Размисли за красотата...или преди да публикувате следващата самомразеща се тема

  • 2 740
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 052
Причините да го пусна тук това филмче са няколко.
От една страна го видях във фотографски форум, където хората имат по-различен тип възприемчивост. Те ще те претеглят и оценят като животно на пазар. Това им е работата, да продават илюзии. От друга страна, точно тези хора казват, че съвременната жена се е изчерпала като символика и съдържание, именно защото е станала част от тази индустрия на илюзиите, в ролята си на консуматор.
Като средно интелигентен човек с доволна обща култура и горе-долу реалистична самооценка съм се ужасявала от броя на мазохистичните и направо самомразещи се теми, които се появяват тук.
Отчаяна съм, защото и аз съм въвлечена в тази игра-слаба-дебела-хубава-грозна.
Истината е, че хубостта е относително понятие, но главните рамки се формират от обществото. За това на нас ни е дебела една рубенсова секс машина и нелепа плоскогърдата мацка от 20-те на миналия век.
Втриса ме защото малките момиченца и момчета израстват като консуматори, като метросексуални мъже и модерни жени, които нямат око за истински значимите неща в живота ни.
Пиша и желая дискусия, защото, ако ние самите не спрем да се тъпчем и да се омаловажаваме, ако сме податливи на внушения минали през фотошоп или какъвто и да било друг ретуш, ако приемем една фикция за истина, то тогава и ние и децата ни сме обречени.
Ето това е една матрица.

# 46
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192

Ето една книга, която задава тези въпроси и ако не отговаря на всичките, то поне показва "пътя".
Едно от нещата, с които се гордея е, че се харесвам - харесвам тялото си, харесвам лицето си, харесвам се, когато се видя в огледалото (без някои утрини, но често - дори и сутрин  Mr. Green). Харесвам се, без да очаквам одобрение и комплименти от всичко живо по пътя. Едни харесват по- високи, други - по-слаби, трети - по-руси, четвърти - по-черни, пети - с две трапчинки, пък видите ли, аз имам една... Ами няма угодия.  Laughing
Защо трябва да посветя живота си на такова безумно нещо като: да съм по-слаба, по-висока, по-ниска, по-руса, по-черна...  Tired
Важното е да допада на Том Сойер! bowuu

# 47
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Kalinka, според мен българинът се чувства по-недооценен от холандеца. Човекът е единственото живо същество, за което престижът може да бъде приоритет над самосъхранението. Но и тази мода тук ще мине, нещата ще се променят, когато българинът повиши стандарта и сигурността си.

Не съм съгласна, защото тук има много хора, които не са добре финансово. Въпреки това, ако попиташ децата им как биха могли да успеят, назовават дадена професия свързана с използването на сивото вещество, а не с тялото.

# 48
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Kalinka, според мен българинът се чувства по-недооценен от холандеца. Човекът е единственото живо същество, за което престижът може да бъде приоритет над самосъхранението. Но и тази мода тук ще мине, нещата ще се променят, когато българинът повиши стандарта и сигурността си.
Не съм съгласна, защото тук има много хора, които не са добре финансово. Въпреки това, ако попиташ децата им как биха могли да успеят, назовават дадена професия свързана с използването на сивото вещество, а не с тялото.
Защото тази професия там се оценява адекватно!
Това е връзката със стандарта и сигурността.
Когато използването на сиво вещество добие малко по-реален паричен израз, тогава ще се изместят и ценностите Peace.

# 49
  • София
  • Мнения: 630
Да, може би за много хора "опаковката" е от изключително значение. Мисля, че това поведение е присъщо когато липсва увереност в себе си и своята индивидуалност. Тогава може би се появява това желание да приличаш на това, което се продава от всички модни индустрии. За мен, такова поведение е меко казано, незряло. 
Иска ми се децата ми да знаят, че визията не е единственият фактор, който влияе на самооценката. Мисленето, поведението, интересите, желанието за научаване на нови неща, това да си добър в дадено нещо - такива са моите приоритети и надявам се да успея да мотивирам и тях. Също ми се иска да формират свои представи за това, кое е красиво. Не знам как точно да стане това, но ще мисля по въпроса.

# 50
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз се харесвам........макар, че веднъж видях едни хора да ме сочат и да се превиват от смях   hahaha  Joy........може би заради безумно рошавата ми коса.......но истината е, че като ги видях първо се изчервих, мигновено след това и на мен ми стана смешно и още по- доволна закрачих.........

И аз си мисля, че не може да се направи истинска художествена фотография с изпипаните, гримирани, внимаващи какво изразява всеки миг лицето им жени, без капка личностно излъчване.......такива лица, които случайната емоция не ги докосва.......те стават за модни сесии......но са като изкуствени, пластмасови манекени.........

Имаше такава  мисъл  newsm78...количествените натрупвания водят до качествени изменения........

Западната култура  я няма в умовете и душите ни , но е налепена по лицата и телата

# 51
  • Мнения: 389
... че като си купи розовия Елсев, например ...

Малко оф-топик

Обида е за моя интелект, че се опитват да ми продадат нещо с обяснението, че вътре имало "протеин от перла"  Naughty

От какво се състои перлата, че и протеин да има вътре?

# 52
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Карамел, пак не съм напълно съгласна. В България също има професии, за които се знае, че са по-доходни от други: адвокати, зъболекари, лекари / в частният сектор/.
Според мен разликата идва от факта как се представят нещата. Например, тук има вид фолкпевци. Обаче, няма масово да виждаш и чуваш за тях нещо. В БЪлгария дори се продават тетрадки с тяхни образи. Много по-лесно и достъпно е да видиш в нета клипове на едрогърдести фолкпевици, отколкото на стойностен български певец.
И тук има модели, които са богати, но дори не ги знам по име. Защото трябва само специализирани списания да си купувам, за да науча кои са. Много рядко и ще се спомене колко са богати. В България в почти всяко едно списание или вестник има поне по една статия за колко велик  накой, защото има това и онова.   
С една дума, към дадени професии и облагите от нея се фокусира вниманието на хората.

Общи условия

Активация на акаунт