Полигон или пуст път/ паркинг около София?

  • 9 639
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 139
Опитах се да намеря такава тема, но не успях...
Предстои ми подновяване на книжка, но реално не съм карала от над 12 години. Искам след като подновя документите, да отида с приятеля ми някъде на спокойствие и да си припомня А и Б на шофирането, за да навлизам постепенно.
Та знаете ли места около София - полигони, паркинги, по-пусти пътища - от където да почна без опасност? Мерси предварително!

# 1
  • Мнения: 3 589
преди ползвахме до битака Орландовци
но през седмицата, защото уикенда ако има битак е пълно и ограничено като достъп

# 2
  • Мнения: 40 924
С дъщеря ми сме карали на паркинга на Хоум макс. След работно време е много празно, а и отляво има затворени заведения и също е празно.
Иначе се сещам за един съвсем празен полигон точно на разклона за данъчната служба в Панчарево. Даже е обграден с храсти и не се вижда. И има някаква табелка "Полигон" на отбивката. Реално е преди самото Панчарево (центъра).

# 3
  • София
  • Мнения: 4 548
В края на Панчарево, долу до вец-а също има. Има отбивка вляво малко преди обръщалото на 1-цата.

# 4
  • София
  • Мнения: 313
А преди 12 годишната пауза колко време си шофирала и колко активно?
За 12 години движението в София се е променило страшно много!
И аз бях в твоето положение есента. На пусто място можеш да си припомниш тръгване, спиране, смяна на скорости и евентуално да усетиш полусъединителя, ако колата е с механична трансмисия. Пуснеш ли се обаче в трафика, всичко става мнооооого по-усложнено.
Съветът ми е да си вземеш някакви (10-12) опреснителни часове с инструктор. Първите на учебната кола, а после да се уговорите да се качва при теб на твоя автомобил и да шофираш по маршрут, който би минавала често, ако има такъв.
Успех! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 7 283
За такава цел сме ползвали паркинга на Метро-Люлин( има полигон на автошкола Василеви за товарни камиони, но никога не сме оцелвали курс по времето, когато ходим).Друго място, но е малко- бившия Електрокарен завод. Там има също полигон, но за мотоциклети.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 139
Таря, карала съм активно само около година. Обмислям варианта за професионални опреснителни курсове и ако видя, че е пълна трагедия положението - ще мина на този вариант.

Общи условия

Активация на акаунт