Има ли запалени по плетенето?

  • 196 918
  • 286
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 498
Благодаря ти, Snejana_G !

А можеш ли да ми кажеш как изглежда тази шапка. Подобна ли е на тази от снимката, която показах, или се получава островърха?




Прилича на това, което показа. Свивките са много плавни по главичката. Това, което видях на снимка е с едни шарки като листа, но умишлено избегнах това затруднение в описанието. Мисля, че ще стане хубаво и без тях.

# 166
[ В моя случай има кантове в долната част на плетивото с втория цвят, но после в средата на предницата искам да добавя шарка и се чудя как става номера?  newsm78
Помагайте ми моля   Praynig възможно най-бързо, че да продължавам нататък   bouquet
Хубав ден!
[/quote]
Много зависи от това каква е плетката на пуловера, напиши, за да мога да ти помогна.

# 167
  • Мнения: 4 406
аз обичам такива плетки с картинки, но са много пипкави. ако е само една едноцветна фигура, ще ползвам 3 кълбета- основен цвят, после цвета от фигурата, после пак основен цвят. когато сменяш цвета, трябва да кръстосаш конците, за да не се получава дупка между бримките...

# 168
  • Мнения: 3 550
benioo, много благодаря, но пак не разбрах как от 4 конеца остава един. Нали имаме два ръкава, гръб и предница, към които върви по едно кълбо прежда, т.е. общо 4 нишки. Как ги свеждаш до една?
Сигурно пресмяташ и колко бримки ще ти трябват за около вратлето и си правиш сметката през колко реда да свиваш? И се свива на 4 места, нали? От двете страни на всеки ръкав.

# 169
  • Мнения: 4 406
benioo, много благодаря, но пак не разбрах как от 4 конеца остава един. Нали имаме два ръкава, гръб и предница, към които върви по едно кълбо прежда, т.е. общо 4 нишки. Как ги свеждаш до една?
Сигурно пресмяташ и колко бримки ще ти трябват за около вратлето и си правиш сметката през колко реда да свиваш? И се свива на 4 места, нали? От двете страни на всеки ръкав.
Стейси, ако нямаш против , обяснявам- като изплетеш 2 ръкава, гръб и предница, късаш конеца на всичките, освен едно, без да завършваш плетката. прехвърляш всички бримки на обръч и с оставения конец продължаваш нагоре към вратната извивка Grinning

# 170
Точно така правя и аз, а свивките са на 4 места, аз личо свивам на всеки ред. Ако искаш да се получи един декоративен ред от пред на свивката, трябва да водиш бримчица, в моя случай лицева.

# 171
  • Мнения: 791
Ами, основната плетка е лицева, а шарката ми се щеше да е жартиерна  newsm78 , за да изпъква. Искаше ми се да е цвете /4 листенца/, но нещо не се справих и с оразмеряването /схемата на картинката/. И всъщност редът започва със зелено лицева, после е едното листенце в жълто, после разстоянието между 2-те листенца е зелено, другото листо и довършвам реда със зеленото.  Mr. Green  Дали се разбра  newsm78

# 172
  • Мнения: 3 550
Благодаря за реглана! Сега разбрах. А откъснатите конци, които висят завързвате за единствената водеща нишка, когато стигнете с плетене до тях, нали?

# 173
  • Мнения: 4 406
Ами, основната плетка е лицева, а шарката ми се щеше да е жартиерна  newsm78 , за да изпъква. Искаше ми се да е цвете /4 листенца/, но нещо не се справих и с оразмеряването /схемата на картинката/. И всъщност редът започва със зелено лицева, после е едното листенце в жълто, после разстоянието между 2-те листенца е зелено, другото листо и довършвам реда със зеленото.  Mr. Green  Дали се разбра  newsm78
ако листенцето е малко, може да си прехвърляш водещия зелен конец зад жълтото листо

# 174
  • Мнения: 4 406
Благодаря за реглана! Сега разбрах. А откъснатите конци, които висят завързвате за единствената водеща нишка, когато стигнете с плетене до тях, нали?
да, точно така

# 175
  • Мнения: 3 550
Предполагам, че по подобен начин се плетат и онези пуловери, които имат платка в горната част. Там как се правят свивките?

# 176
Момичета, аз в момента плена едно много пухкаво елеченце на моята дъщеря. Избрях де е елече, за да имитира тези пухкави елечета на какичките, които тя харесва. Само, че си мисля не може да е с цип, защото е много пухкаво и ще се защипват пушчетата. С копчета ще простее, мислех за кукучки, вие как мислите.

# 177
  • Мнения: 791
А какво ще кажеш за дървени копчета  Grinning Има и в различни форми, много ми харесват, но зависи дали ще утиват на плетивото.
Цветето е по-големичко и затова ми се стори малко кофти отзад като виси зеления цвят! Но май така ще е на всеки ред  newsm78

# 178
за цветето, пробвай да задържиш зеления конец, който се налага да виси отзад с този, който използваш в момента. Може да не е на всяка бримка да го захващаш, просто тук, там за да не виси и да не се закача в последствие. Предполагам, че ти стана ясно, просто прихващаш със конеца, с който плетеш, зеления, който виси. Дано си разбрала.

# 179
  • Мнения: 4 406

Цветето е по-големичко и затова ми се стори малко кофти отзад като виси зеления цвят! Но май така ще е на всеки ред  newsm78
ако искаш да няма конец отзад, ще трябва да плетеш с два конеца в основен цвят, както предложих по- надолу в темата. повече кълбета, но е по- изчистено от опаковата страна

Общи условия

Активация на акаунт