Козметика за татуировки

  • 546
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 413
Скоро си направих татуировка и с идването на горещите месеци си помислих, че имам нужда от защита. След като за обикновено излагане на слънце ползваме слънцезащитни лосиони, за току що изрисувана кожа е още по- наложително.

Открих този сайт: https://tattoomedbg.com/ и поръчах слънцезащитен крем.
Дойде на другия ден с подарък, кремът е в удобна за транспортиране туба с лека консистенция, която оставя слабо забележим филм върху кожата, ако се нанесе в по- голямо количество. Водоустойчив е, можеш да се намажеш и да плуваш с него. За по- интензивно излагане на слънце се препоръчват две - три намазвания.


След самото татуиране ми беше препоръчан Бепантен. Имах под ръка и Гентамицин, към който развих алергична реакция. В самата листовка пише, че нежелани реакции са рядко срещани, но ги има. Позлвала съм го много пъти, но явно не е добър за татуировки. Или за мен не е. По добре без излишни рискове.

# 1
  • Мнения: 2 936
Аз си ползвам стандартна слънчезащита 50 фактор. Не мисля, че този крем с нещо се различава от обикновените слънцезащитни лосиони и кремове.

# 2
  • Мнения: 1 281
Гентамицина е антибиотик, казали са Бепантен, функцията му е друга - да се поддържа постоянна влажност и омазняване на кожата, за да не се образуват корички и т.н. Въпреки, че, ако татуировката е добре направена, не би трябвало да има проникване до по-дълбоки слоеве на кожата, за да има кръв.
Иначе да, всяка слънцезащита с висок фактор ще свърши работа, тази просто е таргетирана.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт