Има ли запалени по плетенето?

  • 196 902
  • 286
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 355
Снежана, на мен тази жилетка много ми харесва, но ми се вижда сложна за мойте нищожни способности.


http://images12.snimka.bg/001519942.jpg

# 241
  • Мнения: 498
А как се "изваждат" бримки?  newsm78
Например за бие, което се плете отделно. Има обяснения по-нагоре, но не ги разбирам... Embarassed
Не може ли двете части просто да се зашият?  Laughing
Съжалявам за тъпите въпроси...ама като не мога да си го представя образно...

Когато двете части се зашият се получава ръбче на шева, което е грозно. "Изваждането" на бримки става като с иглата съвсем в края на плетивото се издърпва нишка, която ще бъде бримка при плетенето на бие. По този начин могат да се изваждат бримки от плетивото около цялата вратна извивка.
Зашиват се предницата и гърба на раменете. Получава се една "дупка" за главата. Около нея трябва да се извадят бримките, на които да се изплете бието.
Не знам как по образно да го опиша.......


Влади това е модела, който се опитвам да постигна и макар, че имам известен опит срещам затруднения, плета, разплитам..... Ще снимам, когато има какво, че нещо и сега се ядосах на извивката на ръкава.

# 242
  • Мнения: 7 391


Ето сега го има и в розово показан и се вижда по-добре как е плетен. Присетихте ме с тая тема да видя дали са пуснали червения, и се оказа че има и други цветове, но ще ги има чак февруари.
В списанието се вижда по-добре, значи долната част се плете отдолу на горе, като на всеки 10 реда се свиват по 2 бримки заедно с тази лицевата водеща. Горната напречна плетеница се плете отделно и се зашиват към нея долната част и ръкавите. Нанизват се бримки за ластика и се изплита.
А аз си мислех че първо се изплита напречната горна плетеница, от нея се нанизват бримки за долната част и ръкавите от едната страна и ластика за яка от другата. Т.е. мислех си че долната част и ръкавите се плетат от горе надолу, като се разширяват но се оказа обратното.

Може и по твоя начин.Тогава няма да пришиваш едната част към другата ,а ще си извадиш определения брой бримки./както е при ластика на диколтето/Така ръба от зашиването ще бъде избегнат и ще е по-добре.Същото е и при ръкавите.Изваждаш бримки от хоризонталната плетеница и плетеш като наддаваш/за да се получи формата/Избягваш грубите шевове.

Последна редакция: нд, 12 ное 2006, 18:35 от Didia

# 243
  • Мнения: 3 550
Здравейте, аз наистина плетях усилено и дълго не съм влизала в темата.  Grinning Остава ми един ръкав и зашиване на едно пуловерче от остатъци и съм готова да снимам. Ще ми се да направя нещо на 1 кука около вратлето, но ще видим какво ще стане.

Буби, от схемата, която си дала мога да кажа, че онзи символ с чавката, върху която пише 5 еозначава, че от 1 бримка се изважват 5 нови бримки. Разбрали ме, мушкаш в една и съща бримка и я изплиташ 5 пъти, с други думи. Там,  откъдето я взе сигурно е имало и други сканирани страници, нямаше ли някъде в началото общо обяснение на използваните символи? Поне ако беше по-ясна нимката, можехме да гадаем, но сега............

Снежи, а накрая все ще има някакъв шев при сглобяване на самата плетеница, нали? Отстрани, при ръкавите ли ще бъде?

# 244
  • Мнения: 498

Снежи, а накрая все ще има някакъв шев при сглобяване на самата плетеница, нали? Отстрани, при ръкавите ли ще бъде?

Или от зад на гърба за да е 1 шев, някак несиметрично ще дойде само на едното рамо. Може този шев да продължи и за бието освен ако него не го направим безконечно плетиво.

# 245
И все пак някой може ли да ми изпрати схемите на двете плетеници? Много моля за помощта Ви.

# 246
  • Мнения: 7 391

Снежи, а накрая все ще има някакъв шев при сглобяване на самата плетеница, нали? Отстрани, при ръкавите ли ще бъде?

Или от зад на гърба за да е 1 шев, някак несиметрично ще дойде само на едното рамо. Може този шев да продължи и за бието освен ако него не го направим безконечно плетиво.
     За да няма груб шев отзад на гърба плетеницата не се завършва ,а бримките се оставят свободни.Края на конеца се вдява в игла и бримките се "изплитат" ако така мога да кажа с иглата.Не зная дали ще ме разберете ,но това означава да се заплете свободната бримка в края на плетеницата със съответната от началото на плетеницата и така всичките.При това зашиване не се получава ръб.Аз лично така зашивам и блузите на рамената.Оставям свободни бримките на гърба и предницата и ги доплитам с игла.В немските списания има схема за този начин на завършване.Ще поровя в списанията и ще снимам за да ви изпратя.За съжаление сега нямам време.
                 Поздрави.

# 247
  • Мнения: 3 550
Това е много добра идея, Дидиа. Почти си го представям, но ще е по-добре ако пуснеш преснимана схема.

# 248
  • Мнения: 2 924
момичета,
подреждам архивите си тези дни и намерих едно списание за плетки. Тъй като не плета и няма  вероятност някога да се науча си викам поне да дам схемите ,които имам на някой на когото са нужни.Simple Smile

Това
е едно списание на руски , Ирена или нещо подобно се казва има снимки на моделите и схеми. Имам още доста подобни списания само да ги намеря.
А може да погледнете за идеи и в този албум
http://hipatia3.multiply.com/
Аз мога само да разглеждам разни плетки и съвсем неблагородно да завиждам:))

# 249
  • Мнения: 190
Здравейте, аз наистина плетях усилено и дълго не съм влизала в темата.  Grinning Остава ми един ръкав и зашиване на едно пуловерче от остатъци и съм готова да снимам. Ще ми се да направя нещо на 1 кука около вратлето, но ще видим какво ще стане.

Буби, от схемата, която си дала мога да кажа, че онзи символ с чавката, върху която пише 5 еозначава, че от 1 бримка се изважват 5 нови бримки. Разбрали ме, мушкаш в една и съща бримка и я изплиташ 5 пъти, с други думи. Там,  откъдето я взе сигурно е имало и други сканирани страници, нямаше ли някъде в началото общо обяснение на използваните символи? Поне ако беше по-ясна нимката, можехме да гадаем, но сега............

Снежи, а накрая все ще има някакъв шев при сглобяване на самата плетеница, нали? Отстрани, при ръкавите ли ще бъде?
Стейси, благодаря.
Няма описание символите, които са използвани в схемите, за съжаление. Обяснението ти го разбрах, благодаря.

# 250
  • Мнения: 355
Хипатия , благодаря!

Някой може ли да разчете този шапка как се плете?

http://www.straw.com/cpy/patterns/iceland_babyhat.html

# 251
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
Хипатия, много хубави неща има в тия списания,запазих си някои по-прости моделчета,другите ги оставям на майсторките,благодаря ти  bouquet

# 252
  • Мнения: 9 903
нещастна съм! След двуседмично прекъсване, изплетен гръб и предница до половината, реших, че сда тесни/или аз дебела/ и ги разплетох. Почвам отначало на +15 бримки. Имам толкова намислени неща, а сега ще се мотая до Коледа с този пуловер.....
Като стигна до реглана, ще питам пак.

# 253
  • Мнения: 5 577
Записвам се.  Grinning

И аз съм от плетачките, сега правя шалчета за благотворителния базар.

Ще изчета темата и се включвам активно и аз.

# 254
  • Мнения: 498
И все пак някой може ли да ми изпрати схемите на двете плетеници? Много моля за помощта Ви.

Честно казано мен ме няма по схемите никак. Много повече им се "сещам" на плетките като ги гледам, а пък то на розовия пуловер добре се вижда. На кратко за голямата плетеница: Първия ред се започва с 6 оп. бр.*; 3 л.**; 3 оп.; 6 л.; 3 оп.; 3 л.; 6 оп.; На втория ред бримките се плетат така, както се виждат, както и следващите редове до 6-ти вкл. На седми ред започва оплитането между 6-те бр. лицеви в средата. 3х3 им се разменят местата. Правят се 2 или 3 такива оплитания. По-трудно е след това, когато преплитането се прави между всички бримки: крайтите три л. бр. трябва да преминат в средата, а на тяхно място да дойдат онези средните, които преплитахме до тогава.

*оп. бр. - опакова бримка;
**л. - лицева бримка.

Хипатия страхотна работа. Много от тия неща ми харесват, а ти направо и описанията ни предлагаш. Много ти благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт