им се застоява по витрините.

Аз си го поръчвах в нашата аптека и те ми го докарваха - една опаковчица ти стига за 3 дни и е значително по-евтин от Хип-ския, а ефекта е един и същ!

# 12
  • Мнения: 343
Благодаря на всички ви!!! Grinning

Купих си българския чай и бирена мая и сега ги пия и двете, да видим какво ще стане.
Така ми се иска да го кърмя. А като до видя да плаче и да се извива и да зяпа за още папане, а то няма, си плача с него Cry

# 13
  • Мнения: 6 315
Аз си купувам лактогонен чай от болковата аптека на "Иван Шишман". Струва 2.25 250 грама и излиза доста по-евтино от чай по аптеките.

# 14
  • Мнения: 6 206
Хип чай
Супи
3 литра течности на ден
И ядене, ама здраво  Embarassed
Като съм заета и имам много работа, не се сещам да ям и за два дни ми намалява кърмата и започвам по горната схема. Действа ми засега.

# 15
  • Мнения: 423
1. Аз пия следния чай: поравно семена от анасон, семена от копър, семена от резене. Купувам си ги от билковата аптека.
2. Лешници.
3. Ряпа или сок от ряпа със захар или мед.
4. Сок от моркови.
Прибави към това много здраво похапване и кърмене на поискване, включително и през нощта (много важно).

Онтосно течностите някъде четох, че прекаленото количество понякога не само не помага, но и вреди т.е. намалява кърмата.

И не се притеснявай, почивай си повечко, осигури си достатъчно сън, колкото и трудно да ти се вижда това.

Успех!!!

# 16
  • Мнения: 423
1. Аз пия следния чай: поравно семена от анасон, семена от копър, семена от резене. Купувам си ги от билковата аптека.
2. Лешници.
3. Ряпа или сок от ряпа със захар или мед.
4. Сок от моркови.
Прибави към това много здраво похапване и кърмене на поискване, включително и през нощта (много важно).

Онтосно течностите някъде четох, че прекаленото количество понякога не само не помага, но и вреди т.е. намалява кърмата.

И не се притеснявай, почивай си повечко, осигури си достатъчно сън, колкото и трудно да ти се вижда това.

Успех!!!

# 17
  • Мнения: 423
Сори, че го пратих два пъти, но нали съм новак  Embarassed

# 18
  • Мнения: 3 379
Пробвай и сурови бадеми, на мен доста ми потича кърмата от тях. Освен това има едно ново мюсли - Familia, но не Фамилия никола Simple Smile Малко по-скъпо е, но да не ти обяснявам при мен как подейства, почувствах се като в първите дни на кърменето.

Общи условия

Активация на акаунт