Ядете ли карантия?

  • 11 221
  • 120
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 039
не не не не
не ям, много ме е гнус /извинявам се на феновете на карантията, обачеееееееее.../

# 91
  • Мнения: 27 524
Наистина ли човек няма да може да си намери шкембе или език след 1 януари?????

В Испания снимах дрболиите на пазара- агнешки главички,сърца, мозък,шкембе.... щом там ги има,ще ги има и тук.

А, по пазарите винаги има, но в магазините - не. Поне тук няма. Иначе гъшият дроб (fois gras, Монда е права  Peace) си е класика, ммм  Hug Аз го обожавам, значи май грешно съм гласувала  Laughing

Защо ще забраняват карантиите? Изобщо ли? Не ми се вярва...  Thinking

# 92
  • Мнения: 5 682
FlutterДа хапваме си дроб за предпочитане пилешки, шкембе, агнешки дробенета, кървавица. До скоро и на малкия давах /пилешко дробче/, но той отскоро е на определена диета, в която е изключено да му давам и това. Party

# 93
  • Мнения: 5 391
Да-език, дроб, шкембе.

# 94
  • Мнения: 3 089
дроб-сарма ммммм

# 95
  • Мнения: 2 000
Единствената карантия която готвя и ядем са пилешки дробчета и дроб сърма. Но това е 1-2 пъти в годината.

# 96
# 97
  • Мнения: 2 825
Единствено свински дроб на скара и то много препечен, чак да горчи  Mr. Green

Отговорих с НЕ в анкетата.

# 98
  • Мнения: 13 512
А има  ли разлика между дреболии и карантии? Защо си мисля,че  пилешките дробчета,сърца  и воденички   са дреболии, а червата от други животни са карантии?

# 99
  • София
  • Мнения: 3 271
Да, много обичам всякаква карантия - не понасям само мозък.

# 100
  • Мнения: 422
Хапваме си от време на време и то само пилешки и свински дробчета, сърца/заради съпруга ми, само това признава/.Но моите родители ядат всякакви и аз покрай тях също.

# 101
  • Мнения: 1 564
Да,много обичам език,дробчета,воденички и шкембе.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 PeaceДавам и на децата.Не виждам нищо лошо в това.

# 102
  • Мнения: 27 524
А има  ли разлика между дреболии и карантии? Защо си мисля,че  пилешките дробчета,сърца  и воденички   са дреболии, а червата от други животни са карантии?

Има логика в питането ти  Peace

А мозъкът, езикът и очите какво се водят?  Thinking

# 103
  • София
  • Мнения: 2 434
Дробчета, не, но обичаме шкембе чорба, а понякога хапваме и черавца. Mr. Green

# 104
  • Мнения: 27 524
Как е умалителното на черва? черавца, чревца, чръвца или черъвца? Срещала съм го във всякакви разновидности?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт