Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 37

  • 52 618
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 28
dolce miele Хипоглекимии мисля че имах само докато бях бременна ( родих преди 7 месеца ) но не съм сигурна. Сега имам само липса на енергия, отпадналост и запек.Доста често се будя нощем и не мога да заспя в продължение на часове, но не знам дали има общо.

# 706
  • Мнения: 18 542
Ак какво винати, съветвам да се пробва първо с промяна в храненето, а ако не става, тогава да се прибягва към лекарства.

# 707
  • Мнения: 2 063
Lovely, аз влача корем от доста време, а след първата бременност стана по-голям. Стои изпъкнал още от под бюста, с определени дрехи приличам на бременна, особено миналото лято, когато бях с 10 кила отгоре. Нямам ендометриоза, или поне нямах преди да родя второто, но и оплаквания нямам, а при нея май има болки и проблеми с цикъла.
Да, точно от под бюста почва - абе бременен корем.
Моя приятелка беше с ендометриоза, чак като тръгна да забременява я откриха и то случайно. То пречи на забременяването. Но доколкото знам не се вижда на ехограф.
Мен многократно са ме питали дали не съм с поликистозни яйчници заради ИР и косми по корема примерно, но никога не са ми откривали такива. Наскоро обаче срещнах една статия американска, че обмислят да сменят името на диагнозата "поликистозни яйчници", защото кистите по яйчниците са само един компонент и понякога реално липсват кисти, но всякакви други неща са налице - ИР, косми, пъпки, хормони разбъркани и т.н.

# 708
  • Мнения: 18 542
То за това се нарича метаболитен синдром - може да се прояви с рзнообразни симптоми, клиниката не е еднаква при всички.

# 709
  • Мнения: 27 737
Странно, на мен пък ми казаха точно след преглед с ехограф (гинекологичен, може и ултразвук да е било, знам ли, ама беше и вътрешен, и външен прегледа с машинката), че нямам ендометриоза, миоми и т. н.

# 710
  • Мнения: 18 542
Ендометриозата би трябвало да може да се види на ехограф. Това не е ли абнормално разрастване на лигавицата на матката на места на които не трябва да е? Миомите също би трябвало да могат да се видят.

# 711
  • Мнения: 5 108
Ендометриоза се вижда при ЯМР или операция. На ултразвук може да се види чак в последна фаза, когато се образува  ендометриозна или т.нар. шоколадова киста. При СПКЯ кисти по яйчниците не са задължителни.

# 712
  • Мнения: 39 598
При СПКЯ кисти по яйчниците не са задължителни.
А какво е характерното за СПКЯ без кисти?

# 713
  • Мнения: 27 737
Мисля, че е въпрос на разбъркани хормони- полови, инсулин...Не всички имат и окосмяване, и проблеми с цикъла...
Но не говоря от собствен опит, а само от прочетено. Аз не съм със СПКЯ.

# 714
  • София
  • Мнения: 26
Здравейте, имам ли ИР?

Направих изследването, ще съм на лекар чак след две седмици.

инсулин - 0 м.- 4,70
                 60 м.- 33
               120 м.- 14,2

глюкоза - 0 м. - 5,60
                 60 м. - 7,04
               120 м. - 4,90

# 715
  • Мнения: 948
Мисля, че не.

# 716
  • София
  • Мнения: 26
Благодаря !

# 717
  • Мнения: 2 063
Ендометриоза се вижда при ЯМР или операция. На ултразвук може да се види чак в последна фаза, когато се образува  ендометриозна или т.нар. шоколадова киста. При СПКЯ кисти по яйчниците не са задължителни.
Да, това знам и аз за ендометриозата.
Но се чудя защо лекарите третират СПКЯ само ако има кисти? Иначе не считат, че има.

Последна редакция: пн, 19 юли 2021, 00:39 от lovely

# 718
  • Мнения: 18 542
Здравейте, имам ли ИР?

Направих изследването, ще съм на лекар чак след две седмици.

инсулин - 0 м.- 4,70
                 60 м.- 33
               120 м.- 14,2

глюкоза - 0 м. - 5,60
                 60 м. - 7,04
               120 м. - 4,90


А симптоми имаш ли? Защото освен цифричките от изследването е важно и наличието или липсата на сиптоматика.

# 719
  • Мнения: 5 108
Ловли, това си е до лекар,горе-долу и като ендокринолозите и ИР.

Общи условия

Активация на акаунт