Какво ще дадете на едногодишно дете от празничните трапези, които предстоят?

  • 1 099
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 104
Без пържено и без много подправки бих дала почти всичко - зависи какво е, разбира се Peace
Точно така  bouquet

присъединявам се Peace

# 16
  • на Север
  • Мнения: 503
Всичко без ядки и пикантни(люти) храни

# 17
  • Мнения: 4 392
Ще и дам това, което е подходящо за нейната възраст или ще подбера менюто така, че да може и тя да се храни с нас на масата, както всъщност вече правя отскоро. Peace
Има си време за всичко.

# 18
  • Мнения: 2 885
Много странен казус, поне за мен. Ако детето е с алергия ще се съобразя с диетата. И точка.
Какво като има празнична вечеря? На 1 годинка са доста малки децата, за да разбират.
Ще му приготвя/предложа подходящи за него храни.

Аз захраних късно и се съобразявах до педантичност с въвеждането на храните.
На никого не позволих да му даде нещо от масата, без да съм съгласна. И сега и сега го ограничавам от много за мен боклуци.
Не му дадох да си опита от тортата за РД, дето бе бисквитена с домашен крем, че не бях дала яйце...Но това си е моето дете и аз бих постъпила така. Не искам да предизвиквам съдбата като позволя да яде нещо, което може да отключи евентуално алергичен отзвук. При дете с алергия бих била много по-педантична от това, което съм с дете без алергия...като моето.  Whistling

# 19
  • Мнения: 370
Възхищавам се на педантизма ти. Аз също съм много стриктна в храненето й, но дори и едно дете с алергия трябва да има какво да опита от празничната трапеза - мисля си, че мога да й дам зелеви сърми с ориз или от содената питка, а на Коледа малко от месото - пуешко или свинско, като си мисля, че ще трябва да й го пасирам, не зная дали ще може да се справи дотогава... Но това са подробности. Важното е, че всяко дете - с алергия или не, трябва да се почувства част от празника. За това не допринася само храната, а цялостната атмосфера, но детето е добре да бъде с всички на масата и да опита каквото може. Така мисля аз. Също така бих и дала ябълка, дюла, круша - дори ще ги сложа специално за нея, защото като посегне към нещо, което не трябва да яде, да й предложа "безопасна" храна.

# 20
  • Мнения: 370
Много съм съгласна с Амарена, и аз ще постъпя така, колкото и трудно да ми е!

# 21
  • Мнения: 1 446
Миналата година на Бъдни вечер всеки си ядеше от приготвената храна. На Коледа детето имаше рожден ден и почти всички ястия бяха пригодени и за него , включително и тортата. До преди 3 месеца не е имал желание да яде от нашата храна.

# 22
  • Мнения: 2 885
Възхищавам се на педантизма ти. Аз също съм много стриктна в храненето й, но дори и едно дете с алергия трябва да има какво да опита от празничната трапеза - мисля си, че мога да й дам зелеви сърми с ориз или от содената питка, а на Коледа малко от месото - пуешко или свинско, като си мисля, че ще трябва да й го пасирам, не зная дали ще може да се справи дотогава... Но това са подробности. Важното е, че всяко дете - с алергия или не, трябва да се почувства част от празника. За това не допринася само храната, а цялостната атмосфера, но детето е добре да бъде с всички на масата и да опита каквото може. Така мисля аз. Също така бих и дала ябълка, дюла, круша - дори ще ги сложа специално за нея, защото като посегне към нещо, което не трябва да яде, да й предложа "безопасна" храна.

На 1 годинка са много малки и не разбират.
На РД атмосферата беше празнична, бяхме всички около тортата, игри и забави с децата.
Към храната и тортата нямаше грам интерес от нито едно дете. Предполагам по същият начин ще и на Нова година.
От всяко нещо може да опита стига майката да разрешава. Нали така?
Единствено мен ме е страх от роднините, дето ми мелят на главата как си храня детето....... Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 370
Ха ха ха, напълно съм съгласна с теб, защото и аз си патя от такива, при това близки роднини. Решиха, че си държа бебето гладно, защото го захраних на 5-ия месец и строго следвам диетата. Но това е друг въпрос. НАистина си мисля, обаче, че на Коледа дъщеря ми ще напира от любопитство да опита нещата от масата, така че явно ще поприготвя приогодени и за нея нещица!

Общи условия

Активация на акаунт