Да сменя ли детегледачката

  • 1 439
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 114
Аз бих я сменила без никакво притеснение. Как така ще държи детето мокро и ще тръгва по-рано? Съгласна съм, че е недопустимо.
 Аз също съм ангажирала детегледачка, която идва 3-4 пъти в седмицата за няколко часа, но такова нещо не ми се е случвало /слава Богу/ . Много съм доволна как се грижи за детето и си личи, че  на него му е приятно с нея.   Мога да разчитам на 100% на нея.
наистина е неприятно, че е майка на приятел, но все пак детето ти е по-важно, нали?
Успех в търсенето!
 

# 16
  • Мнения: 1 403
Изобщо не си крайна  Naughty Аз сигурно още първия път щях да я сменя  Sunglasses

# 17
  • Мнения: 5 468
О! Още първия път, когато видя, че детето ми е мокро, щях да я скастря яко. На втория път,  щях да я бутна по стълбите и да я питам, накъде се е разбързала...
Веднага ще я изритам!
Веднъж отивам да взема Гери от яслата по-рано. Лелите знаят, че отивам да я взема последна иявно половин час преди това й сменяха памперса. Отивам аз 1 час по-рано и заварвам картинка - памперса й виси до коленете... личи си, че цял ден е стояла с него. Кипна ми ла***то!!! Забучах на лелката... тя вика, че Гери нямала памперси и за това не й го били сменили! Моооля? Всяка сутрин нося по 3 памперса. Нямала! Пфу! Вбесена от очевидната лъжа, взех да отварям всички шкафчета на децата и да търся памперс. Намерих един и й го връчих - "Смени на Гери памперса, аз утре ще върна на майката на това дете един памперс..." Лелята смени памперса, учудена, защо съм ядосана. Ама как пък не?! Ако тя цял ден седи с мокър задник, как ще й е? А после..., чудим се в къщи, защо боледува толкова често... А не бе, здрава ще е при такова "качествено гледане".
Аз уж да отговоря по темата и пак задълбах в раната си - яслата Blush.
ИзгонИ гаднярката!!! Но й кажи, че си недоволна от начина й на гледане, а не че нямаш нужда вече или нещо такова - омекотително...

# 18
  • Мнения: 5 877
Благодаря на всички за подкрепата - да уточня - при нас живее и майка ми , но има начална форма на склероза и не мога да й поверя детето за гледане-заради това плащам на детегледачка. Снощи се срещнах с безработна учителка-много зле финансово и смятам от утре да я наема. Единствено ме спира това, че я намерих по обява-разлепих околните блокове с обяви и не я познавам. Но като детегледачката за която ви писах е майка на приятел на мъжа ми - то какво от това! Напротив-мъжа ми е толкова притеснен-как ще й кажем-как ще реагира приятеля му,аз също треперя как ще мине довечера разговора

...силно ти препоръчвам да пуснеш обява и да интервюираш няколко души. Аз имам чудесен опит със студентки, разбира се - не за целодневно гледане.
Тази учителка виждала ли е детето? Как реагира, когато то се размрънка? То как й реагира? Поговори си с нея за децата, как според нея трябва да се гледат, какво би направила в тази и тази ситуация...

# 19
  • Мнения: 3 089
добре е, че си решила да смениш #1, но пък #2 може да е също толкова неудачен избор. не случайно на запад има места, които обучават жени (и мъже) за работа с деца - затов аи има специални агенции. приготви се за проблеми и неуредици. а ако няма - толкова по-жобре - имала си късмет.
  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 734
Здравей. Аз все още нямам дете, но съм била детегледачка четири години и това, за което говориш е недопустимо. Струва ми се, че тази жена не само не обича работата си, но и дори не я върши просто като работа. Много пъти съм казвала, казвам го и сега, годините като детегледачка съм била много щастлива, чувствала съм се прекрасно. Това не е работа, това е любов и призвание.  Когато отиваш да гледаш чуждо детенце трябва да се ръководиш единствено от мисълта, че ти оставаш по някакъв начин в живота му, в съзнанието му, това е огромна отговорност, но и огромна признателност ако се справиш. Не мога да си представя просто да изпълняваш нечии препоръки, без да влагаш любов в грижите си. А твоята детегледачка дори и основните задължения не върши.
Намери си някой друг, сигурна съм, че има свестни хора. Simple Smile
 

Абсолютно съм съгласна с теб!!! Много си права

# 21
  • Мнения: 365
Какво значи да си крайна? Ти ако не си изпълняваш задълженията на работа, мислиш ли, че някой ще те държи? Още повече, че тази работа е по-отговорна от много други!

# 22
  • Мнения: 23
Аз даже нямаше и да и платя!

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 147
Снощи се разделих с предишната гледачка - реакцията й бе доста остра , но както и да е всичко е в миналото. Днес отново съм притеснена-детето ми е с нова жена-преди малко за пореден път се обадих по телефона-явно всичко е наред, но докато се прибера довечера след работа и видя дъщеричката ми в какво настроение-не зная как ще издържа.
Дано всичко да е наред-ако не пак ще търся друга жена-горкото ми дете!
Много благодаря на всички-благодарение на вас осъзнах че съм в правото си и че по-важно от детето ми няма на този свят!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 901
Късно се включвам, но все още мога да дам коментар и да си извлечеш полезни мисли от него.

Ние също сме с детегледачка. От обява я намерих, не е баба, по-млада е от майка ми. Когато я оставих за първи път с детето беше за цял ден, но и бебата беше на 4,5 месеца. Честно да ти кажа - притеснявах се за жената, не за детето ми. Справя се много добре, макар и да нямаше опит преди това. Не знам това ли е било призванието й в живота, но съм достатъчно доволна от нея.

Преди няколко седмици стана така, че имаше голяма вероятност да се разделим и набързо проучих други варианти. Оказах се с доста алтернативи, включително и 2 попадения на нови детегледачки, които имаха опит и ми вдъхваха доверие. Очевидно има желаещи да правят това, не е толкова трудно да се намери. Как щяха да се справят, как детето ми щеше да понесе промяната (каквато и да беше тя) не мога да кажа, защото си останахме в крайна сметка със  старата детегледачка. В крайна сметка стресът по притеснението за детето ми беше голям, та дори не можах да си отдъхна с облекчение, когато останахме на стария вариант. Сега, след почти 2 седмици, ми е отново комфортно. Имам доверие на тази жена, грижи се добре за детето ми - не съм го заварвала мокро или мръсно, дори я облича с по-хубавите дрешки, нещо, което все още не мога да превърна в навик за мен - все ги пазя за по-такива случаи, докато накрая омалеят! Е, имам и аз моменти на раздразнение - като видя някое петно по земята, дето ми вади очите от външната врата! Явно някои неща не й правят впечатление, както на мен, ама и аз не съм перфектната домакиня. Явно лошите дни в работата си казват думата понякога. Но аз съм наела тази жена да гледа детето ми, а не да ми чисти къщата. Дори съм й казала - Биляна е приоритет, ако нямаш възможност дори не й мий съдовете след ядене!

Не се притеснявай за новата жена и не й залагай най-високата си летва за прескачане. Дай й шанс първо, но не пропускай да отбелязваш винаги някой недостатък, ако се налага. Важното е тя да е спокойна, когато гледа детето ти, а тогава и ти ще си спокойна.

Общи условия

Активация на акаунт