смешна тема

  • 3 792
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 336
За протокола и моите са от стимулация.

Обаче като разбрахме, че са близнаци мъжа ми каза на докторката да размърда още малко уреда, за да види дали няма някое трето, дето се е шмугнало и то отзад и не се вижда Laughing По този повод тя разказа една история, че като станала аварията в Чернобил, през следващата година в България се родили 5 тройки тризнаци, а пък иначе тази работа ставала веднъж на петилека най-много. При което мъжа ми й заяви, че следващия път като решим да правим бебета ще идем първо на екскурзия в Чернобил малко или пък ще ме пусне да стажувам в рентгеново отделение, за да ме хване малко радиацийката и да излязат три Crazy Даже беше изнамерил една статия за Чернобил и за хора, които са ходили там на "екскурзия".

Моя мъж също е  зодия близнак, в нашия случай той е разправял на всички познати преди това дълги години, че той ще ги прави по 2-3, за да компенсира, понеже го бъзикали, че е вече над 30, а неговите съученици отдавна имат по 1 и сега второ им се ражда. Така че в случая му се сбъдна желанието и всички го признаха Joy И ние сме от майсторите hahaha

В началото като започнахме да разхождаме децата в парка и той не ме даваше да припаря до количката и все тичаше 10 метра пред мен и гордо изпъчен буташе количката.

Аз никога не съм искала да имам близнаци, даже страх ме е било, понеже имам 2 братовчедки еднояйчни близначки и докато навърших 16 не можех да ги различавам въобще. Обаче моите определено не са по родствена линия, тъй като при тях е по родствена линия откъм майка им, а пък баща ми и техния са първи братовчеди.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 110
"метнали там /с кофата/ ... и готово" ... smile3533 ..

Еми, естествено че с "кофата", иначе - само едно.....  hahaha

# 32
  • Мнения: 2 070
leleee, padam ot smqh s vas.... nqma namereniq da se stimuliram, az dosta durja na chistotatat ot kum priemane na himii,imam si i edno dete veche,ama nqmam nishto protiv i az da udarq s edin kurshum dva zaqka... Q kajete za taq stimulaciq kakvo vi stimulirat, che na men mai mi e v poveche tozi hormon, koito prekusva ovulaciqta po vreme na bremennost gonadotropin mai beshe... i mi e dosta po-oskudna veche menstruaciqta, veroqtno ovuliram vse oshte,no neshto ne e nared... Da ne bi da  eneshto s tova svurzano..Of, v ponedelnik sum na ginekolog i shte pitam tam, no vse oak izpatilite da kajt...taka ne mi se iska da piq hap4eta   Sad Izvinete za latinicata,imam problem s kompa,nqkoi ako moje d ago pusne s kredora,che ne znam kak stava...

# 33
  • Мнения: 1 419
И нашата история си има смешна страна  Laughing
От малка си мечтая да си имам близнаци един ден. Като се оженихме с мъжа ми само го бъзиках, че ще имаме близнаци, а той се стряскаше и викаше "Да бе, да"  Joy Около година по-късно, един ден случайно ме попита каква зодия ще е бебето ако е станало този месец, и аз му казах зодията, която беше наред, а той вика "Само да не е овен, че не се разбирам много с тия хора  Joy" Няколко месеца по-късно, бебето стана и се падна да е овен (терминът ми 4 април), а на видеозона в края на 5г.с. се видяха две сакчета  hahaha Да са живи и здрави до края и двечките, сега ги чакаме с непрекъснато нарастваща любов. А мъжа ми като се позамисли, се сети за много познати, които са овни и му допадат, та сега не иска да се раждат по-рано, че ще се паднат риби  Grinning Естесвено, всичко на майтап го обръщаме, щото толкова много искаме деца, че със сигурност ще са най-милите и обичани от нас същества когато и да се родят  Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 2 070
видяхте ли това - http://www.monitor.bg/life/article?sid=&aid=99030&cid=60&eid=875

А иначе въпросът от горния ми постинг си остава за въпросната стимулация...

# 35
  • Мнения: 7 640
стимулация на ову се прави с антиестрогенен препарат- кломифен цитрат.

# 36
  • Мнения: 7 803
PolarFox е по-бърза  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 2 070
Доста съм неинформирана явно...  newsm78
Хипофизата не отделя ли естроген, който кара яйцеклетките да узряват? И ако е така - защо антиестрогенна терапия? Polar Fox, сигурно ти писна вече да взимаш отношение по моите теми, свързани с това, ама...    bouquet

# 38
  • Мнения: 7 640
не, не отделя, тя отделя ФСХ.
Като намалиш количеството на естрогените, по обратен път се повишава ФСХ и кара яйчниците за се събудят, образно казано.

# 39
  • Мнения: 4 965
Малко встрани от темата.

Ех, че е готино да си имаме медицинско лице в компанията Hug.

# 40
  • Мнения: 2 070
А мерси.... !   bouquet   Вече ще знам.... Аз след едни  гинекологични изследвания  около полвин година след раждането знам, че имам повишено ниво на естроген.. Сега в понеделник ще ги накарам да ми пуснат изследвания пак...

Ами да се върнем на темата, че нали си е смешна, а стана сериозна - някой друг да е правил магии  Wink  засега отчитаме наследственост и стимулация... Ами еднояйчните как ги получавате? /тва прозвуча като как готвите яйцата.../....

# 41
  • Мнения: 219
Ами по ефекта "Божа работа". Май никой не може да каже защо, по какви причини и как се разделя оплодената яйцеклетка. Май може да стане в единият случай до 3-4 ден от оплождането или до 7-8. Не съм абсолютно сигурна. Мойте са еднояйчни и бяха и в една плацента като не си личеше преградата между тях, та хвърлих докита в ужас и паника. После намериха преградата и малко се успокоиха, но аз ги "зарадвах" с други проблеми.
Та, ефектът "Божа работа".
На мен друго не ми е ясно - ако са еднояйчни, но в отделни плаценти как докитата разбират, че са еднояйчни преди да се родят? При мен им беше много лесно, само като ме погледнеха на УЗ и почваха - моно такова, едно онокова и накрая - еднояйчни

# 42
  • Мнения: 7 803
ми аз пък не разбирам как могат да са В ЕДНА ПЛАЦЕНТА  Rolling Eyes май не съм била в час по биология  Embarassed

# 43
  • Мнения: 2 022
jump, ако са се разделили в по-късен стадий, когато се е формирал трофобласт и ембриобласт - тогава има една обвивка (хорион) и от нея се формира съответно една плацента.

# 44
  • Мнения: 7 803
ама аз не знаех, че бебето е В плацентата  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт