Книги за бременноста и отглеждане на бебето?

  • 2 692
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
Аз имам също на  Мари-Клод Дьолае 1 част-"Аз съм бременна". Доволна съм от нея.Нещата са систематизирани и описани по седмици. Ползвам и форума-"бг-мама". Не смятам,че книгите са излишни, въпреки информацията в интернет. Все пак те са написани на професионално ниво. Сега съм си поръчала от БГ и книга за отглеждането на детето, но пак ще си ползвам и форума.

# 31
  • Мнения: 140
Може би понеже съм по-младичка(на 21 год.) и се притеснявам като за световно съм се снабдила с няколко книжки от който получавам необходимата информация.

Първата е на  Марджъри Грийнфийлд "Ръководство на Д-р Спок"-"Най-важното за бременността".
Втората и третата са взайно свързани: "Аз съм бременна" първа и втора книга от поредицата "Книги за родители".
И четвъртата ми е от майка ми на Лоранс Перну "Аз чакам дете".

От всички съм много доволна.Има бъдещи майчици,които предпочитат интернет пространството като източник на информация,но аз съм привърженик на книгите.

# 32
  • Мнения: 2 015
Докато бях бременна четох, но като се роди малкия баба му започна да чете една за отглеждането, та се бях ядосала много на тази книга.Трябвало да стоя на терасата 2 мин., бебето трябвало да спи по гръб, за да се избегне внезапна смърт и много други глупости.Специално за отглеждането съм на принципа, че детето само ще ти показва какво да правиш, а не книгата.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз имам "Книга за майката и бебето" от Елизабет Фенуик. Тя е от момента на зачатието  до 3 годишна възраст. Много ми харесва най-вече за това, че е илюстрована.

Общи условия

Активация на акаунт