Косата ми стана ужасна! Хелп!!!

  • 2 783
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте! Simple Smile)
Боядисвам се от 5 години насам, последно бях червена, но я изрусих и бях с балеаж. Изглеждаше перфектно, но когато боята се отми косата ми стана буквално оранжева, заприлича на метла и при всяко рясане махам огромна топка косми от нея, ама голяма. Сега мисля да си я боядисам с безамонячна боя в тъмно кестеняво(моя цвят) и да я подстрижа доста. Какво ще ме посъветвате друго да използвам, поне малко да я съживя..

# 1
  • Мнения: 516
Работя във фризьорски салон. Червената боя трудно се маха, дори и да ти изглежда, че се е отмила. Нормално е да оранжевее след изрусяване. Тонерът се е отмил и си останала по фон на изсветляване т.е на гол блондор. 🙂 Дали ще се боядисаш в кестеняво или ще отидеш да ти направят тониране с безамонячна боя за убиване на оранжевите оттенъци ти си преценяваш, косата няма да се съживи, ако вече е изгоряла. Ще те спаси само ножицата, търпение и професионални продукти - маски, терапии и шампоани за хидратиране.

# 2
  • Мнения: 2 627
Преди 10 дни и аз я направих тази работа,като стоях повече от час със изсветлителя (смес 40 и 30).. Ама моята коса е много здрава, и нямам проблем.. но определено не е и жълта.
Имам 2-3 кичура само, които са по-скоро оранжево-червеникави.Не съм забелязала да се скубе, или да е като метла.
След 3 дни съм на повторна процедура, но аз гоня много светло русо-почти бяло.. Така, че доста време ще ми отнеме 😁
А, и беше до кръста ми, подстригах я на черта.
Ето това ползвам

# 3
  • Мнения: 4 246
Внимавай, защото аз се обезцветявах от черна и в началото и аз 'нямах проблеми', но ела да видиш след едно известно време какво стана. Сухи дължини, започна да се къса и от коса до средата на гърба, стана до раменете, че и над тях, подстригах я, но и нагоре имам накъсване. И наистина само ножицата е спасението, мъртва ли е косата, никоя терапия не може да я спаси, а аз пробвах много, включително и използването на професионални продукти за силно увредени коси Керастаз терапист, Лалга, еластисайзър екстрийм на Ф. Кингсли, Възстановяващата на алфапарф.

Последна редакция: пт, 02 юли 2021, 14:11 от krystall

# 4
  • Мнения: 472
Спираш да се боядисваш или се подстригваш . Друг вариант няма.
Моята коса беше изгоряла От обезцветяване като я правих червена. Подстригах я до раменете. Започнах да я къносвам . Една година не е подстригвана, нямам цъфтежи и е по-жива от всякога. Когато я боядисвах искаше ножица всеки месец и краищата все бяха сухи като метла.

# 5
  • Мнения: 4 246
Много зависи от боята. Хубавите професионални бои, чрез пигмента заздравяват косъма и косата може да получи блясък и здрав вид. Но изгореното си е изгорено все пак.

# 6
  • Мнения: 56
Няма как да възстановиш увреденото, но може да стимулираш по- бърз разстеж. Аз се подстригах на пластове, с маска от черно ямайско рециново масло, засилих разстежа.

# 7
  • Мнения: 6 764
Професионална козметика за коса - шампоан, балсам и маска. Олио ако краищата се заплитат. Боядисване при фризьор с качествена боя, дори амонячна, ако боята е добра, няма да увреди косата. Лятото без топене на косата в басейн/морска вода, носене на шапка за слънце при последните две.

# 8
  • Мнения: 620
Същото се получи и при мен. Понеже имам много бяла коса, реших да я изсветля. В началото нищо, но след месец почна да капе много и сега се връщам към кафявото.

# 9
  • Марс
  • Мнения: 615
Не разбирам идеята да се омацаш с кафяво отгоре. Изгореното ще си остане изгорено и под кафявото.

# 10
  • Мнения: 4 246
Идеята е да не ходиш примерно оранжев. Другата идея е че при вкарване на пигмент косата се подхранва, особено от професионални бои, защото иначе стоиш "по един блондор".

# 11
  • Мнения: 2 627
Ето това ползвам аз за жълтите оттенъци, само че трябва много да се внимава. Отделно двучасова маска с кокосово масло, преди измиване, балсам по време на миене, и олио на Orofluido след изсушаване. Косата ми е мека, хидратирана, и не се скубе.
Скрит текст:

[spoiler/]

# 12
  • Мнения: 516
Аз също съм руса и използвам антижълтия шампоан на Nook, но много рядко. Естествена 7-ца съм и се боядисвам с изсветляващата боя на Wella, номер 12/81+12/89 с 12% само корените, като добавям допълнително лилав пигмент и косата ми става много красив цвят.
Отделно след баня използвам кристалите на organic way, сметана на Milkshake с папая за разплитане и млякото на Milkshake 12в1 за топлинна защита. Шампоана ми е Диапазон, най-обикновен, който доставят в салона, защото от него не ми се омазнява косата, а и крем-балсам на Nook за склонна към оплитане и накъсване коса с кестен и хвощ. От всички продукти съм много доволна.

# 13
  • Мнения: 8
моята коса за година и половина преживя две потъмнявания и две изсветлявания, скъсих я доста, и от плътна черта стана на всякакви дължини етажи от накъсване.Но откакто започнах да използвам шампоан, балсам и спрей за растеж на Алтерна, косата ми се съвзе даже ми расте много нова и стърчи отвсякъде. За първи път да усетя разлика в косата си от някаква козметика, заслужава си.

Общи условия

Активация на акаунт