Възпаленине на гърдата при нелактиращи жени

  • 2 242
  • 9
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 192
Здравейте, момичета,
Преди 20 дни внезапно ме заболя едната гърда, като при травма. За две денонощия болката се усили, гърдата стана червена, твърда, подута и по-топла. Зърното се изкриви. Веднага отидох на ехография на гърди, пратиха ме и на мамография. От двете изследвания не се виждат туморни формации, лекарката каза, че мамографията показва възпаление.Видяха се и увеличени лимфни възли, но не паталогично. Изписа Аугментин за 10 дни. Изпих го, на 5-6тия ден от него болката и червенината намаляха много, гърдата върна предишния си вид. Успокоих се.  И седмица след последния прием на АБ започна отново болка, но мноооого по-лека, няма зачервяване или асиметрия. И едната гърда е по-топла от другата. Не кърмя, преди 5 години направих 2 пъти мастит от кърмене, пак на същата гърда. И за това казват "Предразположена си". ЛЛ казва само, че ако мине от АБ всичко е наред.
Притеснява ме възможността за възпалителен рак на гърдата, който много имитира мастит. Въпреки, че се повлия от антибиотика (което основно носи успокоението, че не е този вид рак) започналата наново болка ме притеснява, защото често точно неповлияването от АБ насочва към това съмнение. Четох, че мамографията и ехото не винаги виждат точно този възпалителния рак, защото не прави бучки, а евентуално удебеляване на тъканите, които и при мастит са същите.  И какъв е този мастит при нелактираща гърда? Даже не са и казали, че е мастит, а само "инфламинация". Странно и страшно ми е. Втелявам ли се? Достатъчна ли е мамографията да ме успокои и да спра да мисля лоши неща? Има ли нужда да правя някакво друго образно изследване, ЯМР например за доизясняване? Благодаря предварително на тези, кооито отделят време да ми отговорят.

# 1
  • Мнения: 25 641
Минах преди години през тази драма. Спокойно, не е възпалителен рак. (И аз се бях панирала, че е това, заради неправилно изписан и недействащ антибиотик.)
Намери си добър хирург. При мен проблемът се разреши много бързо и лесно с лека операция. Дори забележим белег не остана. Simple Smile

# 2
  • Варна
  • Мнения: 192
Как' Сийка,
Блгодаря ти за успокоителните думи.

# 3
  • Мнения: 25 641
Просто намери добър хирург и си разреши проблема, докато не се е усложнил.
Успех и бързо оздравяване! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 11 362
Добре де, моля Кака Сийка да сподели какво точно направи хирурга, че да оправи с операция гърда при диагноза възпаление? Какво се оказа?

# 5
  • Мнения: 25 641
Възпалението се овладя с антибиотик и компреси с риванол. Но хирургът ме предупреди, че пак ще се случи и че е добре да се оперирам. Така и стана – още на следващия месец се получи същото възпаление. И отидох да ми премахнат причината, защото възпалението не става от само себе си, нещо го предизвиква.
Най-важен беше резултатът от хистологията. Облекчението, че нямам рак, няма смисъл да споменавам колко важно е в такъв момент.
А и хирургът на всеки контролен преглед ме уверява, че е изчистил всичко подозрително и не би трябвало да имам повече проблеми с точно тази жлеза.

Скрит текст:
От епикризата: Хронична фиброзна мастопатия, дуктектазии
Резекцио секторалис гландуле мамме синистра. Параареоларен разрез. Извърши се секторална резекция с отстраняване на мастопатично подобна тъкан с дилатирани канали, пълни със секрет и множество кисти с р-ри 1/1 см под ареолата.

# 6
  • Мнения: 11 362
Радвам се, че всичко е наред. Превенция има ли? Добавки?
Какво ти е мнението за този Бамбуков прашец като лечение и преенция на мастопатии?

# 7
  • Мнения: 25 641
Пих известно време масло от вечерна иглика – облекчава напрежението и болките в гърдите.
Вече не пия, защото не ми се налага. Това за добавките.
Превенцията – ежегодни прегледи при хирурга, който ми дава направление за ехография.

# 8
  • Мнения: 20
Zdraveyte mami! Imam edin vapros na tazi tema! Ot mesec me boli ednata garda blizo do areola syakash ima ostanalo mlyako! Zachervyavane nyamam mislya samo che lekichko e poduta! I az se izplashis za drugoto ta reshih da popitam kak se razviha neshtata pri vas. Ne me boli cyalata garda samo tova myasto blizo do areola kato go natisna ili pro dopir! Ne karmya ot edna godina! Bihte li spodelili opita si s men. Az temperatura nyamam pri vas imashe li temperatura? Blagodarya Vi predvaritelno za otgovorite! Izvinyavam se za latinicita ne moga da si opravya nastroykite!

# 9
  • Мнения: 24
Здравейте момичета  търсех търсих и реших да пиша тук . От миналия месец усетих леко пробождане в зърното на лявата гърда . Първо си помислих  че е от овулация  но този месец отново даже след цикъл. След самото пробождане зърното е по чувствително и  леко зачервено  и се успокоява след малко. Отидох на преглед ехограв и всичко е ок но..продължава с дискомфорт  много съм притеснена запазих час при гинеколог  . Не съм кърмачка.на 41 г съм.

Общи условия

Активация на акаунт