До късно на работа...

  • 8 127
  • 139
  •   1
Отговори
# 30
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 324
Ти и майка ти не се бъркайте.
Да не излезете виновни после..

# 31
  • София
  • Мнения: 35 308
Темата е нагледен пример, защо три поколения не трябва да живеят в една къща, дори и на различни етажи.

# 32
  • Мнения: 6 791
С майка ти ако искате да знаете нещо, го питайте директно. Иначе в момента се държите като кварталните клюкарки. Може да им трябват повече пари и да работи извънредно или на още едно място. Или 1000 други неща, освен любовница.

# 33
  • Мнения: 2 039
Пак повтарям,че най-голямото зло ,което родители могат да причинят на децата си  е да ги съберът в триетажна къща.
По казуса,ако чувствате брат си близък и ако той по принцип сподеря с вас,го попитайте.Иначе си гледайте вашето семейство.

# 34
  • Мнения: 196
Когато е с цел да се помогне на едно семейство, защо да не се намесят? Реално един разговор с брат й нищо няма да навреди. Ако сестра ти или майка ти не ти каже, че правиш лошо и на себе си, децата и жена си, то кой да го направи? Родителите остават родители до края на живота им, така че е добре винаги да дават съвет, когато виждат, че грешим. Вече наш е изборът дали да ги чуем. Понякога е нужно малко, съвсем малко подсещане, за да се осъзнаем, че грешим.  Защо да не може един родител или сестра да не поговори с сина/брат си, с цел да го накара да се осъзнае? Големи моралисти станаха всички, големи индивидуалисти. Сякаш сте се появили и нищото. Какво е лошото семейството да се опита да помогне?
Авторке, най-вероятно изневерява. Ако не беше държавна администрация, все пак можеше и да се замисли човек дали не се налага да остава до по-късно, но... Предвид това, че и преди го е правил. Вие си го познавате, така ще преценете дали ще реагира добре на един такъв разговор. Най-добре поговори ти с брат си, но зрял разговор с изричане на всички истини с техните имена, без скрити и неудобни теми. Може да излезе, че с жена му не се разбират и фактически са разделени, но заради децата са заедно.

# 35
  • София
  • Мнения: 28 896
Пътят към ада е постлан с добри намерения.

Ако в едно семейство има някакъв проблем, трябва да се опитат да го решат първо помежду си като големи хора, а не мама да се намесва.

Последна редакция: нд, 16 май 2021, 12:19 от milenaka

# 36
  • Мнения: 15 077
Големи моралисти станаха всички, големи индивидуалисти.
Моралисти и индивидуалисти са диаметрални.
А ако се окаже, че човекът работи допълнително, има ли право да завре загрижените в кучи гъз, или трябва да запази самообладание?

П.п. смених помагачи със загрижени, защото те реално не помагат.

# 37
  • Мнения: 10 920
Хората може би имат лични проблеми, неразбирателство и кой знае защо този мъж отсъства толкова. Може съпругата му да е ок с това. И може би си траят, защото не им се дават хиляди обяснения. Ако живееха отделно, родата нямаше да има представа кога излиза и се връща човекът, нали? Или щяха да висят пред дома му да го следят?  (не, че ще ме учуди) Ако един зрял, работещ, семеен мъж с деца не осъзнава какво върши и какви са последиците, и мама и кака трябва да му поговорят, за да се осъзнае... не ми се коментира...

# 38
  • София
  • Мнения: 35 308
Двете му сродници се сетили, а жена му мислите - не?
Не знам в историята кой е най- заблуден.

Пък си представям мама да ми вика - не хойкай, маме, от работа вкъщи от вкъщи на работа.

# 39
  • Мнения: 3 763
Авторке,а теб какво те засяга?С майка ти, вземете и се хванете на работа,а не стойте по ъглите да слухтите и надничате.Що за селски прояви са това?
То с такива роднини,нищо чудно,че е на 2-ри брак.Не се знае първата му жена защо е избягала 😂
Голям мъж с 3 деца ще тръгне да дава обяснения на кака и мама.Как ли пък да не!В кой век живеете,че да си мислите,че може да се бъркате и да решавате вместо някой друг?

# 40
  • Мнения: 3 777
Казвате, като стовари трите деца на мама и кака да "помагат", чак тогава имат право да се интересуват от личния му живот? Или и тогава нямат, помагат и траят ..
Ма те вече са го играли тва, с бившата му изгора..

# 41
  • Мнения: 18 739
Знам със сигурност, че намеса не ми е помогнала в живота.
Съзнавам, че ако се намеся, може да се усети като потупване,  маме, ти си прав, ти страдаш или обратното, гаден си , провален, а всъщност да е обикновен семеен проблем, дето даже времето ще разреши.
Ако не е нещо очевидно, ако може с два въпроса - (добре ли си ,наред ли е , явно работиш много , нещо да помогнем можем ли с проблеми,) то всичко е излишно.

И най  излишно  е , ако до този момент не са изградени доверие, споделяне, близост.Тепърва възрастни да я почват тази работа , ами успех.
Утре не знаем и при добрина и при беля с намесата как ще се развият нещата и дали няма да сме виновни на първо място.За нас добро, за друг - не.
Ако пита -давайте , зелена светлена.

# 42
  • София
  • Мнения: 28 896
Кой е споменал нещо за стоварване на деца? Има трито в темата ли?

# 43
  • Мнения: 10 920
Е, не се знае защо си е тръгнала бившата. Ако й е омръзнало да я дебнат кога се прибира и излиза, може и за това да си е тръгнала. Варианти много има в тази история. Мисля, всеки трябва да проявява здравословна загриженост към живота на близките си. Имат опасения, да го питат. Ако не им каже, негов избор и това е.

# 44
  • София
  • Мнения: 35 308
И майкини трудно се живее.
Май свекървата не си е взела бележка от първият опит.

Общи условия

Активация на акаунт