Пътуване до Италия

  • 5 642
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 2 528
Дано, че като ви чета как хукнахте по фризьори и култура, се притесних Simple Smile

# 61
  • Milano
  • Мнения: 3 699
Барба, по  via Lorenzini отзад е безплатно паркирането ( strisce bianche).

Jul, намаляването на валидността на сертификата няма да го направят от днес за утре, но всичко останало - да. Гледат да затегнат мерките по празниците, в зависимост от развитието на заразата.
Някой си е организирал Н.Г.навън и таак тест.

Мен лично ме вълнуват тестове за мачовете в момента.😉

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 2 528
Ако става въпрос за тест /антигенен /все ще намерим къде да го направим.
Но като се сетя за задължителни ПСР, дето ги въведоха, докато бяхме лятото в Испания /а там нямаше свободни места за тестване в близките 14 дни, пък и тестовете излизаха за 24-48 часа/.... Беше ми се изправила косата дали ще успеем да се приберем в България или ще поостанем в Испания за лятото 😆
Значи, ако правилно разбирам, рискът е да ни трябва тест за всичко, надявам се антигенен. Маски на открито. Евентуално промени в срок на сертификата не трябва да са внезапни.
Всъщност много се надявам Италия да си остане в съзнанието ми място за лежерно и приятно изкарване с гастротуризъм, а не свързано със стрес.

# 63
  • Мнения: 6 370
рискът е да ни трябва тест за всичко
...
Всъщност много се надявам Италия да си остане в съзнанието ми място за лежерно и приятно изкарване с гастротуризъм, а не свързано със стрес.
Не, не за всичко. Реджина го написа, но дори и да цитираме отново, така или иначе засега са догадки. До 3 дни ще имате официалната информация, това е сигурното.
А последната вметка за лежерния гастротуризъм е доста странна. За вас туризъм, за жителите място за живот и се занимаваме от 2 години с пандемия, също като останалия свят. 🤷

# 64
  • Milano
  • Мнения: 3 699
Не, грешно разбираш. Тест за всичко - НЕ. А на "големи събития" или където има големи струпвания на хора - дискотеки, стадиони.
За кината и театрите преди малко казаха, че вероятно няма да го въведат.

Аз обичам да ходя на Сан Сиро😍, но с тест - тц.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 2 528
Barbabeau, странна, колко да е странна.. Уви, всички живеем в това вече 2 години. И търся някаква нормалност. Октомври в Бергамо ми беше толкова хубаво - хора, кучета, живот, хубава храна... Като истинско. Не е туризъм точно, бягство от реалността.
Regina, благодаря, ще следим ✌️

Последна редакция: пн, 20 дек 2021, 21:58 от jul

# 66
  • Мнения: 117
Здравейте, група,
след дълго мислене купихме билети за Катания, преди да приемат влизането с тестове, та сега ще ми е свито сърцето, но надявам се всичко да е ок.

Мислим да обикаляме и да спим на различни места - 4ри нощувки.
Не съм наясно, а и никъде не можах да намеря като инфо за PLF формата, всички адреси ли трябва да се попълват или може само първия или да кажем два адреса примерно?
Вие какво мисилте и знаете?

Благодаря предварително!

# 67
  • Мнения: 240
Здравейте, група,
след дълго мислене купихме билети за Катания, преди да приемат влизането с тестове, та сега ще ми е свито сърцето, но надявам се всичко да е ок.

Мислим да обикаляме и да спим на различни места - 4ри нощувки.
Не съм наясно, а и никъде не можах да намеря като инфо за PLF формата, всички адреси ли трябва да се попълват или може само първия или да кажем два адреса примерно?
Вие какво мисилте и знаете?

Благодаря предварително!

Попълвате само първия. Тази есен ,всъщност до 14.12.,ходих четири пъти до Италия и винаги правих така.

# 68
  • Milano
  • Мнения: 3 699
Декрета "Празници", одобрен днес:

- валидността на сертификата за ваксинация намалява от 9м на 6м от 01.02.2022г;

- задължително носене на маски на открито от влизане в сила на декрета до 31.01.22 и в бяла зона.

- задължително носене на маски от тип FFP2 в транспортни средства, в т.ч. и ГТ от влизане в сила на декрета до 31.03.22 (край на извънредното положение).

- Ffp2 маски задължителни в театри, кина, зали за концерти, спортни събития на открито и закрито, стадиони и т.н. от влизане в сила на декрета до края на извънредното положение (31.03.22).
Забранена консумацията на храни и напитки в горепосочените места на закрито;

- супер грийн пас (само ваксинирани или излекувани) в музеи, тематични паркове, басейни, фитнес-зали и т.н. от 30.12.21 до 31.03.22;

- супер грийн пас и при консумиране правостоящи на закрито в барове, ресторанти и т.н .от влизане в сила на декрета до края на извънредното положение.
Тоест с тест може да се консумира само "на открито".

- в дискотеки, зали за танци и т.н. се влиза с бустерна доза, или с 2 дози ваксина + негативен тест от 30/12/21.
Те остават затворени до 31.01.22.;

- На летища, пристанища ще се правят тестове на случаен принцип. При положителен резултат - 10-дневна карантина в "Ковид хотели".

Това е най-общо.

Пресконференция и вестник с декрета, като източници:

https://youtu.be/39BNiRMkQCU

https://www.ilgiorno.it/cronaca/nuovo-decreto-covid-1.7182681

Последна редакция: пт, 24 дек 2021, 09:57 от regina di cuori

# 69
  • Мнения: 650
Regina di cuori, това с намаляване срока на валидност на сертификатите за ваксинация, считано от 01.02.2022 г., важи ли и за бустерна доза или се отнася само за поставени 2 дози?

# 70
  • Milano
  • Мнения: 3 699
Пише, че се заменят в декрета думите "9 месеца" с  "6 месеца".

А именно, пишеше че сертификатите със завършен първичен цикъл на ваксинация (2 дози) имат валидност 9м.
При поставяне на бустерна доза, сертификата има валидност 9м от поставянето й.

Стават 6м от 01.02.22
Тоест, да и за бустерна мисля.

Последна редакция: пт, 24 дек 2021, 00:42 от regina di cuori

# 71
  • Мнения: 650
Благодаря!

# 72
  • Milano
  • Мнения: 3 699
Промених малко текста в поста ми по-горе.

Влизането в музеи и т.н. със супер грийн пас (ваксинирани/излекувани) е от 30.12.21, както и за дискотеките с бустерна доза.

Останалите неща, като маски на открито, ффп2 в транспорт и т.н., консумация на закрито в барове, ресторанти са от момента на влизане в сила на декрета, тоест от публикуването му в ДВ.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 2 528
Правилно ли разбирам, че от публикуването на декрета значи от днес?

# 74
  • Milano
  • Мнения: 3 699
Още не е публикуван. Може и на 27.12 да го публикуват.

Общи условия

Активация на акаунт