Захранване на едро бебе

  • 2 895
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 535
Няма нищо по-специално при захранването на едро бебе. Моят мъник беше 7500 на 2 месеца и половина... Захраних го на 6 месеца без 2-3 дни. Не съм имала проблем с наддаването нито пък е сукал през половин час... Давах му и каши, но домашно направени. Не давам нито сладки неща нито сол Naughty Мисля,че купешките каши са тъпкани с много захар и поради тази причина бебетата наддават много от тях. Sick

# 16
  • Мнения: 3 760
Затлъстяването при подрастващите няма общо с бебешките тлъстинки - те са от кафява мастна тъкан, а не от бяла (такава тъкан има само  при бебетата и при животни, които спят зимен сън). Ако бебето е само на кърма бялата мастна тъкан не се образува (не помня до кога  Embarassed). Ако е на адаптирано - може и да затлъстее, но пак не на 5 месеца!
Обаче тази диагноза рахит - кофти звучи. Непременно се консултирай и с други лекари, тъй като част от педиатрите я поставят по повод и без повод!  Peace
П.С. Моята госпо`ица все още няма глезени  hahaha Обаче ми харесва  Joy Тя през първите 5 месеца наддаваше по кило и беше кръгла  Crazy След това обаче забави темпото и последно е качила само 100 грама. Кърмените бебета наддават скокообразно!

# 17
  • София
  • Мнения: 10 309
Хайде и аз да се включа  Mr. Green
Значи Али беше, не просто дебела, момичетата от форума помнят какво огромно бебе беше, аз лично по-голямо не бях виждала, педиатърката ни беше готова да ни линчува на всяка консултация, защото освен че кърмех на поискване, не исках и да и давам сокчета  Mr. Green отидохме при втори педиатър и той също беше на мнение че е едва ли не е вредно за детето да е толкова дебело, но поне не държеше на сокове от 40ия ден   Laughing Laughing Laughing
Радвам се че тогава не послушах лекарите и продължих да го кърмя на поискване, захраних към 6ия месец, но до годинка избягвах всякакви висококалорично продукти от рода на каши(само веднъж седмично), бисквити, сухари и т.н. явно в кърмата си имаше достатъчно калории...
Не се притеснявай, захрани си детенце, когато прецениш че е готово, но не забравяй, че най-важна до годинка за него си остава кърмата, и колкото по-късно го захраниш, толкова по-добре, някак логично ми се струва, че щом наддава добре, значи си взима всичко необходимо от мама  Wink

А ето и снимков матриал, за всички майки които се притесняват, че кърмените им на поискване бебета са дебели  Mr. Green
Тук Аля е на 7м., годинка и на две, пак си е пухкава, но определено не е дебела  Mr. Green

Последна редакция: нд, 15 окт 2006, 00:25 от nad_tab

# 18
  • Торонто
  • Мнения: 837
nad_tab, снимката ви на 7 мес. е просто уникална! Не бях виждала досега такова бейби Laughing А каква фина маска е станала после Peace
Спокоина съм вече, но май конкретно на въпроса не получих еднозначен отговор - може ли да я кара без каши въобще, а само на пюрета и кърма?
Ще я лиша ли от нещо при такъв начин на хранене?

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може да я кара и без каши, макар че зърнените храни си имат своето място в храненето и доставят множество полезни вещества (фибри, витамини от В-групата, калций и т.н.). Една идея - домашно приготвените пълнозърнести каши, особено ако не са пшенични, а от други видове зърна, съвсем нямат ефекта да надуват бебетата - в тях няма захар, има много фибри и определено съдържат повечко полезни неща от фабричните. Както е споделила и nad_tab, може да даваш каши през големи периоди - примерно 1-2х седмично, а не всеки ден.

# 20
  • София
  • Мнения: 10 309
nad_tab, снимката ви на 7 мес. е просто уникална! Не бях виждала досега такова бейби Laughing А каква фина маска е станала после Peace
Спокоина съм вече, но май конкретно на въпроса не получих еднозначен отговор - може ли да я кара без каши въобще, а само на пюрета и кърма?
Ще я лиша ли от нещо при такъв начин на хранене?

Ами аз съм написала горе, че каша и давах веднъж седмично от 8ия или 7ия месец май  newsm78
Не мисля че ще лишиш детето от нещо при условия че наддава добре... аз я карах основно на пюрета(зеленчукови и плодови) и кърма  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 2 671
Инадар, моето бебче също върви големичко - 8, 700 кг на 5 месеца, а и аз развих диабет по време на бременността. Затова много се интересувам от темата и мисля, че това ще ти е от голям полза във вземане на решението:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=129853.0
Аз ще захранвам след навършване на 6 месеца!

Общи условия

Активация на акаунт