Обърната матка

  • 898
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте на всички искам да попитам, бременна съм в почти 3-тия месец но гинеколошката не позволява да имаме полови контакти защото съм с обърната матка

# 1
  • Мнения: 1 585
Какъв е въпросът? Много съобщително изречение.
Не бой се - твоят мъж няма да е нито първият, нито последният оцелял без секс през бременността.

# 2
  • Мнения: 1 106
Здравейте на всички искам да попитам, бременна съм в почти 3-тия месец но гинеколошката не позволява да имаме полови контакти защото съм с обърната матка

И моята е такава, но не са ни забранявали нищо като бях бременна. Не знам изобщо какво значи това, че е обърната, само ми казаха че не е проблем че е такава. По-опитните да кажат мнение.

# 3
  • Мнения: 739
Аз също съм с обърната матка ( когато самата матка и яйчниците са издадени по към таза, води се, че е по-трудно забременяването при жени с обърната матка, но не е задължително), но през бременността не сме се въздържали. Не е имало проблем поне при мен.

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 710
Едва при втората ми бременност ми казаха, че съм с "обърната матка". Обясниха ми, че половите контакти е възможно да са съпроводени с лека болка, това е физиологична особеност. Въздържахме се от полови контакти по други причини през цялата бременност, нямаха общо с позицията на матката (за която разбрах от един преглед случайно).
Доколкото разбрах, по-трудно се забременява, но и това отричам като хипотеза, тъй като двете ми бременности бяха от "първи опит всяка".

# 5
  • Мнения: 1 021
Да, както са казали по-рано - нито е първият, нито последният мъж, оцелял без секс 9 месеца хаха...Ние също се въздържахме през цялото време, а и честно казано въобще не ми беше до това, камо ли в началото, когато ми се гадеше постоянно и нямах никаква енергия. Дори без конкретни медицински индикации, аз не бих рискувала дългочакано бебе заради единия кеф, а и мъжът би трябвало да влезе в положението ти. За обърната матка и аз съм чувала, че е възможно самото забременяване да стане по-бавно. Аз също съм с обърната матка и при мен стана мнооого бавно, но може би и по ред други причини.

Общи условия

Активация на акаунт