Давате ли пари на просяци?

  • 5 645
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 986
 Пари не съм давала откакто видях една "безпомощна баба,която нямаше пари за лекарства" ,която бях съжалила ден преди това,да припка из нашата улица и да се обяснява на друга колко пари била изкарала Close
  Храна съм купувала и съм давала на просяци;паричните си дарения ги правя в БЧК Peace

# 31
  • Мнения: 2 309
Давам почти винаги. Особено на възрастни хора, които както казва The Sun са се свили на някой ъгъл и им е неудобно от това, което правят, на музиканти също, на баби и дядовци, които обикалят ресторантите с китка здравец също. само на цигани не мога да дам и на сакати, които по най-грозния начин излагат недъга си.

# 32
  • Мнения: 483
никога не давам Naughty

# 33
  • Мнения: 14 654
винаги си казвам, че повече няма да давам, но като ми дожалее и давам.
на музикати, които свирят в подлезите давам много често, но те не са просяци, просто правят това, което умеят- да пеят

# 34
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Пари не обичам да давам ....бих черпила с баница, пица, хляб........но все не ми остава време да се занимавам.... Embarassed

# 35
  • Мнения: 281
Не! Не давам. Поради ето тази причина ->  
Обикновено казват, че нямат пари за хляб и аз им предлагам да дойдат с мен до хлебарницата, за да им купя. Досега никой не се е съгласил. Онези с твърдите тарифи ги подминавам.

# 36
  • Мнения: 5 647
Преди давах, докато не видях един на Графа, който не можеше да ходи, а след "работно време" тръгна, та чак побегна  Crazy от тогава като минаваме мъжът ми все го бъзика и той само се подхилква ...

И аз така. Преди време бяха писали по вестниците именно за просяците и за мафията им. Изключение според мен правят някои стари баби,които напоследък доста често виждам.  Thinking
Един просяк веднъж спрял една приятелка и й поискал пари за някакво лекарство. По някаква случайност тя имала цяла опаковка, извадила я от чаната и му я подала, а той казал: "А маа, аз пари ти искам ти лекарства ми даваш".... Close Ето защо не давам на никой.

# 37
  • Мнения: 1 416
Не! Не давам. Поради ето тази причина ->  
Обикновено казват, че нямат пари за хляб и аз им предлагам да дойдат с мен до хлебарницата, за да им купя. Досега никой не се е съгласил. Онези с твърдите тарифи ги подминавам.
На мен пък много пъти ми се е случвало да предложа да купя храна и просякът да приеме...  Peace Има хора, които направо са ме молели да им взема нещо за хапване, не са искали пари. Последният път една мила бабичка се молеше за стотинки за храна до една будка на НДК. Купих й сандвич с шницел (тя си го избра  Grinning). Беше много щастлива, милата... Хората ме гледаха супер странно, все едно не съм на себе си, та съм се наредила на опашка да купувам някому сандвич...  Rolling Eyes
Не бъдете толкова категорични и коравосърдечни...

# 38
# 39
  • Мнения: 3 611
На просяци мноооого рядко, почти никога, трябва да успее да ме трогне с нещо. Обале на улични муzиканти винаги когато мога давам. Много са ми мили  Heart Eyes ( zа истински муzиканти говоря, не zа циганета с по една хармоника в уста и само духат навътре_навън, беz никаква мелодия...).

# 40
Обикновено казват, че нямат пари за хляб и аз им предлагам да дойдат с мен до хлебарницата, за да им купя. Досега никой не се е съгласил. Онези с твърдите тарифи ги подминавам.
  И аз така, не съм сигурна дали няма да си купят пиене или нещо подобно.

# 41
  • Мнения: 3 423
Не.
Случвало ми се е да ми искат за хляб,
лекарства, веднъж в една сладкарница
ми поискаха торта. Е, купих тортата.
Предлагам директно да купя хляб или
лекарства, случвало се е просяците да
се отказват от желанията си. Пари обаче
не давам. Освен на някои музиканти, които
особено ме разчувстват в S-Bahn-а.

# 42
  • Мнения: 2 407
Понякога да, но не винаги.Някой ми изглейдат лентяий и не им давам.

# 43
Моля ви само не им давайте никакви пари по кръстовищата из София. Опасно е както за тях така и за шофьорите и без това да ти мият стъклата и да ти искат пари си е жив рекет, когато не си поискал тази услуга. Много ми се иска да попитам оня малкия спец по бтв сутрин , как така полицията не вижда че 5-6 годишни деца се мотаят по натоварени платна из София

# 44
  • Мнения: 779
Давам, когато имам и то най- често на деца.
Сещам се преди време един познат ме беше попитал"Кое е егоизъм- да дадеш или да не дадеш?"
Отговорът е , че и в двата случая го правим за себе си - в първия за да се чувстваме милосърдни и съпричастни, но в крайна сметка не се замисляме за какво ще похарчат парите.  До някъде съм съгласна с него.

Общи условия

Активация на акаунт