спагетите-болонезе и карбонара

  • 14 117
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 732
На нас ни харесаха много  Crossing Arms
Наистина Карбонара са малко по-тежички, но пак са вкусни. Фен съм на Болонезе  Naughty

# 31
  • Мнения: 1 117
И двата вида ни харесаха , но ги купих просто да ги опитаме.
Предпочитам аз да си приготвя сосовете, без тези фиксове.

# 32
  • Мнения: 3 360
От всички фиксове съм доволна-особено за пил.кавърма! LaughingА от тези -"Болонезе"ни допадна повече,но всичко е въпрос на вкус bowuuмисля....

# 33
  • Мнения: 22 867
А някой би ли ми дал рецепта за сос карбонара. Пуснах го на търсачката, но излезе само тази тема

Ето рецепта от форума, на цветеслава:

"Ето оригиналната рецепта за карбонара,правила съм я хиляди пъти,докато работех в италианска кухня.Без мерки ще я представя,защото всичко зависи от вкуса ви.
Спагетите след като се сварят се измиват със студена вода, за да не се слепват се разбъркават със малко зехтин,по този начин могат да се съхранят поне 4-5 дни в хладилника.и така -
Карбонара: бекон и шунка на парченца се запържват,прибавят се спагетите,жълтък-на порция по един и течна сметана,разбъркава се и воалла.На дъното на чинията се настъргва малко пармезан,може и кашкавал и горещата карбонара се изсипва отгоре.Това е оригиналната рецепта,но всеки може да си добавя каквито продукти си иска,стига да му харесват."

А иначе с google можеш да намериш още рецепти за този сос в нета.

# 34
  • Мнения: 1 215
Мерси много!  chef Grinning

# 35
  • Мнения: 2 591
аз съм любител на спагети Карбонара, но сосът на Маги е отвратителен и няма нищо общо с истинскя вкус

# 36
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Тц, не съм доволна.  Sad

# 37
  • Мнения: 3 647
 Naughty  от нито един от фиксовете им не съм доволна

Общи условия

Активация на акаунт