Седмокласници 2020/2021 - Първа изпитна седмична тема - (14.06 - 20.06)

  • 90 150
  • 2 002
  •   1
Отговори
# 45
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 607
Оф топик: знам, че доста деца вече имат лични карти и имам въпрос. Моят син отдавна има международен паспорт. Сега като подадем заявление за ЛК, ще трябва ли да го носим и да му издадат нов? Четох из сайта на МВР, не намерих отговор.

Само, ако трябва да се преиздаде (изтекъл му е срока, или скоро изтича). На нас не ни искаха дори и Акт за раждане, защото имаха данните от задграничния паспорт в системата. Направиха му единствено нова снимка.
[/quote]

Ако задграничния паспорт е правен отдавна и има голяма промяна във визията на детето на снимката  - може в РПУ-то да кажат, че е добре да се смени с нов. Иначе, мисля, че не е задължително.
Като погледнах сега дъщеря ми какво детенце е на паспорта - нищо общо със сега..


А при нас все още няма индикации за инструктаж, родителска среща, на сайта - нищо, в школо - нищо, в Тиймс - нищо, за час - нищо. Е, ако продължава да е НИЩО, все пак ще я заведа към 8,10 - предполагам, че няма да е късно.


Като се замисля, ако сега се направя някакви кръвни изследвания, сигурно захарта ми ще удари тавана, за останалите - да не говоря Simple Smile

Последна редакция: пт, 11 юни 2021, 16:25 от zaek

# 46
  • София
  • Мнения: 3 524
привет и в новата тема Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 14 724
Знаех си, че ще ми излезе през носа нежеланието ми да присъствам на обща РС. Взели, че раздали служебните бележки на присъстващите родители. Днес класната я няма и до понеделник ще се изям от нерви.

# 48
  • Мнения: 3 152
Като стана дума за ЛК/задгранични паспорти .... сега отидох да си проверя валидността на паспорта и се оказа, че ми е изтекъл преди 1 месец ... какво следва да направя сега за подновяване ... глобяват ли за такъв пропуск ?!
Уф, покрай тая пандемия съвсем и не съм го отваряла да видя докога е валиден Disappointed

# 49
  • Мнения: 2 803
Mисли положително - намалява шансът да се затрие. Wink
Знаех си, че ще ми излезе през носа нежеланието ми да присъствам на обща РС. Взели, че раздали служебните бележки на присъстващите родители. Днес класната я няма и до понеделник ще се изям от нерви.

# 50
  • София
  • Мнения: 537
Kally May, супер си наредила 1 страница, сигурно всяка от нас се разпозна в последната картинка Simple Smile
Бележката получена и снимана, заявление за отсъствие другата седмица изпратено на класната, триъгълник с транспортир купих преди 2 месеца, сега само трябва да го открия. Ами не остана...

# 51
  • Мнения: 4 915
Mисли положително - намалява шансът да се затрие. Wink
Знаех си, че ще ми излезе през носа нежеланието ми да присъствам на обща РС. Взели, че раздали служебните бележки на присъстващите родители. Днес класната я няма и до понеделник ще се изям от нерви.

Мда, едва ли всички родители са ги получили бележките.
На малката щерка ги раздадоха на първия изпит на НВО-то. 3874783939 й повторих да не излиза от училището без служебна бележка. Joy

# 52
  • София
  • Мнения: 14 724
Като стана дума за ЛК/задгранични паспорти .... сега отидох да си проверя валидността на паспорта и се оказа, че ми е изтекъл преди 1 месец ... какво следва да направя сега за подновяване ... глобяват ли за такъв пропуск ?!
Уф, покрай тая пандемия съвсем и не съм го отваряла да видя докога е валиден Disappointed
Трябва да го върнеш. Има някакъв срок за това и глоба, ако не се направи.

# 53
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 607
Като стана дума за ЛК/задгранични паспорти .... сега отидох да си проверя валидността на паспорта и се оказа, че ми е изтекъл преди 1 месец ... какво следва да направя сега за подновяване ... глобяват ли за такъв пропуск ?!
Уф, покрай тая пандемия съвсем и не съм го отваряла да видя докога е валиден Disappointed
Възможно най-скоро трябва да отиде в МВР да се върне или поднови. Мисля, че има някаква глоба. Аз преди 13 г. плащах такава.

# 54
  • Мнения: 3 152
Като стана дума за ЛК/задгранични паспорти .... сега отидох да си проверя валидността на паспорта и се оказа, че ми е изтекъл преди 1 месец ... какво следва да направя сега за подновяване ... глобяват ли за такъв пропуск ?!
Уф, покрай тая пандемия съвсем и не съм го отваряла да видя докога е валиден Disappointed
Трябва да го върнеш. Има някакъв срок за това и глоба, ако не се направи.
Да, това ме интересуваше ... от един месец реално е невалиден Sad

# 55
  • Мнения: 4 915
Скрит текст:
Като стана дума за ЛК/задгранични паспорти .... сега отидох да си проверя валидността на паспорта и се оказа, че ми е изтекъл преди 1 месец ... какво следва да направя сега за подновяване ... глобяват ли за такъв пропуск ?!
Уф, покрай тая пандемия съвсем и не съм го отваряла да видя докога е валиден Disappointed
Трябва да го върнеш. Има някакъв срок за това и глоба, ако не се направи.
Да, това ме интересуваше ... от един месец реално е невалиден Sad
На хартия има срок и глоба, в действителност не глобяват. Особено в ситуацията с Ковид, когато удължиха всякакви крайни срокове за документи. Януари, когато изкарвах ЛК на малката, се оказа, че не съм си върнала задграничния паспорт, изтекъл преди 100 години. Бях го забравила изобщо. Върнах го, не ме глобиха.
Но пък имаше девойка на съседното гише, която каза, че си го е загубила - трябваше да попълва обяснение и да плаща някаква глоба...

# 56
  • Мнения: 3 152
Скрит текст:
Като стана дума за ЛК/задгранични паспорти .... сега отидох да си проверя валидността на паспорта и се оказа, че ми е изтекъл преди 1 месец ... какво следва да направя сега за подновяване ... глобяват ли за такъв пропуск ?!
Уф, покрай тая пандемия съвсем и не съм го отваряла да видя докога е валиден Disappointed
Трябва да го върнеш. Има някакъв срок за това и глоба, ако не се направи.
Да, това ме интересуваше ... от един месец реално е невалиден Sad
На хартия има срок и глоба, в действителност не глобяват. Особено в ситуацията с Ковид, когато удължиха всякакви крайни срокове за документи. Януари, когато изкарвах ЛК на малката, се оказа, че не съм си върнала задграничния паспорт, изтекъл преди 100 години. Бях го забравила изобщо. Върнах го, не ме глобиха.
Но пък имаше девойка на съседното гише, която каза, че си го е загубила - трябваше да попълва обяснение и да плаща някаква глоба...
Ясно, благодаря ти много
И като си помисля, че говорихме за планиране на пътуване извън страната ... май добре, че го проверих.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Ако червеният паспорт се върне в срок до 3 месеца след изтичането му, не се дължи глоба.

# 58
  • Мнения: 9 904
Нищо не съм правила аз, освен да снимам служебната бележка. Имам дълъг уикенд и мисля да му се отдам.

# 59
  • Мнения: 456
Kally, благодаря за целия труд по новата тема.
Оствих я моята девойка вкъщи тази седмица. Тя пък нали е съвестна, за да не отсъства безпричинно, се тръшна с чудесна хрема и кашлица. Пооправя се вече де.
Одеве ми каза, че аз се притеснявам и за двете.
Служебната бележка, получихме вчера.  За квесторите, информацията от класната е, че ще са външни.
Аз толкова съм изтрещяла, че в понеделник ходих да издирвам в книжарниците тестове по бел за НВО. Съответно обиколих една, две и в третата намерих. Купувам помагалото и съвсем доволна се прибирам вкъщи, а седмокласничката ми казва- аз това го имам и даже съм решавала от него.... (защото, разбира се ) има и такива, които не са отваряни). Върнах го де, взех ѝ една книга за лятото.

Общи условия

Активация на акаунт