Как пробутвате зеленчуковите пюрета?

  • 1 139
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 958
Ами аз да се оплача тогава-моето бебе не иска домашните пюрета.Явно не ги приготвям вкусно. Embarassed Забравила съм всичко за 10 години! Embarassed Та нали първият ми син все дом.пюрета ядеше?!
Наистина количеството на ХИП е малко за тази цена.Направо ни излизат царски пюретата.Аз се успокоявам ,че остават още 3-4 месеца и ще яде на кухня....
Днес пуснах запитване как приготвяте рибата ,но никой не отговори....бихте ли казали-в какво съотношение
Извинявам се ,че се намесвам и с моя въпрос Embarassed
И въобще споделете как ги пирготвяте тези пюрета ,та вашите бебчета ги хапват с удоволствие Thinking

# 16
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: mariakara
Ох, няма да те успокоя , но и на мен ми е болна тема! Моята госпожица също не яде много, много пюретата! Само кърмата признава за храна и това си! Има дни в които се отчайвам направо. Зеленчуковите ги хапва горе долу, но пък плодовите ги отказва категорично???По отношение на зелнчуковите при на с е обратно-купешките ги яде , а моите не ги ще... Може би защото в готовите има захар и сол? Аз лично в моите не слагам, не че съм върл противник на захарта, но ме е страх да не объркам дозировката. Embarassed
Днес се замислих дали да не ходя да купя и аз най-накрая една кутия адап. мляко и да слагам по малко в моите пюрета. Виждам че и други мами са го предложили...


 Embarassed чак сега видях ,че и твоят случай е подобен ooooh!

# 17
  • Мнения: 3 479
Цитат на: StaM
Ами аз да се оплача тогава-моето бебе не иска домашните пюрета.Явно не ги приготвям вкусно. Embarassed Забравила съм всичко за 10 години! Embarassed Та нали първият ми син все дом.пюрета ядеше?!
Наистина количеството на ХИП е малко за тази цена.Направо ни излизат царски пюретата.Аз се успокоявам ,че остават още 3-4 месеца и ще яде на кухня....
Днес пуснах запитване как приготвяте рибата ,но никой не отговори....бихте ли казали-в какво съотношение
Извинявам се ,че се намесвам и с моя въпрос Embarassed
И въобще споделете как ги пирготвяте тези пюрета ,та вашите бебчета ги хапват с удоволствие Thinking


Моето дете харесва по-редичките храни и затова не ядеше Хип, а само Ганчев. Така започнах да готвя и аз по-редичко и нямам проблеми с изяждането. Сега сме на кухня през седмицата, а събота и неделя ядеше Семпер. Обаче последните няколко пъти и на тях взе да се мръщи и пак минавам на готвене и замразяване. Днес пробвах и да стерилизирам бурканите, ама нещо не ми се получи.
За месото - мисля че в пюрето се слага по ок. 10 г месо на 100 г пюре.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 154
А при нас стана номера с ХИП,на Ганчев едвам-едвам изяждаше 2-3 лъжички ,но на ХИП ги хареса много ,чак аз не можах да повярвам че така ги яде.И след няколко дена пробвах пак да му дам на Ганчев ,защото ми бяха останали 2 пюрета и резултата беше  newsm45 .
Направо по някога се чудя как такива малки човечета,а пък как разбират newsm10

# 19
  • Мнения: 7 106
Цитат на: StaM
Ами аз да се оплача тогава-моето бебе не иска домашните пюрета.Явно не ги приготвям вкусно. Embarassed Забравила съм всичко за 10 години! Embarassed Та нали първият ми син все дом.пюрета ядеше?!
Наистина количеството на ХИП е малко за тази цена.Направо ни излизат царски пюретата.Аз се успокоявам ,че остават още 3-4 месеца и ще яде на кухня....
Днес пуснах запитване как приготвяте рибата ,но никой не отговори....бихте ли казали-в какво съотношение
Извинявам се ,че се намесвам и с моя въпрос Embarassed
И въобще споделете как ги пирготвяте тези пюрета ,та вашите бебчета ги хапват с удоволствие Thinking


Аз започнах захранването с готови пюрета на Хип, но откакто опита домашните, не поглежда Хип-ските и така си стоят в шкафа още десетина бурканчето.Аз ги правя на картофена или оризова основа, като добавям още 2-3 зеленчука и пасирам всичко.Понякога слагам къмзеленчуците елда или малко овесени ядки.Капвам по няколко капки зехтин, а от скоро редувам с масло.Към някои от пюретата добавям магданоз, копър, лук, чесън (естествено в много малки количества) и разраждам с малко кърма, защото Ева ги харесва по-редички.
Месото аз си го сварявам предварително с малко морковче, лук, целина, пасирам го с малко от бульона в който е вряло и го замразявам във формички за лед.После само вадя , размразявам и добавям към зеленчуковото пюре.В големите бурканчета на Хип, съдържанието на месото е около 18-20 гр.Една формичка за лед е толкова горе-долу по това можеш да се ориентираш.За рибата аз не съм видяла въпроса ти  Embarassed , но можеш да я приготвиш по същия начин - вариш, пасираш и замразяваш във формички.После само добавяш към зеленчуковото.Имай пред вид ако ще замразяваш повторно, рибата да е прясна, а не замразена.И внимавай с костите.
Ами това е в общи линии, експериментирай с различни комбинации от зеленчуци, прави пюретата с различна гъстота, добавяй или не мляко и ще уцелиш какво се харесва най-много на твоето бебе.

# 20
  • Мнения: 3 042
Цитат на: StaM
Ами аз да се оплача тогава-моето бебе не иска домашните пюрета.Явно не ги приготвям вкусно. Embarassed Забравила съм всичко за 10 години! Embarassed Та нали първият ми син все дом.пюрета ядеше?!
Наистина количеството на ХИП е малко за тази цена.Направо ни излизат царски пюретата.Аз се успокоявам ,че остават още 3-4 месеца и ще яде на кухня....
Днес пуснах запитване как приготвяте рибата ,но никой не отговори....бихте ли казали-в какво съотношение


Домашните и на мен отначало не искаше да ги яде, започнах да слагам повечко морков, лук, чесън, разни подправки. Правя ги на оризова или картофена основа, със зехтин. Обича ги по-гъсти. Имаше някои пюрета, които не ги харесваше при въвеждането, но после като му се отвори един апетит Mr. Green - всичко яде!

# 21
  • Мнения: 196
Аз захраних Коко с плодово пюре, но това не му попречи да е фен на зеленчуковите Grinning . При нас е обратното зеленчуковите яде с охота, а на плодовите се храним с играчки Grinning . А купените пюрета ми отказва твърдо, като ги стисне тия устни и край. Аз досега само един път покрай Коледа реших да отдъхна  и да дам купени, ама не стана и честно казано като  опитах - на Ганчев картофи с капия и домати - на мен също не ми хареса.

# 22
  • Мнения: 3 042
уф, забравих да пиша за рибата! Embarassed
купувам треска или хек, правя супа- ориз, девисил, морков; пюрето - морков, картоф
Готовите рибни пюрета на Семпер не ги обича, домашните ги яде с апетит.

Общи условия

Активация на акаунт