Седмокласници 2020/2021 - Черешката на тортата - (28.06 - 04.07)

  • 84 709
  • 1 639
  •   1
Отговори
# 1 605
  • София
  • Мнения: 17 592
А пък аз както бях сигурна, че всичко сме изчислили, едва днес установих, че не сме 😁
Ако първо пишем четири паралелки от едно училище, а след това две от друго училище и детето е прието в първата поред от второто училище, не може да пусне заявление за втората паралелка от второто училище, нали така. Защото тя се пада на шесто място в подреждането, а той вече е приет на пето ?
А щом шестата е по-желана от петата, защо ще ги подреждате по описания от вас начин?
Защото първото училище е по- желано от второто и ако не го приемат на първо класиране там, искам да участва и на второ класиране, а във второто училище има голяма вероятност да бъдат запълнени паралелките още на първо класиране Simple Smile


Това няма как да стане, ако предположим, че е бил приет на първо класиране във второто училище - неговото собствено място се освобождава за второто класиране. И той ще се класира отново на него, ако не му стигне балът за по-високо в желанията място.
Горе-долу така работи:
Класират се всички участва ли деца и местата и паралелките се вписват с молив. На записалите се деца омастиляваме. На другите изтриваме с гумичка. Правим отново класиране, по същите правила, но включваме само местата, които не са омастилени и само децата, участващи на второ класиране (т.е. без записаните, без записаните в ЧУ, които не подадат заявление за участие във втори етап). И понеже правилата са същите, всяко дете може да се придвижи напред - ако има "освободени" места, или да се класира отново на същото, там, където преди малко сме го изтрили с гумичка. Отново - понеже правилата за класиране, паралелките, баловете не се променят, само броя на местата и броя на децата, но всяко "изтрито" дете е било вписано с молив някъде.


Кали, може ли да сложиш в новата тема...
Няма проблеми. Ще кача и статистиката.
И ако още нещо се сещате, пишете.


Амиии... Може би датите за класиране и записване вместо датите за НВО, статистиките вместо всички ПИ, НВО модели, действия по време на самия изпит и т.н., които вече ще трябват евентуално на догодишните ... Впрочем, може би било полезно някой да го запази първия пост в този му вид за следващите 6-класници - някой, който има 6-окласници... че после не може да се цитира.

Последна редакция: нд, 04 юли 2021, 16:07 от katiABV

# 1 606
  • Мнения: 1 402
Цитат
Допълвам се: Ако искам да уча руски в Първа английска като компромисен вариант, няма как да пиша испански или немски преди нея, защото ще има тапа и бала е по-нисък от този на другите две. А и не се знае тази година на кой какво ще му скимне, водейки се от балове и резултати, а не от желанията и усещанията на детето.
[/quote]


Не, няма смисъл, но няма и смисъл да я пишеш отзад... Един вид това ефективно е паралелка, която изобщо не е била посочена като желание.
Съмнявам се и с 10 т. да се разменят паралелките в рамките на година, за повече - пълен абсурд.
[/quote]

Аз това подчертаното не го разбрах.
Относно това има ли смисъл да се пише паралелка или не...Винаги има смисъл, защото баловете тази година може да нямат нищо общо с миналогодишните. Всичко което тук си говорим е само прогноза и никой не може да е сигурен къде с какъв бал ще се влезе тази година.

# 1 607
  • Мнения: 1 380
[/url][quotпe author=sladkish4e link=topic=1348952.msg43103447#msg43103447 date=1625378481]
Здравейте,
Дъщеря ми е с бал 443 и се е спряла на 1АЕГ - София или 133 (Руската гимназия).
И ние се колебаем между Първа АЕГ и Руската, но с първи руски. Обаче мисля, че минамалния прогнозен бал за Първа е 454 и това ще реши проблема, тъй като дъщеря ми е с 449,5. Не вярвам да паднат с повече от 2-3 т., а за 10 абсурд.
За съжаление и в Приложната не й се получи. Тази година голяма секира там. Една четвърт двойки. Моята не е с 2, но и не вярвам да падне много приемната оценка.
[/quote]
За 2-ро класиране пада балът и имаме реален шанс.
Както е паднало нивото на 1АЕГ, като нищо да се срине с 10 и повече точки БАЛ-ът.
В крайна сметка, каквото е писано ще стане! Simple Smile

# 1 608
  • София
  • Мнения: 17 592
Цитат
Допълвам се: Ако искам да уча руски в Първа английска като компромисен вариант, няма как да пиша испански или немски преди нея, защото ще има тапа и бала е по-нисък от този на другите две. А и не се знае тази година на кой какво ще му скимне, водейки се от балове и резултати, а не от желанията и усещанията на детето.


Не, няма смисъл, но няма и смисъл да я пишеш отзад... Един вид това ефективно е паралелка, която изобщо не е била посочена като желание.
Съмнявам се и с 10 т. да се разменят паралелките в рамките на година, за повече - пълен абсурд.
[/quote]

Аз това подчертаното не го разбрах.
Относно това има ли смисъл да се пише паралелка или не...Винаги има смисъл, защото баловете тази година може да нямат нищо общо с миналогодишните. Всичко което тук си говорим е само прогноза и никой не може да е сигурен къде с какъв бал ще се влезе тази година.
[/quote]


Предполагам, че прогнозният бал за испански и немски е значително по-нисък, не съм проверявала, но ако е така би попаднало трайно в по-малко желаната паралелка.
А доколко може да се прогнозира на основа на миналогодишните балове... Възможно и вероятно е да се разменят паралелки, но по-скоро такива, които са имали близки балове миналата година. Не такива със сериозни разлики.

# 1 609
  • Мнения: 2 905
От утре започват записванията. Кога смятате да подавате желания? Първият ден или последният?

# 1 610
  • Мнения: 10 998
Първият, че да се свършва. Надявам се да ни приемат системно програмиране в Попов от първия път, да го запиша веднага и да почна да проучвам школи по английски и немски, както и спорт. Искам следващата година да е нормална, да се ходи на училище, въобще да се живее. Сигурно и учителка по математика ще трябва да търся, Абе с една дума ще е яко изваждане. Не ми е много приятно, но друг начин няма.

# 1 611
  • Варна
  • Мнения: 3 903
Искам следващата година да е нормална, да се ходи на училище, въобще да се живее. Сигурно и учителка по математика ще трябва да търся, Абе с една дума ще е яко изваждане. Не ми е много приятно, но друг начин няма.
И аз, и аз! А защо отсега търсиш учителка и школа? Аз бих и чакала да видя как ще потръгне в училище.

# 1 612
  • Мнения: 3 157
Как става самото редене на желания в системата-трябва да сме си извадили кодовете на паралелките и да ги наредим в някакъв файл или пишем името на училището и се зареждат предлаганите специалности?

# 1 613
  • Мнения: X
Разгледай информационния файл от системата. Може да въведеш код на паралелката, може и да си избираш от менюто. Можеш да разместваш с помощта на стрелките. Във файла има снимки, ще добиеш някаква представа.

# 1 614
  • Мнения: 10 998
Свети, те на15 ще е тръгнат на училище и ако пак ще затварят държавата ще е началото на ноември. Тя школата ще е стартира и платена вече.

# 1 615
  • София
  • Мнения: 1 635
Кристина, защо не пробвате и Ломоносов. Много хубави мнения има за него, но нямат системно програмиране. Помня, че според теб балът на младежа не е много.
Все пак, те на тази възраст не винаги знаят, какво искат. За паралелка Компютърна техника.

П.п. вероятно вторник ще пуснем заявлението.

Задължителната литература няма да държа да се чете. Младежът заяви, че иска, но като знам произведенията очаквам да размисли.

# 1 616
  • Мнения: 1 402

А доколко може да се прогнозира на основа на миналогодишните балове... Възможно и вероятно е да се разменят паралелки, но по-скоро такива, които са имали близки балове миналата година. Не такива със сериозни разлики.
[/color]

Аз не бих се водила от такива разсъждения, колкото и логични да са. Представи си колко ще ни е яд, ако в най-високо баловата паралелка, която не сме писали, защото нямаме никакъв шанс, тази година няма много кандидати и бала падне драстично. Тъй като нищо не се губи и не пречи...ще пишем всичко, без да мислим за баловете от минали години.  Това е най-правилната стратегия според мен!

# 1 617
  • Мнения: 3 157
Благодаря,ориентирах се за техническата част при подаването.
Излезе ми някакво 19 су,оето изглежда прилично,намира се на комуникативно място,но баловете са ниски.Какво не му е наред?

# 1 618
  • София
  • Мнения: 3 892
Утре след работа или във вторник пак след работа ще ги подаваме. Не ми се ще да бъде в сряда в последния момент.
Девойката вече си е подредила желанията, пък дано има късмет и да я приемат там където най - много иска.

# 1 619
  • Мнения: 4 063
Редово квартално училище. Дъщеря ми беше в него до 5-ти кас. После директорката се смени и нямам поглед как вървят нещата.

Общи условия

Активация на акаунт