Колко често готвите и ....?

  • 3 735
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 825
Обикновенно готвя за едно ядене, аз самата не обичам да ям едно и също 2 пъти подред  Blush
Ако сготвя повече, обикновенно прескачаме един ден и се опитвам да го пробутам на масата на следващия .

# 31
  • София
  • Мнения: 7 097
Готвя веднъж-два пъти максимум в седмицата /става въпрос за манджа/ и ако не се изяде до 2-3 дни го изхвърлям. В събота или неделя ходим на обяд при майка ми и тя ни изпраща с порядъчно количество манджи  Grinning Ако междувременно останем без готвено си печем пържолки, правим омлети или си взимаме китайско.

# 32
  • Мнения: 184
Тъй като вкъщи ядем само вечер, готвя 2 или най-много 3 пъти в седмицата. Манджите ги ядем по 2-3 дни - зависи колко са били вкусни  Crazy

# 33
  • Мнения: 330
 Готвя само за вечеря (закуските не ги броя за готвене  Simple Smile ), а количеството е само за едно ядене (за 3 гладни душици  Simple Smile ), но понякога остава малко, което изяждаме на обед още на следващия ден.
 По принцип ми е много гузно да хвърлям храна, затова ако е останало и на никого не му се яде от яденето повторно пак си го прибирам в хладилника и го хвърлям като се развали  Embarassed . Не че изобщо има някаква разлика  дали ще го хвърля веднага или след ден два, ама пустата му съвест е по-спокойна, че не съм хвърлила хубава храна . . . уж  Embarassed !
 Както вече казах, ако ще ядем остатъците от предишното ядене ги ядем веднага, още на следващото.

# 34
  • Мнения: 27 524
Искам да питам нещо newsm78

1. Колко често готвите? В смисъл за едно ядене или гледате да има за два-три дни?

2. Колко време е нормално да стои едно ядене в хладилника? В смисъл , ако сте сготвили една тава с нещо, след 3-4 дни ядете ли го, ако е останало или го хвърляте?

3.  Ако сте сготвили по-голямо количество за обяд, ядете ли същото за вечеря или редувате с нещо друго?
 

1. Най-много веднъж седмично и когато ще имаме гости  Grinning

2. Около 2  дни, може и още, но ако толкова е стояло, гаранция, че няма кой да го изяде  Grinning

3. Зависи, понякога да. Ако не ни се яде или е манджа (не ядем манджи вечер), го хапваме за обяд на другия ден  Simple Smile

# 35
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Готвя всеки ден.
Втори път едно и също ястие не се яде и поради тази причина остатъка  си го прибирам във фризера.А когато съм прекалила с разходките и шопинг -терапията-хоп,вадя го като ново.И се изяжда Laughing
В последно време дори,когато правя нещо трудоемко,умишлено е в по-големи количества,за да го прибера в кутийките  и си имам сготвено във фризера.Става въпрос за варен бял боб,сарми,варен език,мусака...
Нищо не изхвърлям-всичко в кутийките.

# 36
  • Мнения: 983
Готвя почти всеки ден в най-лошия случай през ден. Мъжете ми на обичат да ядат една и съща храна по няколко пъти.
Аз оставям храната в хладилника да престои максимум три дни, и зависи най вече от храната. Ако е пържена риба или някакъв дроб два дни и хвърлям.

# 37
  • Мнения: 2 126
Всеки ден готвя.Ако остане от обяд го ядем и на вечеря като разнообразявам с някаква салатка или сос ако позволява яденето.Иначе незнам колко е нормално да стои едно ядене в хладилник,ама аз май не ги обичам престоялите манджи WinkТова за кутийките във фризера,обаче,много ми харесва като идея  bouquet

# 38
  • Мнения: 4
И аз гледам едно ядене да стигне за 2 пъти поне, добре, че в къщи не са много притенциозни! Защото като дойде момента да чуя репликата "А сега какво ще ядем?" няма отърване!

# 39
  • Мнения: 4 406
ядем една манджа поне 2 пъти, на детето готвя отделно, всеки ден

# 40
  • Мнения: 3 042
1. Колко често готвите? В смисъл за едно ядене или гледате да има за два-три дни?

Обикновенно готвя през ден, но понякога и през два. В събота и неделя готвя и двата дни. Гледам да има храна поне за още един ден . Често между манджите правя и нещо бързо за хапване.

2. Колко време е нормално да стои едно ядене в хладилника? В смисъл , ако сте сготвили една тава с нещо, след 3-4 дни ядете ли го, ако е останало или го хвърляте?

Обикновенно до 3-тият ден всичко е изядено, но ако е останало нещо го хвърлям
 
3.  Ако сте сготвили по-голямо количество за обяд, ядете ли същото за вечеря или редувате с нещо друго?
 


Понякога ядем и на обяд и на вечеря едно и също.

# 41
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
1. Ами обикновено гледам да сготвя така че да е за едно ядене, максимум две, за да се изад,докато е прясно

2. Седи ли 3ти ден в хладилника - заминава в кофата

3. Ами в събота и неделя се храним и навън, но обичам да приготвям кулинарни наслади за стомаха и за окото Crazy и обикновено остава за вечеря или за обед в неделя

# 42
  • Мнения: 3 248
1. Обикновено готвя с идеята да бъде еднократно, но понякога се случва и да остане.
2. Нямам навика да държа една манджа с дни в хладилника - съответно и няма как да я ям - хвърлям я.
3. Ако от обяда остане нещо - сервирам го и за вечеря, но добавям и друго за разнообразие.

# 43
  • Мнения: 603
1.Като готвя го правя да има за два пъти,но обикновено не става.
2,Като ми остане ядене го прибирам в хладилника и дори и 3 дни да стои го ядем,е има и изключения,когато хвърлям.
3,И за вечеря можем да ядем от обедното ядене,но зависи от случая

# 44
  • Мнения: 619
Готвя почти всеки ден,и да остане никой не го яде.
Гледам да не задържам храна в хладилника.

Общи условия

Активация на акаунт