Във вторник ми предстои първа родителска - какво да очаквам?

  • 1 045
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Eeee, а аз не се докопах до нашите, нищо, че съм председател на родителския комитет bowuu /това е поради напредналата ми възраст Mr. Green/

# 16
  • Мнения: 5 877
Аз имам възражения срещу подобни центрове - главно защото са ограничен брой, а децата често се боричкат за играчки. Предпочитам да имат нещо като мини-библиотека, от която учителките да им четат (вместо да им пускат филмчета), дървени кубчета, от които да могат да строят замъци и градове, голяма черна дъска, по която да могат да рисуват, дискове с подходяща музика, кукли за куклен театър.
Ако ще е център, бих предпочела магазин - повече деца могат да участват.

# 17
  • Мнения: 3 740
Очаквай всичко. Може да се сблъскаш с пълно безразличие от страна на родителите, а може да попаднеш и на прекомерна активност. Може да намериш подкрепа на възгледите си за възпитанието, може и да те гледат като луда. Това, ако въобще се повдигат някакви въпроси извън събирането на пари.

# 18
Очаквай неочакваното  Laughing
Обикновено под формата на пари.
Иначе ще се ориентираш каква е нагласата на останалите родители, това е доста важно. Дано да са свестни.  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 211
На нашата събрахме по 50лв., за комплект чаршафи с олекот.завивка, нов килим, касетофон със СД, гумена постелка за банята, играчки наедро и за всички, купили са им нова кухня и писта за момчетата. А пък телевизора и ДВД бяха спонсорство от родители на 2 деца. И аз съм против ТВ-то, но щом тъй и тъй са го купили почнахме да носим филмчета.

# 20
  • Мнения: 1 077
Аз имам възражения срещу подобни центрове - главно защото са ограничен брой, а децата често се боричкат за играчки. Предпочитам да имат нещо като мини-библиотека, от която учителките да им четат (вместо да им пускат филмчета), дървени кубчета, от които да могат да строят замъци и градове, голяма черна дъска, по която да могат да рисуват, дискове с подходяща музика, кукли за куклен театър.
Ако ще е център, бих предпочела магазин - повече деца могат да участват.

ама, Анде, това е единият  Grinning... други две са планирани - стелаж ала пожарна, и стелаж ала къща за кукли, плюс, че си имат магазин, мивка.... А и този е двустранен, реално 4 деца могат да си играят спокойно

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Аз имам възражения срещу подобни центрове - главно защото са ограничен брой, а децата често се боричкат за играчки.
Хубавото на тази куфня е, че е двустранна - т.е. поне 3-4 деца могат едновременно да играят. Отделно в нашата група има един подобен център (пластмасов, наистина, този е дървен), наследство от предната група. Та няма да има недостатък.
Мисля от допълнителните пари да вземем и 4 скачащи топки с уши Simple Smile Много се харчат.
Отделно поне 4 колички + 4 бебета и колички за момченцата...

Груапата и градината с Белята са ни общи, да поясня Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 937
Разбира се, че ще се събират пари.
Децата работят по учебни програми, за които са нужни помагала. Книжки - било Моливко, било Ръка за ръка и пр., на гърба на всяка от които има цена. Те, за разлика от другите за предучилищна подготовка, не са безплатни. Разбира се, че са необходими и канцеларски материали. А когато всичко сме купували наедно, сме постигали и отстъпки от 18 - 22%.

Анда, кубчетата, дъската, дисковете с подходяща музика, куклите за куклен театър - това са страхотни предложения.



Общи условия

Активация на акаунт