Дуралекс в съдомиалната

  • 5 958
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Този, който ти го е казал, явно не ползва гланц.
Peace

# 16
  • Мнения: 62
аз ползвам гланц и пак имам петна (с всички цветове на дъгата)

# 17
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Аз нямам съдове от Дуралекс,но забелязах,че чаши и чинии от  обикновеностъкло са надраскаха,както и йенските тенджери.Ползвам Калгонит.

# 18
  • Мнения: 278
   Мойте иенски блестят от машината ,премахна всички насалгвания , Дуралекса не ми става ва петна , ползвам Со мат прах в големи червени туби от 2кг.

# 19
  • Мнения: 4 306
Нищо им няма. 70% от посудата ми е от кафяв или тъмно син дуралекс - петна никакви.

# 20
  • Мнения: 1 951
По принцип не остават петна, но ми се е случвало да ги изваждам  на места с всички цветове на дъгата. 

И при мен е така.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
вече ми се щЕ да се повреждат дуралексите, че да си сменя сервиза. Уви, нищо такова. От 12г. ги имам и нищо им няма  Crossing Arms

# 22
  • Варна
  • Мнения: 634
Никога не ми се е случвало да ги вадя с петна,идеално си се измиват в миялната.

# 23
  • Мнения: 1 202
Нищо му няма на дуралекса от миялната независимо какъв препарат ще използваш. Peace

# 24
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Аз нямам съдове от Дуралекс,но забелязах,че чаши и чинии от  обикновеностъкло са надраскаха,както и йенските тенджери.Ползвам Калгонит.
а каква ти е съдомиялната ?
 моля ви моми4ета освен мнението си относно въпроса бихте ли казвали и каква съдомиялна имате Simple Smile

# 25
  • Мнения: 7 716
Петна нямам. Гланц отдавна не ползвам. Обикновено купувам Нит. Обаче един път купих инцидентно Нит от бургаското метро и направо бях потресена - петна, черти, като че ли ги бях посипвала с гипс.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 493
Моята е Индезит на 8 г. Мие ги пИрфектно!

Ефектът "петна" може да се появи в райони с по-твърда вода (например в София водата е по-мека, във Варна знам е по-твърда. За други градове незнам какво е положението). Затова в миялните (поне в моята) на дъното има един резервоар за сол (специална) която омекотява водата и обира нам-си-кво-си и няма петна. Това го четох в упътването на миялната. Тази сол се слага веднъж на еди-колко-си миенета (например мисля бяха 80 или 100, ама тука говоря наизуст). Също ако се ползва гланц ефекта наистина е супер!

# 27
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Yanche,хората тук говорят за други петна, не за бели, а за такива като от разлята нафта, ако си виждала- всички цветове на дъгата, преливащи се. Н амен вяеднъж ми се случи така с една стъклена жълта чиния. Така си и остана, преливаща. Не разбрах защо, с нито една друга дуралексова или стъклена чиния не ми се е случвало.

# 28
  • Мнения: 2 211
Странно, вече четвърта година ползвам съдомиялната и никога не се е случвало да има петна. Досега обаче единственият препарат, който съм ползвала е Калгонит - гел или таблетки. Иначе съдомиялната е куча марка - Конелиано.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 571
И на моите дуралексови чиний се появиха такива петна. Така и не разбрах от какво точно. Ползвам сол, гланц и таблетки Калгонит - точно както препоръчват всички, но петната са налице. Странното е, че от няколко месеца мия на ръка и петната не се махат.

Общи условия

Активация на акаунт