Египет /Тема 11/

  • 46 344
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 841
Здравейте, прегледах темата уж, но не открих конкретно мнение.
Може би аз не съм търсил като хората.
Искам мнение за избор на хотел за почивка между:
Desert Rose и Gravity Hotel & Aqua Park Hurghada.
Само двама възрастни сме и за първи път ще сме в Египет.

Благодаря!

В Гравити почивах със семейството си през декември 2019, в Desert rose бях за 5 нощувки през 2021.

Общото е, че имат затворен тип лагуна и хубав пясъчен плаж. Няма нужда от аква обувки за къпане. И на двете места има активна анимация. И на двете места като излезнете има къде да се разходите, Гравити е малко по-близо до централната част на Хургада. И в двата стаите са прилични, но не уау лукс.
Desert rose обаче е доста по-голям като територия, ресторанти, барове, басейни. Има си истински аквапарк, при Гравити са няколко пързалки. Определено храната е по-добра.
Т.е. ако за вашата дата на пътуване са на близки цени, Desert rose е по-добрият избор.

# 706
  • Мнения: 194
Приятели, кажете местна агенция за екскурзии, която сте използвали в Марса Алам и сте останали доволни, като цена и качество! Благодаря!

# 707
  • София
  • Мнения: 3 160
Jaz Fanara, Риф Оазис Бич Ресорт или някой друг хотел в Шарм бихте препоръчали?
Искам да е на брега и да има платформа до рифа.

# 708
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Привет на всички!
Имам няколко питанки по темата "Египет":
1. Каква е температурата април месец?
2. Офертите от типа "Египет от А до Я" подходящи ли са и за дете на 6,5 години (свикнало е да ходи и обикаля, по принцип питам)
3. Ако изберем почивка в Хургада, какви шансове имам да разгледаме и забележителностите на Египет?
Аз не съм по лежането на плажа; хотели, аквапаркове и подобни сме виждали, не ми е зорът за тях.
Искам да подаря една обиколка на тийна, който април, жив и здрав, ще има рожден ден, но не може да не водим и малкото чаве с нас.
Изкушава ме лекият вариант на "Египет от А до Я" на Абакс - има круиз по Нил, има пътуване с влак спален вагон. Мисля, че ще им хареса.
Благодаря предварително!

# 709
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 841
Привет на всички!
Имам няколко питанки по темата "Египет":
1. Каква е температурата април месец?
2. Офертите от типа "Египет от А до Я" подходящи ли са и за дете на 6,5 години (свикнало е да ходи и обикаля, по принцип питам)
3. Ако изберем почивка в Хургада, какви шансове имам да разгледаме и забележителностите на Египет?
Аз не съм по лежането на плажа; хотели, аквапаркове и подобни сме виждали, не ми е зорът за тях.
Искам да подаря една обиколка на тийна, който април, жив и здрав, ще има рожден ден, но не може да не водим и малкото чаве с нас.
Изкушава ме лекият вариант на "Египет от А до Я" на Абакс - има круиз по Нил, има пътуване с влак спален вагон. Мисля, че ще им хареса.
Благодаря предварително!
Април е от най-предпочитаните месеци. Доволно топло, но все още не нетърпимо за екскурзии.
Вариант 1: комбинираната Кайро и Хургада с включено посещение на пирамидите и музея. Вече на място в Хургада може да добавите Луксор, което отнема също приблизително 20 часа. Имате 6 нощувки почивка. В този вариант няма опция да се видят други забележителности от исторически характер. Но можете да правите сафари, шморхелинг...
Вариант 2: Круиза по Нил в 2-ва варианта с или без Кайро - тук посещавате максимума по стандартните програми. Важно е да знаете, че каютите на круиза и вагоните са с по 2 легла. Т.е. ще ви дават по две помещения щом сте 4-ма.
По програмите чисто физически няма някакви натоварвания, но има доста пътуване от точка до точка.
Много си зависи от детето. Моят тийн беше във възторг. Дребното на 8, в един момент даже не искаше да влезне от автобуса...

Предвид, че доста хора ще се оглеждат за априлската ваканция, аз съм си направила обобщение (хотелите са само част от предлаганите):

🐠Хургада - 7 нощувки от 2.04.2022 с БОНУС - 50 лв. ваучер за PCR тест
Seagull resort 4*  - 915 лв.
Sunny days resort Spa and aquapark 4* - 915 лв.
Jasmine palace resort 5* - 943 лв.
Desert rose resort 5* - 1105 лв.
Long beach resort hurgada 4* - 1132 лв.
Titanic palace resort & aquapark 5* - 1146 лв.

🦀Хургада - 7 нощувки от 3.04.2022 с БОНУС - застраховка отмяна на пътуване
Palm Beach 4* - 1167 лв.
Gravity Hotel & Aqua Park Hurghada 5* - 1238 лв.
Jasmine Palace 5* - 1241 лв.
Desert Rose 5* - 1315 лв.

⛱Шарм Ел Шейх - 7 нощувки от 03.04.2022 с БОНУС - застраховка отмяна на пътуване
Aurora Oriental Resort 5* - 1120 лв.
Tropitel Naama Bay 5* - 1315 лв.
Hilton Sharks Bay Resort 4* - 1343 лв.

☀Кайро и Хургада - 7 нощувки от 03.04.2022 с БОНУС - застраховка отмяна на пътуване
Palm Beach 4* - 1331 лв.
Jasmine Palace 5* - 1395 лв.
Gravity Hotel & Aqua Park Hurghada 5* - 1404 лв.
Desert Rose 5* 1440 лв.

🦀Кайро и Шарм ел Шейх - 7 нощувки от 03.04.2022
Aurora Oriental Resort 5* - 1203 лв.
Club faraana reef 4* - 1250 лв.
Sea beach resort & aqua park 5*  - 1250 лв.

🐠По посочените дати има и круизи по Нил.

П.п. цените са за възрастен в двойна стая и би трябвало да са валидни поне до края на януари.

Последна редакция: нд, 23 яну 2022, 20:23 от Galactic Voyager

# 710
  • Мнения: 116
Здравейте, има ли хотели в Хургада, които са предимно за почивка без деца?

# 711
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Привет на всички!
Имам няколко питанки по темата "Египет":
1. Каква е температурата април месец?
2. Офертите от типа "Египет от А до Я" подходящи ли са и за дете на 6,5 години (свикнало е да ходи и обикаля, по принцип питам)
3. Ако изберем почивка в Хургада, какви шансове имам да разгледаме и забележителностите на Египет?
Аз не съм по лежането на плажа; хотели, аквапаркове и подобни сме виждали, не ми е зорът за тях.
Искам да подаря една обиколка на тийна, който април, жив и здрав, ще има рожден ден, но не може да не водим и малкото чаве с нас.
Изкушава ме лекият вариант на "Египет от А до Я" на Абакс - има круиз по Нил, има пътуване с влак спален вагон. Мисля, че ще им хареса.
Благодаря предварително!
Април е от най-предпочитаните месеци. Доволно топло, но все още не нетърпимо за екскурзии.
Вариант 1: комбинираната Кайро и Хургада с включено посещение на пирамидите и музея. Вече на място в Хургада може да добавите Луксор, което отнема също приблизително 20 часа. Имате 6 нощувки почивка. В този вариант няма опция да се видят други забележителности от исторически характер. Но можете да правите сафари, шморхелинг...
Вариант 2: Круиза по Нил в 2-ва варианта с или без Кайро - тук посещавате максимума по стандартните програми. Важно е да знаете, че каютите на круиза и вагоните са с по 2 легла. Т.е. ще ви дават по две помещения щом сте 4-ма.
По програмите чисто физически няма някакви натоварвания, но има доста пътуване от точка до точка.
Много си зависи от детето. Моят тийн беше във възторг. Дребното на 8, в един момент даже не искаше да влезне от автобуса...

Предвид, че доста хора ще се оглеждат за априлската ваканция, аз съм си направила обобщение (хотелите са само част от предлаганите):

🐠Хургада - 7 нощувки от 2.04.2022 с БОНУС - 50 лв. ваучер за PCR тест
Seagull resort 4*  - 915 лв.
Sunny days resort Spa and aquapark 4* - 915 лв.
Jasmine palace resort 5* - 943 лв.
Desert rose resort 5* - 1105 лв.
Long beach resort hurgada 4* - 1132 лв.
Titanic palace resort & aquapark 5* - 1146 лв.

🦀Хургада - 7 нощувки от 3.04.2022 с БОНУС - застраховка отмяна на пътуване
Palm Beach 4* - 1167 лв.
Gravity Hotel & Aqua Park Hurghada 5* - 1238 лв.
Jasmine Palace 5* - 1241 лв.
Desert Rose 5* - 1315 лв.

⛱Шарм Ел Шейх - 7 нощувки от 03.04.2022 с БОНУС - застраховка отмяна на пътуване
Aurora Oriental Resort 5* - 1120 лв.
Tropitel Naama Bay 5* - 1315 лв.
Hilton Sharks Bay Resort 4* - 1343 лв.

☀Кайро и Хургада - 7 нощувки от 03.04.2022 с БОНУС - застраховка отмяна на пътуване
Palm Beach 4* - 1331 лв.
Jasmine Palace 5* - 1395 лв.
Gravity Hotel & Aqua Park Hurghada 5* - 1404 лв.
Desert Rose 5* 1440 лв.

🦀Кайро и Шарм ел Шейх - 7 нощувки от 03.04.2022
Aurora Oriental Resort 5* - 1203 лв.
Club faraana reef 4* - 1250 лв.
Sea beach resort & aqua park 5*  - 1250 лв.

🐠По посочените дати има и круизи по Нил.

П.п. цените са за възрастен в двойна стая и би трябвало да са валидни поне до края на януари.

Безкрайно благодаря за бързия отговор! 3 човека сме - аз, тийн и малкото чаве.
Честно казано, предпочитам да пътуваме, а не да лежим на плажа. Ще го мисля тези дни още малко...
А споделените цени с коя тур. агенция са?

# 712
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 358
Да допълня за кораба - бяхме настанени трима в една каюта. Третото легло е съвсем удобно.
Въпросът ще е с влака, щом има само 1 възрастен - дали биха се съгласили да настанят двете деца на 1 легло. Или задължително да се предоставят две купета със свързваща врата, има такива.

# 713
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 841
Здравейте, има ли хотели в Хургада, които са предимно за почивка без деца?
Steigenberger в Хургада по-новия.

Да допълня за кораба - бяхме настанени трима в една каюта. Третото легло е съвсем удобно.
Въпросът ще е с влака, щом има само 1 възрастен - дали биха се съгласили да настанят двете деца на 1 легло. Или задължително да се предоставят две купета със свързваща врата, има такива.
Не знам с кой сте пътували, но според колегите от Абакс каютите и купетата са за по двама. Може да има изключения, но не се гарантират.

Пипинс, цените и програмите са моето проучване на пазара - т.е. Абакс, Емералд, Тез тур, Онекс - това са чартиращите фирми.

# 714
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 377
и ние бяхме трима в каютата.  Горинич си е голям човек, на нормално легло беше.

# 715
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 358
С Аполо бяхме, може и да сме били изключение, но не са създали у нас това впечатление. Може да е било мил комплимент.
Ето как изглеждаше допълнителното легло, беше стабилно и много удобно, като за възрастен.


Galactic, ако имам как да ти прехвърля едно клипче, ще можеш да видиш разположението в каютата.

Купетата са за двама, но ИМА свързваща врата. Нашето купе имаше, но не бяхме предвидили да я ползваме, защото не ни беше проблем. А и беше не към нашето човече, а към съседите.

# 716
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 841
Супер. Ще съм благодарна, ако ми го пратите.

Аполо са с други кораби.

Най-вероятно не може да се гарантира свързваща врата или каюта. За това и не се обещава, което е коректно.

# 717
  • Мнения: 47
Здравейте отново,
имам още едно питане относно това коя е най-подходящата валута за разплащане в Египет. Моля за информация, тъй като доколкото разбирам е щатски долар. Дали е така? Моля за мнение на хора, които са били.
И още едно питане в тази връзка. Ако плащам с долари там на място, в каква валута ще бъде рестото? Дали ще бъде отново в долари или е възможно да ми върнат и в тяхната валута? Питам защото се опасявам, тъй като знаете, че в такива случаи всеки обменя курса в негова полза, а на доста места ти "режат главата".

# 718
  • Мнения: 3 466
Здравейте, каква здравна застраховка е подходящо да се направи за пътуване в Египет? Има ли смисъл от Европейска здравна карта или нещо подобно?

# 719
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 841
Здравейте отново,
имам още едно питане относно това коя е най-подходящата валута за разплащане в Египет. Моля за информация, тъй като доколкото разбирам е щатски долар. Дали е така? Моля за мнение на хора, които са били.
И още едно питане в тази връзка. Ако плащам с долари там на място, в каква валута ще бъде рестото? Дали ще бъде отново в долари или е възможно да ми върнат и в тяхната валута? Питам защото се опасявам, тъй като знаете, че в такива случаи всеки обменя курса в негова полза, а на доста места ти "режат главата".
Плащате в евро или долари. По-изгодно в долари. Връщат в местна валута. И за да не ви се случи неприятна ситуаци, желателно е да сте с дребни банкноти в долари. Тук всички, които ви отговаряме сме били в Египет, че и по няколко пъти... Рязането на главата в търговията си е практика в Египет.

Здравейте, каква здравна застраховка е подходящо да се направи за пътуване в Египет? Има ли смисъл от Европейска здравна карта или нещо подобно?
Европейската здравна карта важи в Европа. Във всеки пакет на български туроператор задължително има медицинска застраховка за чужбина - обикновенно с покритие 10 000 евро. Ако държите на по-голямо покритие, с повече рискове, просто си направете друга. Ако сте с туроператор - първо си проверете застраховката при него, защото няколко от фирмите имат и покритие за карантина.

Общи условия

Активация на акаунт