Изтръпване на пръстите на краката

  • 1 220
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 288
Здравейте.
Преди седмица без причина, както си ходи боса в къщи  дъщеря ми ( на 23 години), казва, че нещо сякаш и прещраква  в ходилото след малкото пръстче и безименния пръст на левия крак. За бързо се подува като топче под малкото пръстче и посинява, започва да я боли. Тя го маже с Репарил гел. След ден вече не я боли, но мястото е тъмно синьо, оток няма. В петък ходихме заедно на ортопед в Токуда, правиха и снимка, няма счупено, има мекотъканна сянка без особености. Ортопедът нищо не каза, и той не знаел какво може да е. Докато чакахме пред кабинета дъщеря ми сподели, че двата пръста са и изтръпнали. Не съм доволна от прегледа, лекарят каза, ако искала след 2-3 седмици да отиде за скенер, за сега да се маже с Лиотон.
 Днес вече синината се вижда съвсем слабо, но като пипам двата крака, което ортопеда не направи, се усеща нещо като уплътнение отстрани на ходилото, под малкото пръстче. Не я боли, но от време на време и изтръпват тези двата пръста.
Цялата ситуация е много странна.
По принцип дъщеря ми е много бяла, вените и прозират под кожата, пръстите на краката и са червени, ходилата са и влажни и краката винаги студени. На същия крак външната част на палеца е изтръпнала от доста време, предполагам от кокалчето, което и се оформя съвсем леко. Има паднал напречен свод и дюстабан, ако това има значение. Кръвни изследвания е правила януари, след леко прекаран ковид ноември и всичко е в норма.
Предполагам, че при стъпване е прищипан нерв и някоя веничка и от там е синината и периодичното изтръпване.
Все пак ще отиде на невролог, за сега търсим къде и при кой.
Някой изпадал ли е в подобна ситуация?

Последна редакция: вт, 25 май 2021, 07:40 от maq-mi

# 1

Общи условия

Активация на акаунт