Молба за развод, докато съм бременна от друг

  • 4 066
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Историята ми е много дълга, но основното е че от много време не живея със съпруга си, но нямахме официален развод, като преди извесно време разбрах че съм бременна от сегашната ми половинка. Нямам никакъв проблем от съпруга ми, каза да оформя споразумението и да действаме, та въпроса ми е мога ли да опиша факта че чакам дете от друг в него, има ли смисъл и каква е процедурата при раждане живот и здраве, като не са минали 300 дни след развода? Какво се прави за да се запише детето на биологичния си татко( естествено той иска да бъде на негово име) ? Ако някой знае процедурата ще бъда безкрайно благодарна ако ми помогне! Незнам дали темата е за тук, но не намерих по-подходящо място

# 1
  • Мнения: 3 651
Детето ще приеме автоматично имената на съпруга ви, ако все още нямате развод. След развода ще се наложи друго дело, за да се запише детето на имената на биологичния си баща. Консултирайте се с адвокат.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 151
Или се развеждате и стъпвате в нов брак, или оспорвате произхода на детето, актуалният съпруг също.

# 3
  • Мнения: 24
Идеята ми е като развода е факт преди раждането на детето, но не е минал срока от 300 дни.

# 4
  • Мнения: 14 904
Развеждаш се и се омъжваш за бащата преди раждането.

# 5
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 774
Развеждаш се и се омъжваш за бащата преди раждането.
Това е единствения начин!

# 6
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 961
Развеждаш се и се омъжваш за бащата преди раждането.
Това е единствения начин!
Не е единствения, но е най-оптималния.

При сключване на нов брак с бащата на детето, не важат тия 300 дни.
Тогава баща и по документи ще се води биологичният му баща като твой съпруг към момента на раждането.

# 7
  • Мнения: 24
За варианта да встъпя в нов брак, го прочетох, но исках да знам дали има и друга възможност освен тази.

# 8
  • София
  • Мнения: 35 151
Има, но ще занимавате бившия, настоящия и себе си. Пари, време, нерви, ресурс.

# 9
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 961
Детето в такъв случай ще бъде записано на съпруга. Вариантите от там нататък са следните:
1. Съпругът /бившият/ може да оспори бащинството като докаже, че детето не е заченато от него. Искът в срок до 1 г. от узнаване на раждането.
2. Майката може да оспори бащинството. Искът в срок до 1 г. от раждането.
3. Детето може да оспори бащинството до 1 година от навършване на пълнолетие.

# 10
  • София
  • Мнения: 23 098
Или се омъжвате за настоящия, или се примирявате и си вървите по каналния ред. Няма друга опция, трябвало е да си оправите бакиите навреме.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 595
Консултирай се с адвокат. Много зависи за колко време ще стане развода.

# 12
  • Мнения: 6 733
За колкото и време да стане разводът все ще е по-малко от 300 дни от раждането, живот и здраве.
Опциите вече са ги написали
1. Развод и сватба
2. Дела за оспорване на произход и припознаване.
При добро желание на всички заинтересовани и опция 2 не е толкова сложна.

# 13
  • Мнения: 14 904
Вероятно нов брак не е желан от някого в двойката по някаква причина, затова се търси друг вариант. Но авторката да има предвид, че в нейния случай развод->нов брак е най-бързата и най-евтината опция. Стига, разбира се, разводът преди това да е по взаимно съгласие и да не си правят един на друг сечено с бившия.

# 14
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 961
Авторката вече каза, че няма проблем да се разведат по взаимно съгласие. Колкото по-рано се подаде молбата, толкова по-бързо ще се прекрати бракът. И вече, да, ако има желание и от двамата с бащата на детето, да сключат брак.

Общи условия

Активация на акаунт