Любимото кисело зеленце ?

  • 5 376
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 819
Някой слагат зърна царевица, други за цвят слагат едно нещо,като цвекло,ама червено,по нашия край му викат чукундур.  chef

# 16
  • Мнения: 15 619
Всичко с кисело зеле ми е любимо: кисело зеле с пилешко,свинско, пуешко, боб, ориз, сармички.
Обожавам и пилешка супа с кисело зеле, невероятна е.

# 17
  • Мнения: 7 091
      А бихте ли споделили как го правите киселото зеле, какво слагате допълнително (от сорта на цвекло и т.н.) и кога като време го слагате (имам предвид в бидоните)  Simple Smile

 Аз не слагам нищо допълнително, само ако намеря пръчки от лоза, ама това тук в САЩ си е почти невъзможно Simple Smile. СЛагам го в зависимост какво е времето- миналата година септемви беше много топло и го сложихме по-късно, но тази година хвана студа още от средата на септември. Сложихме го преди 1 седмица..даже добре че видях темата, че трябва да го преточа Simple Smile.
На 100 л слагам 1.800- 2 кг морска сол. Изрязвам кочаните и цепвам дупето на зелката за да може по- бързо да поеме водата. Напълвам мястото на кочана със сол и нареждам. Отгоре наливам водата. Преточвам всеки ден първата седмица и на 2 дни втортата седмица. След това не го преточвам. В зависимост от времето е готово за месец- месец и половина.

Общи условия

Активация на акаунт