Планирате ли готвенето и покупките си?

  • 3 968
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 342
Знаете ли какво ще сготвите утре, след два дни, тази седмица, а може би дори месец?
Правите ли си меню или карате ден за ден?
Как пазарувате и в двата случая? От днес за утре или наведнъж всички продукти, които ще са ви нужни през седмицата?
Ако готвите ден за ден, как успявате да сте сигурни, че менюто ви е разнообразно и пълноценно - например, че тази седмица сте сготвили риба, пиле, зеленчуци и т.н.
Колко време на ден ви отива в готвене?

И всъщност мислите ли, че ако отделите малко повече време да обмислите менюто и покупките си, ще спестите време и пари?

Аз съм ужасно зле в това отношение, затова опит няма да споделям  Wink

# 1
  • Мнения: 6 461
Аз пазаря веднъж месечно стабилно и после само допълвам ако нещо ми свърши Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 4 867
пазаруваме два пъти месечно, през другото време ако се наложи купуваме мляко, хляб и някой плод/зеленчук.
готвя през почивните дни за почти цялата предстояща седмица и гледам винаги да има супа, ястия с два вида месо, нещо със сирене/кашкавал/сметана. за гарнитурите редувам картофи, ориз, зеленчуци - приготвени по различен начин. за рибата водим негласна борба, че не им е хич любима, така че я пробутвам веднъж месечно. салати и плодове ядем всеки ден.
веднъж седмично ядем яйца с нещо си.

сигурна съм, че така пестя време. за пестенето на пари - не знам, това май не го умея.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Веднъж месечно поне ходим в Метро или Била, за да пазаруваме освен хранителни продукти и разни други препарати, пасти за зъби, т.х., шампоани и т.н. Изсипваме сума ти пари, уж да има за повече време /месо купувам само пилешко, защото свинско ни праща свеки/. Всеки ден мисля по пътя за вкъщи какво ще готвя и обикновено се налага да оставя още 15-20лв. в кварталния магазин. Не знам какво планирам и как мисля, но няма ден да не съм минала през магазина  Close За здравословно - не мисля, че готвя много здравословно, мъжете са по мръвката и двамата, и по панираните и пържени гарнитури  Mr. Green Общо взето, пазаруването ми е болна тема, колкото и да се опитвам да ограничвам покупките, в края на месеца се оказва, че около 1000лв. са отишли само за храна и подобни  ooooh!

# 4
  • Мнения: 245
Ние си я караме ден за ден, е гледаме все пак да не пропуснем нещо от здравословното за деня
просто нямаме време за такива планове наистина.Но иначе това е добра идея наистина с такива планове биха се спестили пари а храната ще е по добра

# 5
  • Мнения: 3 367
da i на двете;откакто прочетох че ако се пазарува по списък се пестят около 30% и не се купуват вредности на "импулс" изобщо не влизам с магазин без списък;
планирам за 1 седмица напред  меню и  пазарувам съответно.обикновено събота сутрин докато децта спят,готвя неделя следобед пак докато спят и вечерта
случва се да свърши млякото в средата на седмицата и тогава ходя разбира се,но се опитвам да го изчислявам правилно
хляб правим и не ми е грижа;
навик е,на мен ми песи много нерви и чуденки

# 6
  • Мнения: 431
Аз пазаря веднъж месечно стабилно и после само допълвам ако нещо ми свърши Simple Smile
И ние така , а и не се налага да нося пълните чанти през ден - два Mr. Green

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 537
Веднъж месечно поне ходим в Метро или Била, за да пазаруваме освен хранителни продукти и разни други препарати, пасти за зъби, т.х., шампоани и т.н.  За здравословно - не мисля, че готвя много здравословно, мъжете са по мръвката и двамата, и по панираните и пържени гарнитури  Mr. Green Общо взето, пазаруването ми е болна тема, колкото и да се опитвам да ограничавам покупките, в края на месеца се оказва, че около 1000лв. са отишли само за храна и подобни  ooooh!
И пак се налага да планирам поне за 2-3 дни напред, че поне когато ходя да пазаря в комплекса, да купя всичко необходимо от магазина с възможно най-добри цени, който разбира се по законите на Мърфи е на другия край. Голямо вървене пада! newsm71

# 8
  • Мнения: 3 042
Пазарувам веднъж седмично стабилно в Била. През останалото време купувам предимно хляб и мляко от кварталният магазин. И някой плод или зеленчук.

И всеки ден да пазарувам / преди пазарувах така/ и веднъж седмично все една и съща сума ще похарча за храна и едни и същи неща ще купя. Единствено време бих спестила.
Предпочитам  да пазарувам веднъж в седмицата, защото не ми е удобно да ходя всеки ден до Била, а там намирам всичко, от което имам нужда.

През седмицата обикновенно готвя неща, който стават по-бързо, защото покрай децата не ми остава много време за готвене. В събота и неделя готвя "по - сложни" манджи, защото тогава имам помощ за гледането на децата.

# 9
  • Мнения: 769
Пазарувам един път седмично, с плануването на готвенето нещо ми куца организацията за сега. Трябва да опитам да си планувам всичко за седмица напред, за да не губя време. Пазаруването ми е честно казано втръснало.. едно време ми беше като забавление, сега - задължение. Определено не ми се занимава всеки ден или през ден с обикаляне на супермаркета. Най-малкото се губи 3-4 повече време, от колкото 1 седмично на куп. Ако успея да се организирам добре, ще го разредя на 1 път на 2 седмици.
Относно пестенето на пари, няма кой знае каква разлика. По-скоро времето ми е ценно..

# 10
  • Мнения: 502
Пазаруваме веднъж седмично със предварително подготвен списък.Не че покрай списъка не купуваме и други неща,но поне не пропускаме това което ни трябва.

# 11
  • София
  • Мнения: 35 943
Да планирам - и покупките и готвенето - но не повече от 3 дена напред  Wink

# 12
  • в къщи
  • Мнения: 467
Да планирам - и покупките и готвенето - но не повече от 3 дена напред  Wink
   Peace Аз правя същото.Но винаги забравям нещо и като се върна купувам излишни глупости. newsm78

# 13
  • Мнения: 3 089
винаги имам основни продукти за основни ястия. така мога да сготвя това, което ни се прияде. ако нещото е по-засукано, пазаруваме инцидентно. иначе седмичният пазар е добро решение.

# 14
# 15
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Направо ви завиждам за това че пазарувате веднъж месечно или на две седмици. За съжаление аз нямам финансова възможност за това Sad и както се досещате пазаруването ми е ден за ден #Crazy

# 16
  • Мнения: 634
Аз,примерно,докато се прибирам от работа,си намислям какво да готвя и като се прибера в нас-виждам какво има и какво не,правя списъка и на пазар.Или ако не ми се купува нищо-готвя с подръчни продукти Simple Smile
Често пазарувам и за няколко дена напред,но не ми се е случвало за повече от седмица

# 17
  • София
  • Мнения: 1 244
Трудно може да се каже.  Mr. Green
Ако не се брои, че планирам готвенето най-рано от предишния ден (и никога не е сигурно, че няма да променя решението си в последния момент) и че си правя списък точно преди да отида в магазина, който обикновено не спазвам... Twisted Evil  Ако са ми необходими да речем само хляб, мляко и кафе, докато мина през рафтовете, вече съм напълнила количката...  Rolling Eyes
Много вредни навици...

# 18
  • София
  • Мнения: 1 956
Отрасла съм в бедно семейство. Възпитали са ме да не пилея пари и за всичко да си правя сметка. За това сега, когато си имам мое семейство - действам по план. Пазарува се веднъж седмично, не ми трябва списък - много подробно и ясно знам от кое колко и за колко време ми трябва. Влизам в магазина и съм като робот - минавам между рафтовете и слагам в количката строго подбрани продукти, на определени марки. Знам винаги какво ще готвя през цялата седмица. Никога не готвя ден за ден.
Друг е въпроса, че мъжа ми не е от бедно семейство и следователно не пазарува по план - като стигнем на касата и о-чудо - от количката започват да излизат всякакви извън плана ми глезотийки. Да си призная - тайничко им се радвам, защото и 1000 лв в джоба за пазар за седмицата да съм сложила - никога за себе си не бих си купила нещо извън плана. Така съм и с дрехите , и с козметиката.

# 19
  • Мнения: 7 106
Личната ми практика е показала, че плануването за определено или неопределено време напред ми излиза като сметка без кръчмар. Защото винаги ми (ни) се прияжда нещо по никое време  Grinning и общо взето готвя според това, което ми се яде, а не каквото съм си намислила миналата седмица или преди един месец.
От основните продукти имам почти винаги в наличност, а ако случайно нещо липсва, кварталният магазин го има  Wink. Била, Метро и тем подобни нямаме, така че не се празареждам с голямо количество продукти примерно за цяла седмица.
Пазарувам на обяд, на връщане от разходка с детето или се обаждам на съпружеството да докупи каквото липсва. така или иначе готвя късният следобед или вечер.
Отнема ми различно време, според това дали ще правя първо, второ и трето, дали ни се е прияла днес баница, или ми се правят сладки или кекс примерно  Laughing.
Традиционно в събота ни е рибен ден, а през седмицата наблягаме на пресни салатки или задушени зеленчуци за гарнитура. Опитвам се и се надявам да го постигам, да предлагам на семейната трапеза здравословни храни, до колкото ми е възможно.

# 20
  • Мнения: 2 825
Готвим ден за ден, пазаруваме веднъж в седмицата, понякога веднъж на две седмици. опитвала съм да планирам, но не се е получавало, винаги ни се прияжда нещо различно от плануваното  Blush
Често, когато сготвя предварително 2-3 неща после изхвърлям, това е и причината да предпочитам готвенето ден за ден.

# 21
  • Мнения: 2 019
Да планирам - и покупките и готвенето - но не повече от 3 дена напред  Wink
Peace

# 22
  • Мнения: 422
Пазаруваме всяка седмица, като съответно съм си намислила какво ще се хапва, но се случва и инцидентно да се пазарува.Единствено държа да се купуват перилни и почистващи препарати в големи количества, за по дълъг период от време.Старая се да планирам и менюто.

# 23
  • Мнения: 4 629
Аз от скоро почнах да си планирам и ми е много по-добре. Ходя до магазина 1 път на седмица, а не всеки ден и вместо да се чудя какво да сготвя - вече съм си го измислила.

Прявя си списък с яденета за колкото дни ще вечеряме вкъщи, ако ще имаме гости си пиша си и меню за тях. Напоследък си тегля рецепти от интернет. За обяд или си дояждам от вечерята на предния ден или си приготвям нещо бързо и лесно. Купувам и салати, и няколко вида плодове и неща за закуска (яйца, бекон, мюсли...).

Не си намислям за кой ден какво да готвя. Като имам на пример продукти за 5 яденета в понеделник това значи, че имам 5 избора, във вторник са 4 и така... Така хем вечеряме, за каквото сме в настроение, хем не търча до магазина всеки ден  Grinning

# 24
  • Мнения: 732
Пазарувам веднъж седмично, но готвя ден за ден, каквото ни се е дояло. Пробвала съм с планиране на готвенето, но не се получава. Все се сещаме за нещо друго, което ни се хапва и планираното го изхвърляме  Mr. Green
Мисля, че колкото по-рядко е пазаруването, толкова повече време и пари се пестят  Grinning

# 25
  • Мнения: 1 352
Не мога да планирам какво ще готвя примерно след 2 дни. Ами ако дотогава ми се прияде друго? Иначе масово хората на запад си правят меню за седмицата и ходят напр. всяка  събота да пазаруват. Така се спестяват пари и не се купуват излишни неща. Ние още я нямаме тази култура...

# 26
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Планирам, да. Съобразявам се с бюджета и не на последно място с вкусовите ни навици.

# 27
  • Мнения: 4 546
по принцип пазарувам това, което съм решила да сготвя в последният момент.
преди 10 дни, обаче напарвих списък какво ще ядем /и съответно - какво гока ще готвя/ графикът не го спазвахме много стриктно от към това какво в кой ден ще го ядем, но спазихме продуктите и количествата, които бях определила. ами - много по-малко пари сме похарчили за храна  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 700
Вероятно на мнозина ще звуча налудничаво, но аз съм на принципа "накарай мързеливия на работа, да те научи на акъл".
Планирам предварително менюто не за седмицата, а за месеца. Аз съм вече с над 10 годишен брак/стаж в кухнята и затова ми беше омръзнало да мисля всеки ден какво ще се яде. Преди години се зарових по готварски интернет книги и си набелязах определени яденета, подходящи за всеки сезон. Направих си в табличен вид меню за месеца / което подлежи на разместване по дни, но не и като цяло за месеца/. Така с един куршум убих 3 заека: първо, спрях да мисля какво да се яде; второ, пазарувам основните продукти 1-2 пъти в месеца, като ги наблъсквам камерата /стествено пресните зеленчуци се купуват за деня/ и трето - основните разходи за храна са ми ясни от самото начало на месеца.
Горната схема прилагам от октомври до към май, защото от май нататък наблягаме повече на салати и леки храни.

# 29
  • Мнения: 766
Опитвам се да планирам менюто за 1 седмицата. Пазаруването при нас е 1 път на седмица или 2.
Но готвя ден за ден. Проверявам какво имам като продукти и забърквам нещо. Разни препарати, хартии и др. - 1 месечно /или по-рядко/ от Метро.

# 30
  • Мнения: 899
Не, никога не се знае кога ще се приберем, какво ще ни се яде и т.н. Ако пазаруваме веднъж седмично или месечно, храната само се скапва, дори в хладилника..
Затова - ден за ден, каквото ни душа иска Simple Smile

# 31
  • Мнения: 4 406
да , но за 3 дни напред -не повече

# 32
  • Мнения: 3 367
1ета аз и си мисля 1е отговора зависи и от- "работите ли или не през деня"..защото ако след 5пм трябва освен вси1ко и да мисля какво ще ядем,да го пазарувам и готвя,а и обяда на Ния за другия ден(нося и го в яслата)зна1и да съм умряла..
и друго-дали отсреща има бакалия или не;ние за едно мляко трябва да минем 10ина км,да натоварим вси1ки по коли,да ги разтоварим и пр-затова и пазарувам 1 седмица и без децата,ако може
**
та наистина е въпрос на култура и удобство,но като цяло се с1ита 1е планирането,освен дето пести пари, спомага за по-здравословно хранене к според мен не е за пренебрегване..

# 33
  • Мнения: 7 106
.....но като цяло се с1ита 1е планирането,освен дето пести пари, спомага за по-здравословно хранене к според мен не е за пренебрегване..

Закачам се за твоят постинг, но няколко пъти го прочетох това твърдение и ми стана любопитно, затова искам да попитам :

Как планирането допринася за по-здравословно хранене и как пазаруването 1-2 в месеца го осигурява това здравословно хранене?

Моля, обяснете ми, защото аз нещо не схващам, как ще е по-здравословно едно месо или риба примерно извадено от фризера (тъй като е купено преди 2-3 седмици), пред прясно купеното такова? Не ми се изброяват и други продукти сега, все пак всички те имат някаква трайност?!

# 34
  • Мнения: 4 546

Моля, обяснете ми, защото аз нещо не схващам, как ще е по-здравословно едно месо или риба примерно извадено от фризера (тъй като е купено преди 2-3 седмици), пред прясно купеното такова? Не ми се изброяват и други продукти сега, все пак всички те имат някаква трайност?!

за по-здравословно и на мен ми е странно - мога да си планирам и само мазни и вредни неща да ям  newsm78
обаче, това за фризера - аз купувам замразено месо /за пиле и риба/ от магазина. така че дали ще си стои замразено във фризера на магазина или в моя - не виждам разлика  Laughing свинското го купувам само от била, охладено, но нищо му няма и като го замразя във фризера  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 901
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=203.msg822#msg822


опитвам тази система, макар още съм далеч до идеалния пример, но все пак помага доста  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 3 342
Личният ми опит показва, че планирането на едно, ако не месечно, то поне седмично меню определено е важно за това да се храним здравословно, а и евентуално да спестим от разходите за храна.
Когато съм наясно какво ще ядем тази седмица например, успявам предварително да се погрижа за това всички нужни продукти да ми са под ръка. Успявам да избегна и дълбокомислените размисли "сега пък какво да сготвя", които обикновено продължават точно до момента, когато вече всички са прегладнели и единственият изход е да се купи някакъв полуфабрикат, готова салата или да се ядат сандвичи, което, съгласете се, е далеч от здравословното меню. Да не говорим, че сигурно излиза и в пъти по-скъпо...
Да измислям ядене ден за ден на мен лично ми коства и нерви, и време... Да не говорим, че измисля ли в края на краищата какво ще готвя, се оказва, че половината продукти ги нямам, а другата половина са дълбоко замразени. И пак се връщаме на варианта за "лесното ядене".
Затова и се опитвам да си създам навик да планирам предварително какво ще готвя поне една седмица напред/тоест около три яденета, защото готвя горе-долу през ден/.

# 37
  • Мнения: 4 546
а аз забелязах, че като е планирано какво ще се яде ми се прияждат по-малко неща - иначе съм голяма чревоугодничка  Embarassed

# 38
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Личният ми опит показва, че планирането на едно, ако не месечно, то поне седмично меню определено е важно за това да се храним здравословно, а и евентуално да спестим от разходите за храна.
Когато съм наясно какво ще ядем тази седмица например, успявам предварително да се погрижа за това всички нужни продукти да ми са под ръка. Успявам да избегна и дълбокомислените размисли "сега пък какво да сготвя", които обикновено продължават точно до момента, когато вече всички са прегладнели и единственият изход е да се купи някакъв полуфабрикат, готова салата или да се ядат сандвичи, което, съгласете се, е далеч от здравословното меню. Да не говорим, че сигурно излиза и в пъти по-скъпо...
Да измислям ядене ден за ден на мен лично ми коства и нерви, и време... Да не говорим, че измисля ли в края на краищата какво ще готвя, се оказва, че половината продукти ги нямам, а другата половина са дълбоко замразени. И пак се връщаме на варианта за "лесното ядене".
Затова и се опитвам да си създам навик да планирам предварително какво ще готвя поне една седмица напред/тоест около три яденета, защото готвя горе-долу през ден/.
Аз правя същото!

# 39
  • Мнения: 3 367
3ори ,
plaнирането елиминира или поне намалява :
-готвене на полуфабрикати и аламинути(к за пьржени в 80% от случаите) защото няма време
-яденето навън(защото няма нищо за ядене а е 7 часа)
-хрупането на боклучки докато "стане вечерята"
-пазаруването на каквото ми е пред очите,на каквито и да е цени и с каквото и да е качество защото няма време и пак е 7 часа
**
плодове аз купувам сравнително зелени и нищо им няма за 6 дни; много зеленчуци ползвам замразени(наскоро излязоха дании че са точно толкоз добри колкото живите) или от консерва;(а и тук са ди дървени когато и да ги купиш);
**
не на последно място не губя време да влача деца по магазнини всеки ден или в готвене като можем да го прекарваме на парк,музеи или друго
**
всеки си има избора,аз само казвам какво работи за нас (има си и изследания кои какво яде  и харчи като планира и не,аз понеже работя с хора със затлъстяване и съм голям цербер по темата)

# 40
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Вероятно на мнозина ще звуча налудничаво, но аз съм на принципа "накарай мързеливия на работа, да те научи на акъл".
Планирам предварително менюто не за седмицата, а за месеца. Аз съм вече с над 10 годишен брак/стаж в кухнята и затова ми беше омръзнало да мисля всеки ден какво ще се яде. Преди години се зарових по готварски интернет книги и си набелязах определени яденета, подходящи за всеки сезон. Направих си в табличен вид меню за месеца / което подлежи на разместване по дни, но не и като цяло за месеца/. Така с един куршум убих 3 заека: първо, спрях да мисля какво да се яде; второ, пазарувам основните продукти 1-2 пъти в месеца, като ги наблъсквам камерата /стествено пресните зеленчуци се купуват за деня/ и трето - основните разходи за храна са ми ясни от самото начало на месеца.
Горната схема прилагам от октомври до към май, защото от май нататък наблягаме повече на салати и леки храни.

а мога ли да те помоля да напишеш това, което си направила - това меню в табличен вид. Честно казано това ми е ужасен проблем. На моя въпрос какво да сготвя, винаги ми се отговаря-каквото решиш, и аз загивам. Много ще съм ти благодарна  Hug

# 41
  • Мнения: 3 367

Mariely ,

ето малко сламки

http://www.whfoods.com/new7day.php

http://www.waitrose.com/food_drink/nutrition/healthyeatingforchildren/index.asp

http://www.hy-vee.com/weeklymenu/weeklymenu.asp

и на мен ми казват-каквото решиш:)затова казвам-мисля да готвя :1,2,3,4 следващата седмица,какво мислиш..и в 99.9% чувам-звучи добре:)

# 42
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Опитвам се и поне за седмицата успявам да планирам - поне основните неща (месо и млечни продукти, чат-пат някой зеленчук) останалото десерти, тестени изделия, зеленчуци и плодове купувам за деня според настроението.
Плюс това не се знае какво ще ми се дояде и някой път има промяна в плана за седмицата (малиии ще каже човек че съм бременна, като ми се дояде нещо.... Blush )
Горкия ми любим понякога хич не го питам какво му се хапва Blush
Но пък най-мразя да го питам : какво искаш и той да ми каже :гювеч, ама да плава (разбирай в мазнина) #Crazy  #Crazy

# 43
  • Мнения: 7 106
Благодаря за отговорите.
Явно обаче тези правила не важат за всеки и аз затова се учудих и ми беше интересно да разбира логиката на "другата страна".
В къщи почти никога (хайде да го кажа мнооого рядко) се яде полуфабрикат. Аз мразя такива храни, а що се отнася до детето съм направо "цербер" в това отношение и не и давам да помирише даже.
Мъжлето си похапва саламчета на корем, но той би ги ял, ако ще и да е във френски ресторант и да са му сервирали ноазети по Парижки  Laughing.
Явно на всеки му е най-добре така, както е свикнал, в което не виждам нищо лошо. И аз съм семейна почти 10 години вече и навика си е казал тежката дума  Wink.

# 44
  • Мнения: 27 524
Боже, не вярвам да има някой, който да планира готвнето си след месец  #Crazy

Не, никога не планирам, освен за гости. Винаги е ден преди това  Peace

# 45
  • Мнения: 867
Пазарувам един или два пъти основно в Метро-месо, перилни препарати,салфетки, тоал.хартия, ориз, брашно, олио. Това зареждане ми спестява най-вече време,а и пари!
Всеки ден от кварталния магазин купувам само мляко, хляб и сирене, както и плодове и зеленчуци от пазара. Планирам ден за ден готвенето, най-много от предния ден!Готвя почти всеки ден за нас, както и за детето!

# 46
  • Мнения: 3 248
Купувам наведнъж продуктите, които ще са ми необходими за известен период от време. Предпочитам да импровизирам, така че не спазвам точно някакви рецепти. Peace

# 47
  • Мнения: 5 362
Планирам,но за не повече от 2-3 дни.Понякога се случва и от ден за ден.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 130
Обикновено пазаруваме от Метро основните неща. Повечето пъти си планирам какво да готвя според това, с което разполагам и това, което нямам купувам през обедната почивка на работа.

# 49
  • София
  • Мнения: 607
Пазаруваме задължително по списък веднъж седмично от Била и веднъж месечно от Метро.
Менюто го измисля мъжа ми, аз обичам да готвя, но не и да мисля какво да е. Готвя през уикенда и гледам да има поне до сряда, а останалите дни гледам да спретна нещо бързичко.
От кварталния магазин вече почти не пазарувам. Е, понякога кисело и прясно мляко.
Не знам дали спестявам пари, но време, усилия и нерви - 100% спестявам.  Laughing

# 50
  • Мнения: 1 117
Планирам долу-горе за седмицата какво ще хапваме. Понякога пред почивните дни готвя за понеделника и от там нататък си правя заготовки от предната вечер Wink

# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1. Планирате ли готвенето?
НЕ

2. и покупките си?
Да, но понякога само...

# 52
  • Мнения: 397
Пазарувам веднъж на 2-3 седмици основните продукти от Метро и според наличността решавам какво да сготвя на следващия ден. Много често ми се налага и да импровизирам!
Но никога не планирам какво ще готвя например след 2 дни, с изключенията, когато ще имаме гости и ще трябва предварително да се подготвя!

# 53
  • Мнения: 86
Личната ми практика е показала, че плануването за определено или неопределено време напред ми излиза като сметка без кръчмар. Защото винаги ми (ни) се прияжда нещо по никое време  Grinning и общо взето готвя според това, което ми се яде, а не каквото съм си намислила миналата седмица или преди един месец.
От основните продукти имам почти винаги в наличност, а ако случайно нещо липсва, кварталният магазин го има  Wink. Била, Метро и тем подобни нямаме, така че не се празареждам с голямо количество продукти примерно за цяла седмица.
Пазарувам на обяд, на връщане от разходка с детето или се обаждам на съпружеството да докупи каквото липсва. така или иначе готвя късният следобед или вечер.
Отнема ми различно време, според това дали ще правя първо, второ и трето, дали ни се е прияла днес баница, или ми се правят сладки или кекс примерно  Laughing.
Традиционно в събота ни е рибен ден, а през седмицата наблягаме на пресни салатки или задушени зеленчуци за гарнитура. Опитвам се и се надявам да го постигам, да предлагам на семейната трапеза здравословни храни, до колкото ми е възможно.

И аз съм като теб, не мога да планирам нищо. Колко пъти се опитвах да правя седмично меню и менюто си остана на хартия само Grinning. Аз обичам да пазарувам всеки ден, така и малката се учи как да пазарува, мисля, че ще и е от полза след време Laughing

# 54
  • Мнения: 15 619
Планирам си покупките, готвенето - планирам, но понякога си сменям плана в последния момент.

# 55
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Пазаруваме веднъж седмично със предварително подготвен списък.Не че покрай списъка не купуваме и други неща,но поне не пропускаме това което ни трябва.
Peace

# 56
  • Мнения: 1 546
Планирам ден за ден.Примерн днес вче съм решила какво ще готвя утре и знам от какви продукти имам нужда...а понякога, на път от работа, ми хрумва нещо,втурвам се към най-близкия супермаркет и вземам необходимите неща.

# 57
  • Мнения: 983
Не, такива работи не планирам. Решавам на момента и започвам да "творя".
Що се отнася до пазаруването, един, два пъти ходим до някой по-голям супермаркет и пазаруваме стабилно. А ако нещо ми свърши си го набавям от близкия супермаркет.

Общи условия

Активация на акаунт