Нормално ли е да не иска да живеем самостоятелно?

  • 15 130
  • 668
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 638
Макакбе, тук не разрешавате ли проблеми? Наистина ли?

# 46
  • Мнения: 155
Всеки явно си има различно мнение за този казус... Попитах прост въпрос... А взехте да ме съдите все едно съм убила човек... Благодаря на всички за изказаното мнение и ще помоля темата да бъде заключена
. Ами казаха ти, че не. е нормално. Не отговори на въпросите за доходи, ходини, работа и т.н

# 47
  • София
  • Мнения: 12 006
Всеки явно си има различно мнение за този казус... Попитах прост въпрос... А взехте да ме съдите все едно съм убила човек... Благодаря на всички за изказаното мнение и ще помоля темата да бъде заключена
. Ами казаха ти, че не. е нормално. Не отговори на въпросите за доходи, ходини, работа и т.н
Как да отговори, като девойката явно чака всичко на готово и мрънка кой какво не бил направил, за да уреди нейния живот. Тя може да има само изисквания и смята, че щом вече мъти златното яйце, всички трябва да й се кланят и да й угаждат както й харесва.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 36 756
Не е нормално. И сега?

# 49
  • Мнения: 51
Значи не очаквам никой да ме носи.. И не мисля че нося златно яйце.. Проблемът не е финансов, по скоро той не иска да се отделя от майка си... Квартири колкото искаш... Ако някой наистина иска да е с теб и да създава семейство, ще те последва.. А няма да седи при майка си

# 50
# 51
  • Варна
  • Мнения: 36 756
Правилно разсъждаваш за стоенето при майка му. Така че следващата стъпка е логична - намираш квартира, изнасяш се и му поставяш въпроса дали идва при теб или не. Оттам нататък действаш според обстоятелствата.

# 52
  • Paris, France
  • Мнения: 14 196
Значи не очаквам никой да ме носи.. И не мисля че нося златно яйце.. Проблемът не е финансов, по скоро той не иска да се отделя от майка си... Квартири колкото искаш... Ако някой наистина иска да е с теб и да създава семейство, ще те последва.. А няма да седи при майка си

Квартирите струват пари. Пари. Има и сметки. Ти можеш ли да ги плащаш сама? Ако отговорът е да, можеш още вдругиден да се нанесеш в квартира. Защо го питаш и чакаш? А ти самата живяла ли си на квартира? Или от детската се пресели в неговата детска?

# 53
  • Мнения: 1 314
Ако самата ти не си станала самостоятелна преди преместването при младежа и забеременяването, тепърва ще ти се наложи и то на бързи обороти, с повече тежести.
Младежът очеизвадно не ще да носи, докато има кой да му меси.

# 54
  • Paris, France
  • Мнения: 14 196
Гергана, сподели ли с родителите ти и близки? Те какво мислят по въпроса и какво биха направили на твое място?

# 55
  • Мнения: 6 790
Този твой мъж, съпруг ли ти е или просто сте се събрали и те е завел у мамини?
Не е нормално младо семейство да стои завряно в чужд дом. Обаче твоя човек го кефи, защото така той има малко отговорности и му е рахат. Като родиш бебето, с мама му ще го гледате, а на него пак ще му е рахат. Защото ако мама не е в картинката, той ще трябва да си мръдне задника да плаща сметки, да чисти, да се грижи за семейство, а не му се занимава. В голям процент от случаите, това е причината.

# 56
  • Мнения: 155
Има редица въпроси, които трябва да обсъдите. Трябва да знаете с какво разполагате като бюджет и дали ще можете сами да се оправяте. Все пак трябва да сте емоционално зрели и двамата. Ще бъдете родители вече вие и не е редно да стоите при неговите или твоите родители. Да те може да помагат с детето и до там. Детето трябва да расте в нормална среда с баща и майка.

# 57
  • Мнения: 1 625
Гери, момиче.
На първо място си скрий името.
Влизаш си в профила и променяш екранното име, да не ти е фейсбук.
На второ място.
Не се сърди. Тук пишат хора от всякаква възраст, възможности, професии, среда.
Щом всички ти задават тези въпроси, значи има резон в тях.
С искане не става. Възможности има много да, но за да се случат трябва да работят двама, заедно. Говориш така, сякаш очакваш от него да свърши всичко, а ти нямаш дори думата.
Той не е направил, не се е случило.

Сега, в коя седмица си? Мислила ли си аборт, в случай че останеш сама?
Ще взимаш ли майчинство, то ще ти стигне ли за квартира? Ако не стига, има ли някой възможност да помогне?
Ако отговорите са не, то тогава нещата са зле. Имаш два варианта, детето в институция, докато си стъпиш на краката или оставане в детската на тати Мунчо.
Затова се задават тези въпроси, за да те насочат със съвети.

# 58
  • Мнения: 15 004
Да напомня, че ако стоиш там, ти му даваш ясен сигнал, че ти е ок. Независимо какво говориш, действията ти показват, че нямаш проблем.
Да напомня също и че няма гаранция, че ако се изнесеш - ще те последва.
Вариантите са - или се изнасяш, или си затваряш устата. И в двата случая имаш отговорности, различни от гледане на дете.

# 59
  • София
  • Мнения: 35 276
Не е нормално за нас.
Не е нормално, че в 21 век жена се поставя в такава ситуация.
Не е нормално, че няма елементарно семейно планиране.
Не е нормално, че няма диалог между хора, които си правят бебенца в детската стая.
Не, не е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт