Задграниче паспорт на дете?

  • 1 922
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 544
СДП - Български документи за самоличност -
Адрес:
1202  гр. София,  бул. Княгиня Мария Луиза, № 48
тел. (02) 982 33 16

Наистина приемат само експресни поръчки - за дете до 14г е 35лв таксата.
Иначе - в РПУ по постоянен адрес.

# 16
А ако всяка година сменяш квартирата, какво ,ще ходиш да сменяш и паспорти и карти по 100 пъти, извинявай но това е прекалено. Това с постоянните адреси е пълно безумие, къде трябва да се регистрирах хората дето са без имоти!!!
Не съм чувала по закон да е да се регистрираш на сегашния си адрес.

За тази цел има постоянен и настоящ адрес. Ако сменяш настоящия си - не си сменяш картата. Сменяш си квартирата - отиваш до общината сменяш и настоящия си адрес. Не е толкова сложно, не е времеемко, не струва нищо.

И да, законово си задължен в 2 седмичен срок да се регистрираш в общината. Не мога да разбера защо не приемете, че като граждани на РБ имате някои задължения? Или ОК - не го правете, но не слагайте на всичко квалификации като 'безумни', 'тъпи' и прочие... Тези неща не са направени само, за да ви тормози някой, а поради ред причини, много от които са от полза. Ако не дай си Боже засъдиш някой и не могат да го открият на адреса му, защото той 'не е собственик и сменя квартирите' бас хващам, че пак ще говориш колко са тъпи законите в БГ и как не могат да открият човека...

С тази временна регистрация не може да извадиш паспорт на дете, на практика с нея не може нищо да правиш. Исках да кажа че е супер сложно когато живееш на различен адрес от постоянния ти, особено ако е в друг град. Не искам да споря по темата, нека модератора ми изтрие поста. Извинявам се на авторката на темата, че изместих въпроса.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
С тази временна регистрация не може да извадиш паспорт на дете, на практика с нея не може нищо да правиш. Исках да кажа че е супер сложно когато живееш на различен адрес от постоянния ти, особено ако е в друг град. Не искам да споря по темата, нека модератора ми изтрие поста. Извинявам се на авторката на темата, че изместих въпроса.

Ами не можеш. Има регистри на населението, те се съхраняват по постоянното ти местожителство. Няма как да е по-лесно.

По настоящ адрес обаче можеш доста неща да правиш - като да плащаш данъци да речем.

Но както казах и по-горе, до колкото помня, експресно можеш и от София да извадиш паспорт. Да струва доста повече, но е бързо и не се разхождаш. Всичко си има цена.

# 18
  • Мнения: 136
Дори и под наем можете да се регистрирате в София, но ще трябва да смените и личните си карти и чак тогава ще извадите и паспортите. Ако децата са родени в София, можете да ги регистрирате в общината и после да им извадите и паспортите.

# 19
  • Мнения: 295
Струва си да се смени адресната регистрация само, ако семейството твърдо е решило да се установи някъде и знае кой ще е новия адрес. Останалото е губене на средства и излишна подмяна на документи. Ние закупихме имот и в момента подаваме за смяна на всичките ни документи, вкл. и прехвърляне на партидата на децата в София.

Но да го прави човек без да има яснота - е лудост, поне според мен! Вярно е че коства много разкарване и нерви в случаите като вадене на задгранични паспорти на децата, но няма как иначе.

А за проверкитв - съм сигурна, че е така. И с други хора съм говорила - и те са минали по същия път. Трябва да подчертая, че ставаше въпрос за дете под 1 годинка. За по-големи деца сигурно е по-различно. Но за бебчетата, понеже нямат още 'физиономийка' явно се налага пресечна проверка по обяснения от мен по-горе начин.

# 20
  • Мнения: 1 335

А за проверкитв - съм сигурна, че е така. И с други хора съм говорила - и те са минали по същия път. Трябва да подчертая, че ставаше въпрос за дете под 1 годинка. За по-големи деца сигурно е по-различно. Но за бебчетата, понеже нямат още 'физиономийка' явно се налага пресечна проверка по обяснения от мен по-горе начин.


[/quote]
Мисля , че всеки човек има физиономия..независимо дали е бебе под една година или малко дете.
Аз съм вадила на дете под една година, никой не ме е карал да водя съседи или който и да било да доказва че детето е мое. Все още пътува с този паспорт, никой не задава въпроси защо детето е толкова малко на снимката пък в действителност е по голямо.Никой също не ме е питал защо не ми е записан в паспорта..
Абсолютно съм съгласна с Иса.

# 21
Края на месец август извадих задграничен паспорт на сина ми, който е на четири  години. Първо отиваш и попълваш всички необходими формуляри, плащаш каквото трябва след което попълнените документи със снимката отиват при районния инспектор, който в определен ден отива на посочения адрес да направи сверка дали наистина детето живее там! Това наистина е така, при това пита и дори и съседите ни за сина ми. Така че сега практиката е такава!!! Аз платих първоначално 11 лева, а после, понеже исках бърза поръчка доплатих още 7 лв.!

# 22
  • Мнения: 9 905
у нашия квартал не ни проверяват, честно. паспортът на сина ми беше ваден, когато той навърши 6 месеца.

# 23
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
И при нас проверки нямаше. Преди повече от една година вадих на щерката български паспорт, беше 3 месечна тогава. Наистина, сега като погледнеш снимката на паспорта няма нищо общо с детето срещу теб  Laughing но 5 години така ще караме  Crazy

# 24
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
За да извадите паспорт на дете Ви е необходимо :
1.Удостоверение за постоянен/временен адрес
2. 2бр снимки
3.Квитанция за платена такса
4. Акт за раждане на детето
5. Да се подпишете заедно с таткото, като подавате документите,пред служителите
Това е. Нищо друго не Ви трябва.Снимките разбира се  да са валидни.Другото - задължително трябва да заведете детето да присъства(Трябваше да водя сина си по студа , за да му правя паспорт, за да видят, че наистина това е детето от снимката)
Никой не е идвал да ме търси къде живея или да търси свидетели дали синът ми е мой син или не.Това са измишлиотини

Общи условия

Активация на акаунт