Питанка за миш-маша?

  • 1 500
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 631
Пресните чушки стават като печените, малко повече се задушават.
И без домати миш-маша става великолепен, никога не слагам домати!
Моя си облизва пръстите!   chef

# 16
  • Мнения: 14 491
Аз пък харесвам миш-маша повече с пресни чушки и въобще с пресни зеленчуци. Люспите не се усещат. Аз нарязвам повече лук и чушки на едро и ги запържвам заедно, докато лукът стане прозрачен (не обичам чушките да са разкашкани, а леко да хрупкат).След това прибавям доматите, оставям да ври малко. Накрая яйцата, натрошено сирене и много магданоз, мммммммм Crazy.


и ако има повече сосче - с препечени филийки - още по голямо ммммм

# 17
  • Мнения: 1 352
Аз пък харесвам миш-маша повече с пресни чушки и въобще с пресни зеленчуци. Люспите не се усещат. Аз нарязвам повече лук и чушки на едро и ги запържвам заедно, докато лукът стане прозрачен (не обичам чушките да са разкашкани, а леко да хрупкат).След това прибавям доматите, оставям да ври малко. Накрая яйцата, натрошено сирене и много магданоз, мммммммм Crazy.


и ако има повече сосче - с препечени филийки - още по голямо ммммм

И пресни люти чушлета  Crazy...

# 18
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз пък харесвам миш-маша повече с пресни чушки и въобще с пресни зеленчуци. Люспите не се усещат. Аз нарязвам повече лук и чушки на едро и ги запържвам заедно, докато лукът стане прозрачен (не обичам чушките да са разкашкани, а леко да хрупкат).След това прибавям доматите, оставям да ври малко. Накрая яйцата, натрошено сирене и много магданоз, мммммммм Crazy.


и ако има повече сосче - с препечени филийки - още по голямо ммммм

И пресни люти чушлета  Crazy...
Снощи го направих точно така - стана много вкусен......... и не остана....... Laughing

# 19
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз пък харесвам миш-маша повече с пресни чушки и въобще с пресни зеленчуци. Люспите не се усещат. Аз нарязвам повече лук и чушки на едро и ги запържвам заедно, докато лукът стане прозрачен (не обичам чушките да са разкашкани, а леко да хрупкат).След това прибавям доматите, оставям да ври малко. Накрая яйцата, натрошено сирене и много магданоз, мммммммм Crazy.


Точно така го правя и аз  Simple Smile
С малката разлика, че понякога не слагам домати

# 20
  • Мнения: 269
Ммммм любима манджа!
Аз го правя с пресни зеленчуци с все люспите. Задушавам пипера докато омекне и като му изври водичката го оставям леко да се запържи. След това слагам доматите, нарязани на ситно да се сварят и когато се сварят добре слагам малко захар ако са по-кисели. После слагам яйцата и най-накрая солидно количество нарязан на ситно чесън, когато ястието е вече свалено от огъня, но все още е вряло. Сирене в миш-маша не слагам, но след това задължително се хапва с много сирене и салата от пресни краставици. Аз лично предпочитам да го ям студен /на стайна температура/, а не топъл.
Их, ама и вие! Говори ли се за такива вкусотии по нощите! newsm55

# 21
  • София
  • Мнения: 35 969
Веднъж ядох миш-маш печен в тава с цели доматчета. Понякога все още го сънувам Hug.
Ядох го в заведение - там го правят в големи и дълбоки тави. Едва ли мога да го направя толкова хубав в домашни условия Sad

# 22
  • Мнения: 1 352
Веднъж ядох миш-маш печен в тава с цели доматчета. Понякога все още го сънувам Hug.
Ядох го в заведение - там го правят в големи и дълбоки тави. Едва ли мога да го направя толкова хубав в домашни условия Sad

ЕЕЕЕ, недей така. Сигурна съм, че можеш и сама да си го направиш. Аз пък по-хубав от моя миш-маш не съм яла Blush, защото само аз си го правя така, както го обичам.

# 23
  • София
  • Мнения: 819
... Аз нарязвам повече лук и чушки на едро и ги запържвам заедно, докато лукът стане прозрачен (не обичам чушките да са разкашкани, а леко да хрупкат).След това прибавям доматите, оставям да ври малко. Накрая яйцата, натрошено сирене и много магданоз, мммммммм Crazy.
Peace...правя го по същия начин, но понякога слагам и моркови...  chef
Това е и моята представа за чуден миш-маш, правя го у дома и всички го харесват  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт