Какво давате при първи признаци на разболяване

  • 11 700
  • 105
  •   1
Отговори
# 60
Когато му текне нослето го попарвам хубаво в гореща вода и на втория ден сополките са се втвърдили Wink Давам и витамин С.

Как така го "попарваш"!? newsm78
        Ами къпя го в гореща вода колкото мога повече.Той естествено не търпи много и общо взето само краката са му изцяло във водата,а останалото с душа постепенно.Този метод е от едно време,но имам приятел-лекар-уши,нос,гърло ,специалист та той неговото дете така го лекува...,аз също   Wink

# 61
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1. осцилококцинум;
2. сок от цитруси;
3. нагревки;
4. разтривки;
5.чай.

# 62
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Забравих да напиша още нещо за прясното мляко- слузта се разтваря ако в млякото се прибави пресен сок от моркови. Аз не съм го пробвала, защото се съмнявам, че децата биха го пили  Sick

# 63
  • Мнения: 953
Давам обичайното ЗЕ и коластра и загрявам.

# 64
  • Мнения: 5 577
Вчера от яслата казаха, че Иван имал слаба хрема и кашлял малко, и аз днес разбира се веднага го спрях.
Макар, че повечето родител не биха си спрели децата за това, защото всъщност не е болен.

Днес сме в нас и правим ударна доза лимони и чайове. За кашлицата давам Стодал (то вече какво ли не давах, ефекта не е защеметяващ, прокашля на моменти и това е).

Физ. разтвор и капки Виброцил, и снощи дадох Панадол - беше понамръзнал.
Мултисаностола свърши и дадох хапче вит. Ц преди малко - изяде си го.

Ох, пусна ми, имам 4 дена, искам да го оправя. За понеделник не искам да кашля, киха и да няма сополи и хреми.  Close
Следобед сме на лекар, дори мисля да потърсим и второ мнение.
Кашля си от 14 дни някъде, и това е. А давах сиропи.

# 65
  • Мнения: 545
Внимавай Стодал има алкохол, не се препоръчва преди 36 месеца на детето!!
По-добре чисти гранули...

# 66
  • Мнения: 3 042
Внимавай Стодал има алкохол, не се препоръчва преди 36 месеца на детето!!
По-добре чисти гранули...

На Злати педиатърката му изписва Стодал сироп още на 1г10м. Rolling Eyes Thinking

# 67
  • София
  • Мнения: 1 102
Ами като ги усетя, а това става моменталически, ако са до мен, веднага давам утроена или учетворена доза Зелена енергия (поливитаминозен менерален комплекс на основата на водорасли и люцерна) и нещата свършват до тук.  Същото упражнение правя и с Коластрата.
Децата така са тренирани, че го правят и сами, ако усетят нещо. Все пак са малко по-голями. Носят ми и на мен да пия, ако случайно кихна. До минута време, зад гърба ми цъфва момченце с 4 броя капсули и чаша вода.

 newsm78 Стана ми интересно само едно - знам, че доста голяма час от вас давате на децата си ЗЕ.  И защо я заменяте с осцилококциум, ехинация и т.н.? Имате в ръцете си толкова мощна храна и да я замените, да предпочетете лекарство?  Нещо не разбирам. Май само Маатете, ... се възползуват от предимствата.  baby_neutral Нека ме извинят тези, които не съм споменала.

Вярно е, че трябва доста време да се храниш и да постигнеш баланс, но след това вече проблемите са почти нулеви.  Laughing Заслужава си усилията. Храната си е храна и е за предпочитане пред каквото и да е лекарство.

# 68
  • BG
  • Мнения: 390
От 1 месец давам ЗЕ и Коластра профилактично, а при първи признаци на разболяване, сополи напр. увеличавам дозата и слагам в нослето Ронолекс или Виброцил гелчета, както и разтривки със по-слаб спирт. Засега задържаме фронта със здравето, много ми се иска да се справям в начален стадии, защото слезе ли надолу правим пневмонии.
Досега не съм се справяла в начален стадии и винаги сме стигали до АБ.
С интерес чета темата, защото с идването на есента и мъглите започваме и проблемите със здравето.

# 69
  • Мнения: 15 619
Осцилококцинум, витамин С, разтривам краченцата с Hustagil, чай, мед.
А когато има грипна епидемия давам осцилококцинум по една доза седмично.

# 70
  • Мнения: 2 232
Добре де как я давате ЗЕ на деца във възраст 2-3г.Айде на малкият в попарата не я отказва, ама баткото се мръщи и неще, да я глътне капсулата апсурт, едвам му давам коластра даже, трябва много добре да е разбъркана в прясно мляко или някъде да не личи, направо  ми изглежда мисия невъзможна да му дам каквото и да е в ударна доза, просто не мога да го замаскирам така, че да не усети.....

Последна редакция: сб, 21 окт 2006, 14:50 от Deja Vu

# 71
  • BG
  • Мнения: 390
Добре де как я давате ЗЕ на деца във възраст 2-3г.
Мойта щерка е на 3г.3м. и също е доста капризна относно лекарства, но тази сутрин напр. изсипах кол. ЗЕ от капсулката върху панираната филийка и отгоре намазах с мед, зеленееше, но я изяде.
 Убеди го, че трябва да се изяде, или изпие.Успех ти желая  Simple Smile

# 72
  • Мнения: 2 232
Добре де как я давате ЗЕ на деца във възраст 2-3г.
Мойта щерка е на 3г.3м. и също е доста капризна относно лекарства, но тази сутрин напр. изсипах кол. ЗЕ от капсулката върху панираната филийка и отгоре намазах с мед, зеленееше, но я изяде.
 Убеди го, че трябва да се изяде, или изпие.Успех ти желая  Simple Smile

Благодаря.
Страхотна идея с филииката с мед Mr. Greenще пробвам някакъв такъв вариант Peace

# 73
  • Мнения: 14 654
щом е зелено на цвят- може да се разтвори във фреш от зелена ябълка и киви или магданоз, ако детето обича сокчета

# 74
  • Мнения: 136
Нищо не давам.
1 до две дози Парацетамол и Стеримар съвсем оскъдно.
Есберитокококос и Осцилокококуциум и др. подобни са ненужни.
Ако е инфекция-ще стане ясно и ще пием АБ.
Ако не е-ще мине само.

 И аз така,само Парацетамол(детски)

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт