смешна тема

  • 3 787
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 022
Неее, не е в плацентата, едната от обвивките на ембриона в по-нататъшен стадий секазва хорион. Тя и именно отделя ЧХГ, с което се констатира бременността. След имплантацията по-нататък от тази обвивка се формира плацентата. Плацентата вече знаем какво представлява.

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 23:35 от Cygnus

# 46
  • Мнения: 7 803
Ами по ефекта "Божа работа". Май никой не може да каже защо, по какви причини и как се разделя оплодената яйцеклетка. Май може да стане в единият случай до 3-4 ден от оплождането или до 7-8. Не съм абсолютно сигурна. Мойте са еднояйчни и бяха и в една плацента като не си личеше преградата между тях, та хвърлих докита в ужас и паника. После намериха преградата и малко се успокоиха, но аз ги "зарадвах" с други проблеми.
Та, ефектът "Божа работа".
На мен друго не ми е ясно - ако са еднояйчни, но в отделни плаценти как докитата разбират, че са еднояйчни преди да се родят? При мен им беше много лесно, само като ме погледнеха на УЗ и почваха - моно такова, едно онокова и накрая - еднояйчни
ето на това исках да обърна внимание  Embarassed

# 47
  • Мнения: 6 390
Моят гинеколог има еднояйчен близнак, който работи в една от известните родилни болници  Grinning
И аз много исках близнаци, и няколко години дори се бъзиках с доктора, че като решим че ще се множим - как звучи само  Crazy Mr. Green - да нареди работите така, че да са близнаци  Wink Grinning Не стана, остава за втория опит  Mr. Green

Но преди доста години давах дори и предаване по тв, - за близнаците - нещо в духа дали чувстват когато единия близнак има големи проблеми, и дали има нещо като телепатия между близнаците - интересно беше, доста двойки близнаци участваха, и моя доктор там с брат си  Mr. Green - едно към едно са си, а сам към 50г. вече  Party, та накрая ги попитаха всички за интересни моменти свързани с това че са еднояйчни близнаци  Party - спомням си само моя доктор каза, че понеже и двамата с брат си са гинеколози - често ги питали дали си сменят ординациите от време на време незабелязано  Shocked ooooh! Joy Mr. Green, и че едно време и двамата ходили с едно гадже - без тя да разбере  Shocked Mr. Green Joy Joy Joy
Разбира се че му казах че съм гледала предаването, и предупредих да не смее да се смени с брат си по погрешка за някой преглед  Crossing Arms Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Само да кажа че 8.г. ходя при него, и са ни доста близки отношенията вече - в смисъл майтапи ме се на взаем много с доктора  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 7 803
и тук имаше наскоро едно предаване, но за конкретна двойка близначки. оказа се, че и двете мацки са си купили еднакви сервизи за кафе без да знаят  baby_neutral иначе бха женени за близнаци  Joy

# 49
  • Мнения: 255
To за майсторлъка на мъжете ни всики знаем Wink Laughing
Когато разбрахме че съм бременна моя ми вика:-Жена две са да знаеш Mr. Green
а когато отидох на лекар и ми остановиха бременността и УЖ се разбра че е едно аз викам на моя:-"Видя ли беебто е едно",пък той"Да да едно ама другия път,близнаци са да знаеш" а аз обеснявам как се вижда всичко на ехографа и скрито покрито няма ,обаче той пак си знае неговата две били и док не е видяла добре Crazy
Даже в 12 г.с. като ни казаха че са две той най-спокойно каза че знаел Joy
Док ми:-Ми те хубаво са ти казали че си бременна ами казаха ли ти че бебетата са две Shocked,а аз най-спокойно НЕЕЕЕЕ
и след 5 секунди КАКВООО КОЛКО БЕБЕТАААА #CrazyА мъжо доволен доволен ми вика:_аз казах ли ти  hahahaи ми се хили насреща.
Ей това е нашата история Grinning

П.П А съвсем скоро ми заяви че сме щели да спечелим 6-ца от тотото ,и знаел така както знаел че сме щели да имаме близнаци smile3521 ЕЕЕ де тоя късмет  rotfImbo

# 50
  • Мнения: 7 803
 merito хайде да ви е на късмет, пък ще почерпиш  Whistling

# 51
  • Мнения: 219
merito, хайде ако ударите шестицата, да го ми дадеш малко тоя твой мъж на заем, колкото и ние да хванем по някоя шестица и ти го връщам. Близнаци няма да искам, обещавам.

# 52
  • Мнения: 1 744
merito, хайде ако ударите шестицата, да го ми дадеш малко тоя твой мъж на заем, колкото и ние да хванем по някоя шестица и ти го връщам. Близнаци няма да искам, обещавам.

И аз, и аз! Joy

# 53
  • Мнения: 355
merito, хайде ако ударите шестицата, да го ми дадеш малко тоя твой мъж на заем, колкото и ние да хванем по някоя шестица и ти го връщам. Близнаци няма да искам, обещавам.
hahaha
ама верно смешна тема стана....

# 54
  • Мнения: 481
Като четох спорите тука за едната и двете плаценти.... Ами моите бяха с две плаценти и с амниална преграда. Когато се родиха, обаче стана ясно, че са еднояйчни, а не двуяйчни както някои от лекарите предполагаха. Това е най-добрия вариант за еднояйчните близнаци, тъй като се хранят отделно и не може да се получи така често срещащия се ефект - едното да се храни за сметка на другото....
Ама извинете, аз се отплеснах и пак ви развалих смешната тема.  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 2 070
не си бе, то си е интересно, аз като не съм го преживяла и не знам и тия подробности ме впечатляват..   bouquet

# 56
  • Мнения: 288
merito, хайде ако ударите шестицата, да го ми дадеш малко тоя твой мъж на заем, колкото и ние да хванем по някоя шестица и ти го връщам. Близнаци няма да искам, обещавам.
.. хммм .. не стига че  smile3515 тотално пренебрегнахте нашия "труд" .. ами сега започват да се появяват наченки на "нерегламентирани услуги" ..  smile3534 .. ще вземеме татковците да си спретнеме едни клубни фанелки .. например:
... МАЙСТОР ...
.. на късия разказ ..  smile3501

# 57
  • Мнения: 255
Давам ви го момичета  Laughingняма никакъв проблем Hug

Ооо да и ако спечелим 6-цата щавам че ще направим едно голямо парти newsm44 Drunk

Общи условия

Активация на акаунт