Има ли запалени по плетенето?

  • 196 914
  • 286
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 28
и аз да се запиша тук запалих се по плетенето сомо че все не мога да разбера как да правя свивката поп мишницата и имам изплетено елече но ме е срам да го покажа Embarassed

# 151
  • Мнения: 491
Да, и аз мисля, че тая шапка е плетена като кюнец и после върха е събран. Изглежда ми лесно сякаш  newsm78

# 152
  • Мнения: 498
Има няколко варианта за завършване на такава шапка.
1. Когато изплетеш необходимата "дълбочина" от опаковата страна започваш да изплиташ бримките две по две заедно. Лицевия ред го плетеш нормално на тези 2 пъти по-малко бримки. Следващия опаков ред отново свиваш две по две и така за 3-4 реда ти остават примерно 10 бримки. Прихващаш конеца за крайната бримка за да не се разплита и го прокарваш през тези бримки, стягаш и завързваш двата края на плетивото (получава се кръгче). С този конец зашиваш шапката.

2. Към края на плетивото започваш да свиваш (от опаковата страна) на 6 места по 2 или 3 бримки изплиташ заедно. Така за няколко реда пак ти остават 10-тина бримки които да завършиш както по-горе.

3. В първите 2 варианта се постигат най-малко ръбове от шиене. Третия е най-лесен, защото плетеш само право, завършваш и зашиваш като набираш на конец от опаковата страна. Така се получава дебело на върха на шапката от струпването на всички бримки.

Украсата е по твоя фантазия и ни я покажи като стане готова.

За терлиците мисля, че добре си се справила като за начало. Ако искаш да направиш точно такива терлици като на снимката (червенките) мога да се опитам да направя схема. Успех!

# 153
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ето две блузки и от мен:  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=73806
С риск да стана нахална искам да попитал с какво естествената вълна ще стане по мека.

# 154
  • Мнения: 3 550
Влади, мисля че тази шапка може да се изплете на обръч, за да няма ръб от зашиване отзад. Ако свиваш на 6 места, доста бързо ще ти свършат бримките и може да се окаже, че шапката няма достатъчна дълбочина. Т.е. ще стои твърде плитка и може да не покрива ушичките. Направи си още веднъж мостра от преждата. Тук виждам, че си дала само ширината (6-7 см). Виж също и височината - колко реда от плетивото на колко см отговарят? Така като знаеш и колко дълбока трябва да е шапката (или колко реда трябва да оплетеш, по-лесно ще се ориентираш и ще си направиш сметката). Ако главичката е 50 см и 10 бр. дават 7 см., тогава трябва да нанижеш към 70 бр. Ако нанижеш 80 бр., това вече са 56 см, а да не забравяме, че главичката е едва 47 см.

# 155
и аз да се запиша тук запалих се по плетенето сомо че все не мога да разбера как да правя свивката поп мишницата и имам изплетено елече но ме е срам да го покажа Embarassed
Здравейте,
да се запиша при вас. Аз лично плета от много години, но по повод на свивките ми е малко трудно. Точно поради тази причина се изтарикатих и когато трябва да правя свивки на пуловерчета на мойте дечица ги правя с реглан ръкав (пояснявам - плетете предница, гръб и ръкави до под мишничките или до там където би трябвало да е свивката и след това съединявате всички части като свивате). Ако някои се интересува бих могла да дам повече обяснения.

# 156
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Качих снимки на шала и пуловера на мъжо.  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=73806&photo=9
 benioo знам за какво говориш тази блуза на Емо е такава:
   http://www.snimka.bg/album.php?album_id=73806&photo=2
Новата която плета е от същия модел.

# 157
  • Мнения: 355
Ати, boomerang, Snejana_G, благодаря ви за помощта!   bouquet

Steisi, аз си знам, че съм зле с математиката. Добре, че ме поправи, иначе щеше да се получи шапка за мен, а не за бебка  Joy 70 бримки ще нанижа на обръч да няма ръб и ще свивам на четири места. Онази шапка ми харесва, но мисля, че като свивам, ще стане по-добре и ще приляга по главичката. Ще пробвам пък да видим, но първо да довърша терлиците, че обичам като се захвана за нещо да го водя до край.

Летяшта кравке, супер е шала, ама няма да питам как се прави, че аз такива висини кога ли ще достигна.

EM4O, и твоите неща са изпипани. Най-много ми хареса блузката с полото и ципчето отстрани. Като опра до такова нещо да плета ще те търся за съвет.

# 158
  • Мнения: 3 550
benioo, EM4O, дайте акъл за реглана , че никога не съм плела. Аз доколкото разбрах, на нивото на подмишниците се нанизват 4-те части на едната игла или на обръч и така чрез свиване се стеснява плетивото към гърлото. Обаче не мога да си представя как от 4-те конеца става един. Или завършвате отделните части и после изтегляте бримки за съединяването.
Влади, успех с терличките и шапката! И да се похвалиш накрая!

# 159
Steisi - Аз съвсем скоро приключих с едно пуловерче на дъщеря ми с реглан. Значи изплиташ всичките части до подмишниците и след това нанизваш на един обръч. Това с конеца не е голям плоблем просто остава само един, но не го завършвам и да издърпвам конци. Желая успех, на линия съм, ако мога да помогна.

# 160
  • Мнения: 498
Влади искам да ти напиша една схема за изплитане на шапка. Размерът е по-голям от това, което ти е необходимо на теб, но ще намалиш в процеса на работа. Бримките са дадени за плетене с игли № 3 и сигурно за това са повече, от това което е необходимо за твоето бебе.

Започва се с 96 бр.
Плетат се 25 реда гладка, лицева плетка.
Започва се свиване на всеки втори ред през 8 бр.
Когато останат 48 бр. свиването продължава на всеки ред.
Завършва се, когато на иглите останат 4-5 бр.

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 18:07 от Snejana_G

# 161
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Значи за реглана  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=73806&photo=10
Това е новата блуза на Емо.

# 162
  • Мнения: 355
Благодаря ти, Snejana_G !

А можеш ли да ми кажеш как изглежда тази шапка. Подобна ли е на тази от снимката, която показах, или се получава островърха?


# 163
  • Мнения: 3 595
Оказа се, че нямам снимки на плетивата си Sad Намерих една откъслечна, но тъй като се справих с плетката ми се искаше да ви я покажа

като кликнете се вижда по-голяма

# 164
  • Мнения: 791
А пък аз съм се захванала да плета пуловерче на бебка  Mr. Green Само че от 2 цвята /за пръв път съчетавам/. Имам въпрос: как го правите, бе, хора  Crazy , така че да не се реже конеца, но и да не се вижда  Joy  В моя случай има кантове в долната част на плетивото с втория цвят, но после в средата на предницата искам да добавя шарка и се чудя как става номера?  newsm78
Помагайте ми моля   Praynig възможно най-бързо, че да продължавам нататък   bouquet
Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт