Планирате ли готвенето и покупките си?

  • 3 969
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 867
Пазарувам един или два пъти основно в Метро-месо, перилни препарати,салфетки, тоал.хартия, ориз, брашно, олио. Това зареждане ми спестява най-вече време,а и пари!
Всеки ден от кварталния магазин купувам само мляко, хляб и сирене, както и плодове и зеленчуци от пазара. Планирам ден за ден готвенето, най-много от предния ден!Готвя почти всеки ден за нас, както и за детето!

# 46
  • Мнения: 3 248
Купувам наведнъж продуктите, които ще са ми необходими за известен период от време. Предпочитам да импровизирам, така че не спазвам точно някакви рецепти. Peace

# 47
  • Мнения: 5 362
Планирам,но за не повече от 2-3 дни.Понякога се случва и от ден за ден.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 130
Обикновено пазаруваме от Метро основните неща. Повечето пъти си планирам какво да готвя според това, с което разполагам и това, което нямам купувам през обедната почивка на работа.

# 49
  • София
  • Мнения: 607
Пазаруваме задължително по списък веднъж седмично от Била и веднъж месечно от Метро.
Менюто го измисля мъжа ми, аз обичам да готвя, но не и да мисля какво да е. Готвя през уикенда и гледам да има поне до сряда, а останалите дни гледам да спретна нещо бързичко.
От кварталния магазин вече почти не пазарувам. Е, понякога кисело и прясно мляко.
Не знам дали спестявам пари, но време, усилия и нерви - 100% спестявам.  Laughing

# 50
  • Мнения: 1 117
Планирам долу-горе за седмицата какво ще хапваме. Понякога пред почивните дни готвя за понеделника и от там нататък си правя заготовки от предната вечер Wink

# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1. Планирате ли готвенето?
НЕ

2. и покупките си?
Да, но понякога само...

# 52
  • Мнения: 397
Пазарувам веднъж на 2-3 седмици основните продукти от Метро и според наличността решавам какво да сготвя на следващия ден. Много често ми се налага и да импровизирам!
Но никога не планирам какво ще готвя например след 2 дни, с изключенията, когато ще имаме гости и ще трябва предварително да се подготвя!

# 53
  • Мнения: 86
Личната ми практика е показала, че плануването за определено или неопределено време напред ми излиза като сметка без кръчмар. Защото винаги ми (ни) се прияжда нещо по никое време  Grinning и общо взето готвя според това, което ми се яде, а не каквото съм си намислила миналата седмица или преди един месец.
От основните продукти имам почти винаги в наличност, а ако случайно нещо липсва, кварталният магазин го има  Wink. Била, Метро и тем подобни нямаме, така че не се празареждам с голямо количество продукти примерно за цяла седмица.
Пазарувам на обяд, на връщане от разходка с детето или се обаждам на съпружеството да докупи каквото липсва. така или иначе готвя късният следобед или вечер.
Отнема ми различно време, според това дали ще правя първо, второ и трето, дали ни се е прияла днес баница, или ми се правят сладки или кекс примерно  Laughing.
Традиционно в събота ни е рибен ден, а през седмицата наблягаме на пресни салатки или задушени зеленчуци за гарнитура. Опитвам се и се надявам да го постигам, да предлагам на семейната трапеза здравословни храни, до колкото ми е възможно.

И аз съм като теб, не мога да планирам нищо. Колко пъти се опитвах да правя седмично меню и менюто си остана на хартия само Grinning. Аз обичам да пазарувам всеки ден, така и малката се учи как да пазарува, мисля, че ще и е от полза след време Laughing

# 54
  • Мнения: 15 619
Планирам си покупките, готвенето - планирам, но понякога си сменям плана в последния момент.

# 55
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Пазаруваме веднъж седмично със предварително подготвен списък.Не че покрай списъка не купуваме и други неща,но поне не пропускаме това което ни трябва.
Peace

# 56
  • Мнения: 1 546
Планирам ден за ден.Примерн днес вче съм решила какво ще готвя утре и знам от какви продукти имам нужда...а понякога, на път от работа, ми хрумва нещо,втурвам се към най-близкия супермаркет и вземам необходимите неща.

# 57
  • Мнения: 983
Не, такива работи не планирам. Решавам на момента и започвам да "творя".
Що се отнася до пазаруването, един, два пъти ходим до някой по-голям супермаркет и пазаруваме стабилно. А ако нещо ми свърши си го набавям от близкия супермаркет.

Общи условия

Активация на акаунт