Има ли запалени по плетенето?

  • 196 943
  • 286
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 400
[Дива котке, пуловерът ми се вижда съвсем стандартен. Просто вместо популярния ластик (1 бр. лице, 1 бр. опако) се плете някакъв жакардов мотив с наддавки и свивки. Това украсява и придава чар на пуловера.

Хм, ами да речем - свивките в предната част ми е ясно горе долу как ще станат, самата плетка ми се стувааа... обикновенна лицева, но как стават тези красоти по бието , подгъвите - не ми е ясно  newsm78. А много , много ми е хубав! И се чудя - деколтето допълнително ли е правено?
И ако е жакардов мотив - как аджеба става? Или просто трябва да се опитва докато налучкаш плетката?
Чакам идеи...

# 211
  • Мнения: 3 550
Жакардова плетка е всяка, която има някакви елементи от дупчици (свивки и наметки), които образуват мотиви. Плете се по схема върху няколко реда, като обикновено всеки ред е различен...... или са различни лицевите редове, а опаковите - само опакови бримки. Можеш да потърсиш такива схеми от ИНтернет, по книги за плетивото, от списания. Най-лесното изпълнение ми се струва, че е в един момент, както си плела лицева плетка, да започнеш такъв/няколко такива мотив/и върху средните няколко бримки (в зависимост от схемата, която си избереш.) Когато стигнеш височина за деколтето, просто да разделиш плетивото на две части по средата, без свивки и да продължиш нагоре двете парчета до рамото.
Възможни са и други варианти за бието, но това ми се вижда най-лесно.

# 212
  • Мнения: 1 400
От малка мога да плета, първо плетях на куклите, после на сестра ми, че по-малка, и накрая на мен, обаче от години вече нямам нерви за това, последната ми плетка беше преди 5 години, едно сладко пуловерче с петле за племенника, така стои недовършено.
Вчера обаче получих новия каталог на Victoria's secret и там си харесах много готин червен пуловер. Като влязох в сайта останах разочарована, защото червен въобще няма, има го в синьо, черно и бяло, а аз го искам само в червено, та сега се замислям дали да не си го изплета.



В червено е много по-красив!
Ей този е умопомрачителен простоооо. Но ми се вижда доста сложен...? Или? Някой разгада ли го?

# 213
  • Мнения: 728
Запис и аз в темичката!   bouquet

Момичета много ми хареса това бяло момчешко пуловерче, не ми се вижда никак сложно, но никога не съм плела джобове, някой ще ми каже ли как става, и на какви куки трябва да се плете според вас.

# 214
  • Мнения: 498
Запис и аз в темичката!   bouquet

Момичета много ми хареса това бяло момчешко пуловерче, не ми се вижда никак сложно, но никога не съм плела джобове, някой ще ми каже ли как става, и на какви куки трябва да се плете според вас.

Плете се на две игли или обръч. Джобовете му придават много свеж вид настина. Според мен биха могли да се изработят като на готовата предничка се извадят допълнителни бримки с широчината на джоба, които да се изплетат с гладка лицева плетка до желаната дължина, накрая завършва с ластична плетка в синьо 2 лицеви, 2 опакови. От двете страни се зашива за предницата.

# 215
  • Мнения: 728
Снежана, благодаря, обаче аз всъщност исках да попитам на кой номер куки, че не обичам да са много тънки.

# 216
  • Мнения: 498
Снежана, благодаря, обаче аз всъщност исках да попитам на кой номер куки, че не обичам да са много тънки.

Зависи от преждата и от начина по който плетеш. Аз например много стягам и почти никога не плета с тънки. На всяка прежда е указано с какъв номер е добре да се плете. Да кажем за средна дебелина № 3 или 3,5.

# 217
  • Мнения: 4 406



 Някой разгада ли го?
аз бих започнала от под гърдите и продължавам надолу. Ръкавите също. После изплитам  платката през гърдите и от горната й страна изваждам бримки за ластика. накрая зашивам всички части...
може и да има по- лесен начин, ще умувам

# 218
  • Мнения: 1 400
аз бих започнала от под гърдите и продължавам надолу. Ръкавите също. После изплитам  платката през гърдите и от горната й страна изваждам бримки за ластика. накрая зашивам всички части...
може и да има по- лесен начин, ще умувам
Амиии, добре , тези вертикалните плетеници са ясни, но хоризонтални? Искаш да кажеш, че и платката се плете като обикновенна вертикална плетеница ли? Ами за ръкавите? да не би да се почва от деколтето плетенето? Има ли вариант да стане тази красива плетеница ако се плете хоризонтално? Не знам разбрахте ли ме, ама...

# 219
  • Мнения: 728
Според мен това на гърдите и горната част на ръкавите се плете заедно вертикално. Незнам само ластика, от него ли се почва, или с него се завършва.

# 220
  • Мнения: 47
търся описание на детска рокличка

# 221
  • Мнения: 3 550
Имам идея за изплитане на някакви дрешка на 1 кука. Още прохождам в тази област, та имам някои въпроси:
Има ли изискване към твърдостта на нишката?
Кой номер кука се използва за среднодебела прежда?
Как пресмятате как ще расте плетивото? Мостра-образец ли се изплита първо, както на 2 игли?
Кой тип бодове дават най-бърз растеж на височина? Сигурно висок пълнеж..... Grinning Grinning Grinning

# 222
  • Мнения: 144
Мога да плета само шалове, изплела съм 2 и 1/2!Обаче много искам да оплета шапка, но не знам как! Sad

# 223
  • Мнения: 498
търся описание на детска рокличка


За колко голямо дете?

# 224
  • Мнения: 679
Мога да плета само шалове, изплела съм 2 и 1/2!Обаче много искам да оплета шапка, но не знам как! Sad

Погледни 2-3 страници назад в темата. Ще намериш обяснения как се плете шапка на 2 и на 5 куки

Общи условия

Активация на акаунт