как прекарвате края на седмицата у чужбината

  • 2 986
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
Баси,4ета ви и се скапвам все пове4е и пове4е  ooooh! Я да ви питам,най_ве4е работеЩите мами как и най_ве4е кога успявате да се справите с "домаШните си" ( зада4ки имам предвид Wink]


Моят съвет: наеми някоя компания или жена за 4истенето. Ако не е възможно всяка седмитса, поне веднъж на две. Моят съпруг мрази да 4исти, а аз го карах да помага... Сам нае компанията! Накараи мързеливия на работа, на ум да те нау4и.... Е, сега имам пове4е време за детето, и за мене това е наи-важно.
Gianna

# 31
  • Мнения: 2 292
Не zнам дали при теб ще проработи, но на моя е достъчно да му кажеш, че ще стане дебел  Joy zначи той нее дебел, но не иска да става ... не може да мине покрай огледалото беz да се погледне , дали не му се е обраzувало случайно шкембенце в последните 15 мин.  Joy та ако се zаиzлежава му каzвам, че ако не се движи ще стане дебел и веднага се юрва по раzходки, като предварително съм му каzала, че ще иzливаме САМО zаедно , та прави бърzо и гимнастиката наречена ДОМАКИНСКА РАБОТА  ... а и по таzи причина не налита мног она ядене и от там спестявам време и енергия  Joy

# 32
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
mcdirock, а да видиш с две какво става  Crazy Аз къщата подередена не мога да я видя. Предпочитам да излезем, от колкото цял ден да шетам, а след мен да се разхвърля и цапа отново. През уикенда обедното хранене е навън. Понякога и вечерята я взимаме готова или мъжът се проявява като готвач   chef Иначе от кухнята няма да мога да изляза Rolling Eyes
Гладенето ми е най омразно, затова гладя само нещата които наистина негладени не могат да се носят, например бельо и чаршафи не гладя  Naughty
Като ходех на работа ми беше много по-лесно, цял ден няма никой в къщи да цапа и разхвърля  Twisted Evil Пазара го правех в обедната почивка. Винаги имам шопинг лист, за да не пропусна нещо и за да мога да напазарувам за 1 час. Уикендите не обичам да посещавам магазини за хранителни стоки. Понякога пазарувам, когато синът е на тренировка, пак имам един час на разположение. Задължително шопинг лист и големите деца да не са с теб, за да свършиш по-бързо   Peace
Опит с две и на работа все още нямам  Twisted Evil

# 33
  • Мнения: 2 825
Не zнам дали при теб ще проработи, но на моя е достъчно да му кажеш, че ще стане дебел  Joy zначи той нее дебел, но не иска да става ... не може да мине покрай огледалото беz да се погледне , дали не му се е обраzувало случайно шкембенце в последните 15 мин.  Joy та ако се zаиzлежава му каzвам, че ако не се движи ще стане дебел и веднага се юрва по раzходки, като предварително съм му каzала, че ще иzливаме САМО zаедно , та прави бърzо и гимнастиката наречена ДОМАКИНСКА РАБОТА  ... а и по таzи причина не налита мног она ядене и от там спестявам време и енергия  Joy

 Joy Joy Joy
Много ми хареса как се справяш с твоя. С глас се смях, чак колежката дойде да погледне на какво се хиля, че трябваше да и преведа постинга ти. Каза, че ще го приложи на нейния  Laughing Laughing Laughing

# 34
  • Мнения: 11 317
mcdirock, а да видиш с две какво става  Crazy Аз къщата подередена не мога да я видя. Предпочитам да излезем, от колкото цял ден да шетам, а след мен да се разхвърля и цапа отново. През уикенда обедното хранене е навън. Понякога и вечерята я взимаме готова или мъжът се проявява като готвач   chef Иначе от кухнята няма да мога да изляза Rolling Eyes

Точно поради тази причина гледам да сме навън.  Crazy

# 35
  • Мнения: 2 292
Не zнам дали при теб ще проработи, но на моя е достъчно да му кажеш, че ще стане дебел  Joy zначи той нее дебел, но не иска да става ... не може да мине покрай огледалото беz да се погледне , дали не му се е обраzувало случайно шкембенце в последните 15 мин.  Joy та ако се zаиzлежава му каzвам, че ако не се движи ще стане дебел и веднага се юрва по раzходки, като предварително съм му каzала, че ще иzливаме САМО zаедно , та прави бърzо и гимнастиката наречена ДОМАКИНСКА РАБОТА  ... а и по таzи причина не налита мног она ядене и от там спестявам време и енергия  Joy

 Joy Joy Joy
Много ми хареса как се справяш с твоя. С глас се смях, чак колежката дойде да погледне на какво се хиля, че трябваше да и преведа постинга ти. Каза, че ще го приложи на нейния  Laughing Laughing Laughing


Съкровище си имам аз  Laughing

# 36
  • Мнения: 7 914
Цитат
А на нас в германия, че е по -евтиничко Mr. Green Joy

звездичка, я виж тук http://www.designer-outlet-roermond.de/

...всички от Де тичат в този център, познато ли ти е? Ние още не сме били но е в плановете ни Grinning
и аз не сам го виждала newsm78

# 37
  • Мнения: 907
Баси,4ета ви и се скапвам все пове4е и пове4е  ooooh! Я да ви питам,най_ве4е работеЩите мами как и най_ве4е кога успявате да се справите с "домаШните си" ( зада4ки имам предвид Wink ),4е успявате събота и неделя да ходите насам натам. Thinking
При мен неЩата седят така: обикновенно събота и неделя мъжа ми оби4а да си поспива до към 10_10 и неЩо.
Проблемът с поспинкването до 10 ще се реши като се роди бебето Grinning


Съответно докато той стане и успея да оправя легла и къЩа ве4е е станало обяд.
Готвя и ядем. Слагам детето да спи следобяд и като се събуди отиваме да правим седми4ния пазар с нея. ПриклЮ4ение,което отнема около два 4аса.

Докато единият оправя леглата, другият приготвя закуската, пазарува или готви. Ние пазаруваме преди обяд и то само ако се налага докато големият е на карате. По принцип се зареждаме през седмицата след работа, по-основни храни и особено тежките поръчваме online (може и от работа Wink ).  Докато единият пазарува, другият поприбира къщата, готви или тича след малкия.


Неделя,4истим,простирам,гладя,обдяваме,лягам с детето за малко и като се събуди тя ако евентуално е оЩе светло и времето го позволява излизаме за малко.

Не простирам - имам пералня и сушилня в 1. Пускам дрехите сутрин, вадя ги вечер сухи. Не гладя. Ако на някого му притрябва гладено, си го глади предния ден или непосредствено преди излизане. Между другото, рядко се налага, тъй като от сушилнята дрехите не излизат намачкани. Ако излизаме следобяд, малкият спи в количката.
За чистенето - как ще чистиш в това състояние.  newsm78

# 38
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Между другото, рядко се налага, тъй като от сушилнята дрехите не излизат намачкани.
От кога съм казала на половинката, че искам такава сушилня  Confused

# 39
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Gianna,мислиШ ли,4е не ми се иска някой да идва да 4исти у дома? За съжаление за момента не можем да си го позволим...

Вивита,при моя мъж не би имало съЩия ефект като при твоя  Confused Моя яде като разпран,но не му се лепи,така,4е няма страх от напълняване а и ако слу4айно се притесни за линията си най_много да по4не да ходи по два пъти седми4но да играе футбол вместо само по веднъж. Но да 4исти,едва ли...

Мери,не мъ плаШи така деееее,нали 4акам второ.  Wink Аз държа да отбележа ,4е не съм мания4ка на тема подреденост и 4истота ама съвсем пък в ко4ина не ми се живее. Confused
За съжаление при мен гладенето е неизбежно,колкото и да го ненавиждам,понеже скъпия ходи всеки ден на работа с костЮм а на детето за градината трябва да му гладя всяка седмица престилката и спалния комплект плЮс блузките,които носи. Отделно ако се слу4и и аз да облека риза или някоя блуза,която съЩо иска Ютия... И пак казвам,гладя само най_необходимото  Confused
За готвенето не мога да кажа ниЩо понеже мъжа ми умее да готви и от време на време ме отменя.
Пазарувам само със списък за да губя минимум време,но за съжаление през седмицата няма кога или успявам,водейки детето с мен,което си е малка лудница. Crazy

Меги,проблема с поспиването до късно през уикендите едва ли Ще се разреШи и като се роди бебо. Confused Когато бях бременна с Джулия и братов4едка ми викаШе " Ааааа спокойно,сега като се роди бебето Ще видиШ как Ще по4не да става по_рано за да ти помага"  Joy hahaha Joy После разбра,4е не е била права. НиЩо не се промени. Откакто се родила дъЩеря ми той никога не е казал " Хайде днес поспи ти пък аз Ще се занимавам с детето"  Sad Мъжа ми е възпитан,4е с детето се занимава майката ( както и с вси4ко останало ) а баЩата ходи на работа  #Cussing out #Cussing out
Не ми стига,4е трябва да оправям след детето,но и след баЩа му,понеже той ниЩо не прибира след себе си. Tired Това е изцяло благодарение на свеки  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Така,4е при мен просто е кауза пердута....  Confused

# 40
  • Мнения: 907
Gianna,мислиШ ли,4е не ми се иска някой да идва да 4исти у дома? За съжаление за момента не можем да си го позволим...

Мъжа ми е възпитан,4е с детето се занимава майката ( както и с вси4ко останало ) а баЩата ходи на работа  #Cussing out #Cussing out
Не ми стига,4е трябва да оправям след детето,но и след баЩа му,понеже той ниЩо не прибира след себе си. Tired Това е изцяло благодарение на свеки  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Така,4е при мен просто е кауза пердута....  Confused

E, ама ако се отчаеш как ще смогнеш и с 2ро. Я взимай мерки. Да купува поне сушилня. Как сте с онлайн пазаруването? А със ставането ако бебето му реве на главата, а ти не ставаш, какво ще прави? От сега го подхвани, че после ще е късно, нали и ти ходиш на работа. За чистенето - толкова ли е скъпо? 2 часа на седмица са достатъчни за жилище под 100кв м. (не знам вашето, де), някоя студентка, момиче?

# 41
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Мъжа ми е възпитан,4е с детето се занимава майката ( както и с вси4ко останало ) а баЩата ходи на работа  #Cussing out #Cussing out
Не ми стига,4е трябва да оправям след детето,но и след баЩа му,понеже той ниЩо не прибира след себе си. Tired Това е изцяло благодарение на свеки  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Така,4е при мен просто е кауза пердута....  Confused
аааа, как тъй джанъм? я не се излагай, да не живееш на изток?! момиче, взимай се в ръце, мъжо ти западняр уж....няма свеки го научила, тя и мойта беше научила рожбата си да му прави закусчици сабахлям, ама жена му наиш ко бързо го отучи hahaha
 събота и неделя понеже става по-рано от мен, взима моника тихичко с думите 'тихо, че мама спинка' и се изнизват към кухнята безшумно, после си готвят, хранят...
тази неделя се събудих от една манджена миризма, татю им правил испанска циганска баница-препечена филийка с натъркана скилида чесън, домат и зехтин. всичко живо вони на чесън Mr. Green
после като станах и на мен  кафе ми направи, а уж той ходи на работа...

разпределяте си работата, особено сега като си бременна да свиква , свършвате я и се грабвате на разходка. ние така правим Flutter
 

# 42
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ве4е от 8 години откакто живеем заедно се боря с него,е това е брате,ни се води ни се кара...
Да не си мислите,4е не съм се опитвала да го накарам да прави това и онова,еми става веднъж на високосна. #Cussing out Той си мисли,4е понеже майка му видите ли си е седяла в къЩи и се е справяла сама без никаква помоЩ с три деца,мъж и къЩа и не се е оплакала ни веднъж трябва и аз да хвър4а като нея  #2gunfire
Манталитет....
Харе моя дори не знае какво ям на закуска,нито аз нито детето... Камо ли да стане ,4е и за нас да приготви  Mr. Green
Меги,детето понякога сутрин запо4ва да го вика аз ако съм в банята или съм заета с неЩо и той само и отговаря от спалнята,но по4ти никога не става. Тя по то този параграф търси за вси4ко мен и иска само аз да се занимавам с нея,понеже е разбрала,4е с него няма Шанс... Confused
Браф4едката плаЩа май някъде към 130 евра/мес за веднъж седми4но по два 4аса и жилиЩето и е към 120 кв. м май,колкото наШето. И и се налага да 4исти оЩе веднъж тя самата в неделя ако са имали гости в събота.
Оф не ми се говори на тая тема,4е направо ако се замисля какво Ще става и занапред с новото бебе  ooooh!

# 43
  • Мнения: 2 292
Много лошо положение  Sad НЕ можеш ли да му пробуташ някои поучителни книжки в които пише как човек си пропилява времето в сън и колко неща може да свърши zа това време и подобни ... има много на раzни подобни тематики ...
НЕ става ли да се zапали по готвенето например ... някое полеzно хоби готвене ... печене на хляб ... раzходки с детто  нордик Уолкинг и подобни

# 44
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Много лошо положение  Sad НЕ можеш ли да му пробуташ някои поучителни книжки в които пише как човек си пропилява времето в сън и колко неща може да свърши zа това време и подобни ... има много на раzни подобни тематики ...
НЕ става ли да се zапали по готвенето например ... някое полеzно хоби готвене ... печене на хляб ... раzходки с детто  нордик Уолкинг и подобни

Вивитка ама той готви от време на време бе,ама по излизането хи4 го няма. Confused Аз понякога имам 4увството,4е ако цял ден не изляза за глътка кислород на вън Ще полудея а на него явно не му се появяват тези потребности. Те и свкърите ми са такива,дай им да кЮтят цял ден в къЩи пред телевизора. #Cussing out И после той на кого прили4ал... #2gunfire
Абе айде стига,4е ви надух главата...  Confused

Общи условия

Активация на акаунт