Шум от съседи - каква изолация?

  • 1 266
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 731
Здравейте!
Имам питане относно шумът от съседите над нас и как мога да изолирам тавана, стени. Жилището е вътрешно. Приемам идеи и за материалите на различните фирми. Много благодаря на всички, които ще се отзоват със съвет!

# 1
  • Мнения: 40 924
Имаше такава тема наскоро. Намери я, но нищо работещо май не се написа.

# 2
  • Мнения: 1 302
За какъв шум става дума? Нашата сграда е ново строителство и всичко се чуваше (например чувала съм как се включва нещо в контакт у съседите), затова сложихме 6см изолация на 2 стени - по една във всяка спалня. Състои се от минерална вата, гипсокартон, някаква специална гума (или беше смола, не помня) и отгоре още един слой гипсокартон. Значително се намали шума от говор, телевизия, музика (при нормални нива на звука) и тропане. Не спира напълно всякакъв шум, но спим спокойно.

Но ако става дума за скандали, викове или шумни купони, ефекта не е много голям. За да се намали шума трябва да се изолират всички подове и стени. Или да се преместите в сграда, където самият строител е положил изолация в стените между апартаментите. Или в къща.

Последна редакция: пт, 18 юни 2021, 17:44 от Tessaria

# 3
  • София
  • Мнения: 248
Знам, че корк е ефективен материал, но не съм пробвал лично аз.

# 4
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
В панел трудно ще изолираш напълно и всичко, защото шум се предава и по радиаторите и тръбите, но с коркови плоскости има някакъв ефект и е лесно. Ако намерите читава фирма те ще ви предложат вариянти за обезшумяване, в идеалния случай се прави с отстояние от стените и въобще е голяма хамалогия, особено при панел. Замислете се дали шумът ще изчезне след време, примерно малки деца порастват, но наематели сигурно ще са си все същите, пък ако отгоре съседите ви имат плочки и обичат да чаткат с токчета няма оправия и само местене помага.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Шумът се дели на ударен и въздушен.
Първият се намалява с маса - Т.е. Масивна конструкция - тухла, бетон, а въздушният с меки, шумоизолиращи материали - вата, корк. Най-добре е още при стоителството да се правят “плаващи настилки”, обикновено с корк или тънка твърда изолация, но рядко съм виждала.
При завар

Общи условия

Активация на акаунт