Къде отидоха хората?

  • 10 577
  • 243
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 62 595
Какъв васерман, няма да се женя, а ще започвам работа!

# 241
  • Мнения: 1 008
Към авторката:

Не бих препоръчал продажби през интернет. Първо, стоката се оскъпява от куриерските услуги, а и са се навъдили доста изобретателни измамници. Второ, ще има проблем с рекламациите.

Ако решите да затваряте единия магазин имайте в предвид, че клиентите няма да се пренасочат в другия, а към най-близкия подобен.

Най-доброто решение е да разширите асортимента с консумативи с дълъг срок на годност – перилни и почистващи препарати например, но най-вероятно вече сте го направили.

П.п. Виждам, че сте стигнали до извода, че както каза бат’ бойко “мат’ряла е лош”. Нелоялността, мързела, кражбите, както и изнудването на собственика за заплащане без договор, според мен, е една от основната причини за ниското заплащане на наетия персонал. Всеки работодател се е сблъсквал с подобен “мат’рял” и по тази причина не го трогват никакви словоизлияния, че видиш ли плащал малко и за това хората не работели. За жалост решението е трудно по простата причина, че закона защитава повече некоректните работници, отколкото работодателите. Примери мога да дам – бол.

# 242
  • Мнения: 8 005
достатъчно закони има в полза и на двете страни..останалото се урежда с трудов договор, ако има такъв.. Grinning

# 243
  • София
  • Мнения: 30 208
Скрит текст:
Живеем в сравнително голям град и имаме два магазина в оживена част на града. От известно  време, може би 2 месеца забелязвам, че потока от хора, съответно от клиенти, страшно много намаля. Вече започвам да се тревожа страшно много за така създалата се ситуация. Или един ден има голямо движение и след това 3 дена е мъртвило.
Отнзи ден към 20:30 излязох до магазина, нямаше дори хора по улиците. Че, когато беше "локдаун" имахме много повече работа.
Какво се случва, къде отидоха тези хора, какво ще стане с малкия бизнес. Проблема не е само при мен, като собсвеник, всички колеги се оплакват.
Хората никъде не са отишли, просто ограничиха потреблението си до минимум т.е. само най-, най-необходимото. Изчакват и се готвят за криза, която експертите по всички медии предвиждат. Отделно някои стоки и услуги на този етап просто не са необходими. Не само от финансова гледна точка, а от практична.
Аз, покрай пандемията, открих, че мога да живея без много неща, които до преди това "потребявах" редовно. Споделяла съм и в друга тема-
Скрит текст:
напр. дрехи и обувки. Над 1г. не съм стъпвала в офиса, за какво са ми костюми и всевъзможни дрехи като няма къде да ида така облечена? Грим не слагам почти (само за делови "срещи" с камера), а преди почти всеки ден слагах т.е. и гримове спрях да купувам. Купувах червилца, моливчета и т.н. Боядисвам се 1 път на месец, но прически почти не правя. Преди правех за работни срещи, събирания, Коледни банкети и за какви ли не други поводи. Маникюр поддържам къс и си го оформям у дома. За педикюра важи същото. Преди посещавах маникюрист и педикюрист, за да ме рисуват по ноктите и т.н. Изобщо това лято напр. съм изкарала с 3 панталона и 4-5 блузки. Докато преди пандемията гардеробът ми преливаше от дрехи, обувки всякакви видове и цветове, чанти амнайсет вида. А бижута? О бижута! Обожавам и купувах постоянно. Сега съм ги напълнила в един шкаф и чакат да им дойде времето. Smiley

Общи условия

Активация на акаунт